×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
13. janvāris, 2017
Drukāt

Pensiju nodokļa atcelšanai nav atbalsta (32)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Jau pēc pirmajām Saeimas deputātu diskusijām par iedzīvotāju kolektīvo iesniegumu “Pensija bez nodokļa” ir skaidrs, ka iniciatīvas autoru galvenajam mērķim – atbrīvot visas valsts maksātās pirmā līmeņa pensijas no iedzīvotāju ienākuma nodokļa – nav politiskā atbalsta. Tas tiek pamatots ar šādiem apsvērumiem: valsts budžets no pensionāru IIN maksājumiem iegūst aptuveni 100 miljonus eiro gadā; IIN atcelšanu pensijām sajutīs tikai tie, kuru pensijas ir lielākas par neapliekamo minimumu (235 eiro), bet gandrīz 60% pensionāru tās ir mazākas un viņi tāpat nemaksā šo nodokli. Tādēļ deputāti nodokļa atcelšanas vietā piedāvā citu variantu – celt pensiju neapliekamo minimumu.

Šonedēļ Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti iztaujāja iniciatīvas autorus, ministriju speciālistus un nevalstisko organizāciju pārstāvjus. Pēc karstas diskusijas vairākums frakciju pārstāvju tomēr bija vienisprātis – pensiju atbrīvošana no nodokļiem nav ne iespējama, ne loģiska, tādēļ pareizāk būtu palielināt neapliekamo minimumu, kas jau vairāk nekā 10 gadus atstāts nemainīgs – 235 eiro.

“Neapliekamā minimuma celšana ir tas kompromiss, ko mēs būtu gatavi pieņemt, jo apzināmies, ka lielās pensijas atbrīvot no nodokļiem nebūtu prātīgi,” atzina iniciatīvas autors Arnis Vērzemnieks. Taču lielākās diskusijas gaidāmas jautājumā par to, līdz kādam slieksnim palielināt pašreizējos 235 eiro. Diskusijās izskanējuši vismaz trīs varianti.

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) ir pieticīgākā. LPF priekšsēdētājs un Saeimas deputāts An­dris Siliņš (ZZS) paudis viedokli, ka ar nodokļiem neapliekamais pensijas minimums jāpiesaista minimālās algas apmēram valstī (šobrīd 380 eiro). Federācija gatava samierināties arī ar pakāpenisku minimuma celšanu, ja valsts fiskālās iespējas neļautu uzreiz piesaistīt minimālajai algai – tādā gadījumā nākamgad pensionāru organizācija sagaida neatliekamā minimuma noteikšanu vismaz 280 – 300 eiro apmērā.

Partijas “Saskaņa” pārstāvis Sociālajā komisijā Andrejs Klementjevs uzskata, ka neapliekamā minimuma noteikšanā jāvadās pēc vidējās pensijas apmēriem. “Kad 2006. gadā tika ieviests pensiju neapliekamais minimums 235 eiro apmērā, vidējā pensija valstī bija 150 eiro. Šobrīd vidējā pensija ir pieaugusi līdz 290, bet neapliekamā daļa joprojām ir 235 eiro. Tā būtu jāpaaugstina vismaz līdz 480 – 500 eiro,” uzskata Klementjevs. Viņš arī noraida Finanšu ministrijas iebildes, ka valsts to nevarēs atļauties, atgādinot, ka 2006. gadā budžeta ieņēmumi bija krietni mazāki nekā šobrīd.

Savukārt iniciatīvas autors Arnis Vērzemnieks uzskata, ka ar nodokli nedrīkstētu aplikt tās pensijas, kas mazākas par 1000 eiro. “Mūsu iniciatīvu kritizē, ka tā visvairāk labuma nesīs lielo pensiju saņēmējiem. Tāds patiešām nebija mūsu mērķis. Aptaujājot dažādus ekspertus un šajā jautājumā ieinteresētas personas, esmu secinājis, ka par lielām uzskatāmas pensijas, kas lielākas par 1000 eiro. No tām tad arī turpmāk tiktu atvilkts nodoklis,” pamatoja Vērzemnieks.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. ES ,CERU ,,KA VELESANAS PARADISIM ,SAVU ATTIEKSMI,,,NEVAR TADA CUCIBA TURPINATIES MUZZIGI

 2. NESAPROTU KA VAR NO MANAS SURI GRUTI NOPELNITAS PENSIJAS VEL NEMT NODOKLI VAI TAD HALIGI JAU NAV PRATA KUNGIEM

 3. Kaut kā dīvaini-nodoklis no nodokļa,cilvēkam ,aizejot pensijā,ienākumi samazinās uz pusi,salīdzinot ar algu,bet rēķini un nodokļi jāmaksā tik pat lieli,plus vēl veco cilvēku veselības problēmas.Td kāds gan var būt pensionāra dzīves līmenis?Tas nav godīgi,ja ienākumi uz pusi mazāki,tad visus maksājumus mums arī uz pusi mazākus.

