×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
31. augusts, 2016
Drukāt

Pensiju indeksācijas maksimālā summa šogad būs 6,18 eiro (18)

Foto: LETAFoto: LETA

Maksimālā summa, par kuru šogad oktobrī palielināsies pensiju indeksācijas rezultātā ir 6,18 eiro, informē Valsts sociālā apdrošināšanas aģentūra (VSAA).

1.oktobrī, piemērojot indeksu 1,0186, tiks palielinātas pensijas un atlīdzības vai to daļu apmērs, kas  nepārsniedz 332 eiro.

Tas nozīmē, ka tiks indeksētas visas pensijas un atlīdzības, kas nepārsniedz 332 eiro apmēru, un pensijas palielinājums būs atkarīgs no pensijas apmēra. Jo lielāka pensija, jo lielāks tās palielinājums. Piemēram, 200 eiro liela pensija palielināsies par 3,72 eiro. Savukārt tām pensijām un atlīdzībām, kuras ir lielākas par 332 eiro, ar indeksu 1,0186 indeksēs tikai daļu no piešķirtās summas – 332 eiro, kā rezultātā pensijas apmērs palielināsies par 6,18 eiro.

Izņēmums ir politiski represētās personas, I grupas invalīdi un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieki, kuriem pensijas tiks indeksētas ar indeksu 1,0186 neatkarīgi no to apmēra.

Indeksēts tiks tikai pensijas apmērs, neņemot vērā pie pensijas piešķirtās piemaksas apmēru. No indeksētās pensijas var tikt ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, kas samazina izmaksājamo pensijas summu.

Indeksētas tiks vecuma, invaliditātes, izdienas un apgādnieku zaudējuma pensijas un atlīdzības, kuras piešķirtas līdz 2016.gada 30.septembrim.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. nu ziniet jus tur augsa jau vadzis liecas .Drizuma ne jau sudu daksas bet tauta naks ar ierociem.Nav jums zagli laika vairs daudz.Jo vairak busiet sazagusi jo vairak bus ko atdot tautai.bet jus sedesit buri .corti grjobanije

 2. Tikai sūdu dakšas un uz Rīgu, Tos maitas aizdzīt no to valdības māju nav ko iedzīvoties uz nabago rēķina..Tauta mostaties vienreiz un sāciet domāt ar galvu ..Pensionāri domājiet pie laika vai balsot par šie rīkļurāvējiem..

 3. Labklājības ministram jāsaka liels paldies par tām kapeikām ko piesviež pensionāriem… Paši sev atrod tūkstošus ko pielikt indeksācijai ,bet naba vecīšiem acis aizmālē ar kapeikām ..Kauns un negods šai Valstī kas tā māk rūpēties par savu tautu..

 4. Par sociālo vienlīdzību!Ja man ir 43 darba gadi,tad nav godīgi,ja prasa vienlīdzību tas,kuram ir 10,15,25 darba gadi!Katram pēc nostrādāto gadu skaita-tā būtu godīga vienlīdzība!EUR 6,18(vēl būs nost nodoklis)tas ir nevis smieklīgi-bet traģikomiski uz deputātu algu palielinājuma fona.2/3 deputātu tikai atsēž noteiktās stundas un pat nezin un nesaprot par ko ir runa!Kauns ne tikai man,bet visai TAUTAI!!!!!

 5. laikam jābalso būs par SC. apriebusies šī ņirgāšanās par cilvēkiem.

 6. Esmu nostradajusi sava muza 42 gadus .Pagajuso gadu man palielinaja pensiju par 2.08 eiro, sogad bus palielinajums 2.12 eiro. Par pagajuso gadu menesi vareju iegadaties 1 klaipu rupjas maizite un 1 klaipu baltas. Sogad varesu nopirkt par 2 skelitem vairak. Nu nav kauna Valdibai.

 7. Parazītu indētājs. Atbildēt

  Jāmeklē kūtī sūdu dakšas un jābrauc uz Rīgu iztīrīt “BAROKĻU KŪTI” !!!!! Kauna viņiem nav – 2. eiro pieliks – cūkas, ne tautas kalpi!!!! Pašiem gan 170. eiro pie 2000.eiro algas klāt būs – tas jau tāds sīkumiņš……… gribējām 500 – 700. bet nesanāca. Gribās viņiem tos 2.eiro iebāzt vienā vietā……… Cik ilgi Tauta šo netaisnību cietīs??????

 8. Latvijas pensionars Atbildēt

  Kungi,beidziet nirgaties par nabagiem-pensionariem!

 9. Mana invaliditaates pensija pieaugs,ljoti daudz,ja tagad sanjemu 190,46,tad varbuut sanjemshu 194,-nu “ljoti daudz”=PALDIES VALDIIBAI.

 10. suņu bars ne valdība

 11. Deputatiem algas palielinajums par 170, bet tiem kas visu dzivi godigi stradajusi par 6 eiro!!!! pie sienas visus ta sauktos tautas kalpus!

 12. Kāpēc visām pensijām nevarēja pielikt par kādiem eirikiem vienādi? Man ir tieši 333,00 pensija, tātad nepieliks neko! Bet Kādiem, kuri nemaksāja nodokļus toreiz, palielinās pensijas. Ja 332.00 + 6.00= 338.00, bet man paliks tāpat kā bija 333.00. A ko es sliktāk strādāju? Vienkārši debīla sistēma izdomāta!

 13. A.TATARČUKS,Skrīveros Atbildēt

  Sen laiks valsts iestāžu ierēdņus,vismaz 1/2 laist ganībās…LIEKĒŽU ARMIJA,kas barojas no mūsu nodokļiem .

 14. A.TATARČUKS,Skrīveros Atbildēt

  PASKAIDROJIET TAČU BEIDZOT,VAI MAN,STRĀDĀJOŠAM PENSIONĀRAM,ATKAL KĀRTĒJO REIZI JĀIERODAS VSAA,LAI RAKSTISKI LŪGTU PĀRSKATĪT PENSIJAS INDEKSĀCIJU PAR VISIEM IEPRIEKŠĒJIEM GADIEM,KURUS ESMU STRĀDĀJIS VALSTS IESTĀDĒ SKOLĀ UN MAKSĀJIS ĀRPRĀTĪGUS NODOKĻUS.VAI NAV KAUNS ŠAI PARAZĪTISKAJAI IERĒDNIECĪBAI ???

 15. Nu tiešām vairs kauna nav ,ne sirdsapziņas ,ja tā var rīkoties ar veciem cilvēkiem ! Dievs visu redz un neviens nepaliks nesodīts ! ! !

 16. Kā parasti-kam lielāka pensija, tam vairāk, kam mazāka, tam mazāk. Kur tad tās skaļi paustās rūpes par sociālo vienlīdzību? Tādā veidā to nesasniegs nekad dzīvē.

Draugiem Facebook Twitter Google+