 4. tos miljonus būtu likuši soc. nišā lai pensionāri varētu iztikt un palielināt pensijas, kuriem tās ir zem katras kritikas zemas, bet šie treknie mūļi noēd, tāpat kā Godmanis veselu miljardu uzdāvināja pensionāru naudu bankai

 5. A, kas par viņiem balsoja?

 6. Pensionāram, kam pens. ir līdz 500 Euro, katrs cents ir svarīgs, jo maksājumi paņem pusi no pensijas. Tāpēc nodokli iekasēt no šiem grašiem, vienkārši, ir NEKAUNĪBA!!! Tāpēc, kungi, domājat loģiski! Valstij ar tādu saimniekošanu vienmēr trūks un pietrūks naudas. Mācieties taupīt un saimniekot taupīgi!!!

 7. saistībā ar aplokšņu algām valsts katru gadu zaudē 165 miljonus. Lūk ari naudiņa, tikai vajag gribēt ieviest kārtību.

 8. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

  un ja jauns 15. maijs – kad deputātu kungiem bija- būs jāiztiek ar paša pelnīto?

 9. Minimālās algas apmērā noteikti pensiju nedrīkt aplikt ar nodokli.Tas būtu pirmais solis uz sapratni,rūpēm,cieņu par Latvijas pensionāriem.

 10. Minimālās algas apmērā noteikti pensiju nedrīkt aplikt ar nodokli.Tas būtu pirmais solis uz sapratni,rūpēm,cieņu par Latvijas pensionāriem.

 11. Latvijā nevar uzlikt (Kaut vai uz laiku) pensijas griestus? Ir valstis, kur tādi ir. Taisnīguma vārdā. Piemēram, eksperti atzinuši, ka eksprezidentam A.Bērziņam, kam pensija virs 6000Eur, pensijas uzkrājums jau sen iztērēts. Vai loģiski, ka tagad viņš no nabadzīgā valsts budžeta katru mēnesi smeļ savu lielo pensiju?

 12. Dieva sods viņus piemeklēs līdz septītajai paaudzei.

 13. Prasiet tautai!!!Nezīžat informāciju no pirksta!Stulbums…

 14. Pensionāriem ir iespēja nesniegt atbalstu tiem, kuriem nav atbalsta IIN atcelšanai, Saeimas vēlešanās. Pusmiljons balsu tak ir speks.

 15. kas arī bija jāpierāda Atbildēt

  Nu bet dabiski – tieši tāpat, kā “nebija atbalsta” arī Barikāžu dalībnieku kaut vai minimālam novērtējumam no šīs pašreizējās SILES “valsts” puses. Ir sacīts: “Kā sauc – tā atskan.” MUĻĶU zeme rullē, kā pa cūku sū#iem.

 16. Valdība smuki māk aprēķināt vidējo algu valstī-jo tā tikai aug un aug.Līdz ar to aug ari deputātu un citu valsts iestāžu ”nenovērtēto”darbinieku algas.Ja pietrūkst no kā maksāt tad palielina vai izdomā vēl kādu nodokli.Tad jau varētu ari pensiju nodokli piesaistīt valsts vidējai algai-jo tā lielāka,jo lielāks neapliekamais minimums.TAS PROTAMS IR TIKAI JOKS.Jo mēs te varam cepties cik patīk,jo suns rej bet karavāna iet tālāk….

 17. Atbalsts automātiski radīsies, tikko šie visi 100 krāpnieki sāks saņemt savas pensijas…

 18. Mazais cilvēciņš Atbildēt

  “valsts budžets no pensionāru IIN maksājumiem iegūst aptuveni 100 miljonus eiro”
  Kur problēma? 100 milj. Latvijā sameklēt vienkāršāk par vienkāršu.
  1. Uzņēmumu padomes. Krīzes laikā uzņēmumu padomes likvidēja, valsts no krīzes izkārpījās. Vai atkal vara atkal grib dzīt valsti krīzē?
  2. Visdažādākās reklāmas. Maksā miljonus, bet reklamē visiem zināmas, pēc būtības nevajadzīgas, lietas.
  3. Visdažādākās kompensācijas deputātiem, kādas nav pieejamas citiem strādājošiem.
  4. ….
  ….

 19. kas tad uzturēs mūsu zagļu bandu kuriem ir astronomiskas algas kā LATVIJAS NABADZĪGIE PENSIONĀRI tāds ir Dombrovska veiksmes stāsts pasaulei MUMS VISS IR KĀRTĪBĀ tikai negrib saprast ka cilvēki nav akli un dumji…………………………………………………………………………………………………………………

 20. mūsu valdība ir ļoti alkatīga,tāpēc zaudēt miljonus viņi nav gatavi,jo lielās piemaksas pie viņu algām katru gadu ir ļoti svarīgas.Nevarēs sev pielikt,bet šiem tautas pārstāvjiem gribu atgādināt,ka mēs visu laiku esam no savām algām maksājuši godīgi nodokļus,kādus vēl nodokļus mums vecumā vēl jāmaksā.Varbūt kāds no deputātiem varētu atbildēt

 21. Atbalsts tautā,varturi pret!

 22. Šī brīža loģika tāda, ka valstij pietrūks 100milj, ko tā iekasē no pensijām, tapēc nevar atcelt!!! Bravo, ļoti loģiski pamatoja to, ka pensiju aplikšana ar nodokļiem ir loģiska. Tad jau zagli ar nevar sodīt par to, ka viņš nozog naudu, jo viņam ar tās pietrūkst!

 23. Tad nu gan jaunumi!Kāds par to vēl šaubījās?

 24. protams saimā nav atbalsta jo KĀPĒC ATBALSTĪT JA VIŅI PAT NEZIN CIK LIELAS IR PENSIJAS AR 50 NOSTRĀDĀTIEM GADIEM bet vai viņi kādam ir jautājuši CIK LATVIJĀ IR TO CILVĒKU KURI ATBALSTA PAR NEKO NEDARĪŠANU SEV PAAUGSTINĀJA ALGAS NU KO TUR DAUDZ RUNĀT KAUNS KAUNS KAUNS KAD MUMS IR TĀDA SAIMA UN DOMĀJIET MĪĻIE VĒLĒŠANAS NAV AIZ KALNIEM NEUZKĀPSIM ATKAL UZ TĀ PAŠA GRĀBEKĻA DOMĀJU LAIKS PIE TEIKŠANAS TIKT SASKAŅAI

 25. Šī SŪDVALSTS Patiesībā varētu ieviest kārtību,ka penģiem tiek viss atņemts un viņš pats tiek nosūtīts uz pansionātu. Ja reiz Tu Maita umudrilsa nodzīvot līdz pensijai tad tev par to būs jāatbild!!!! Badīgie KROPĻI!!!!!!!!!!!! ALKAIDE jums izdzimteņiem varētu uz galvas kādu boengu nolaist!! BADĪGIE PARAZĪTI.

 26. …būs vai nebūs????

 27. Kungi nevar ieviest progresīvo nodokli, ko pat ES nemitīgi atgādina, bet mūsu valstij tas pie vienas vietas, jo tad pašiem būtu paaugstinātais nodoklis jāmaksā no saviem tūkstošiem, bet atņemt maizi pensionāriem, tas taču nav nekas, mēs neesam šai valstij piederīgi, jo esam dzimuši okupācijas laikā, tātad – liekēži un nevajadzīgie, kaut gan okupāciju nav atzinuši un neatzīst daļa deputātu, neskatoties uz to, viņi ir likumīgie saimnieki Latvijā, kuriem pienākas lielās algas un prēmijas Saeimā.
  Kungi, jums nav sirdsapziņas un kauna, ka apzogat tos, kuri saražoja un uzcēla visu to, ko esat piesavinājušies nelikumīgi ar sertifikātu izkrāpšanu no iedzīvotājiem, lai tiktu pie miljoniem.
  Rokas nost no pensijām kuras ir godīgi nopelnītas, bet blēžiem ar viltībām iegūtās pensijas vispār jāatņem, lai būtu taisnība.

  • netā jau tu pirmais vaimanātājs !

   • Protams viņi ir nelieši kas izmantos jebkuru iespēju tautai pensijas nepaaugstināt! Bet vēlēšanas arī vairs nav aiz kalniem un diezvai izdosies šoreiz tautu apmānīt.Pārāk daudz kas ir atklājies pēdējã laikā!

   • Man ir 50 gadu darba stāžš ,pat vēl džus gadus vairāk,strādājusmagus darbus,,betizdzīvot ļoti gūti .Katru mēnesi 50-60eu atstāju aptiekā.Nenormāli dārgaszāles!! Labi, ka meita noārzemēm apmakā nodokli saimniekam par zemi par dzīvokli un .t.t.t

Draugiem Facebook Twitter Google+