×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2012
Drukāt

Pensiju plānu līdzekļu ieguldīšanai iedzīvotāji izvēlētos Latvijas ražotājus

pensionaru_paris

Puse Latvijas iedzīvotāju vēlētos savus pensijas uzkrājumus ieguldīt Latvijā, un pārliecinošs vairākums no šiem respondentiem jeb 74% uzskata, ka primāri pensiju plānu līdzekļi būtu jāiegulda ražošanas uzņēmumos, liecina “Swedbank” veiktā aptauja.

Otra biežāk nosauktā darbības joma ir eksporta uzņēmumi (36%), savukārt 43% respondentu uzsver, ka nozarei, kurā tiek ieguldīti pensiju līdzekļi, nav nozīmes – svarīgs ir ienesīgums un risks.

“Aptauja liecina, ka Latvijas iedzīvotājiem ir ļoti svarīgi atbalstīt savas valsts ekonomiku. Pensiju līdzekļu ieguldīšana Latvijā ir viena no iespējām, kā to darīt. Pašlaik medijos tiek daudz runāts tieši par eksportējošo un ražošanas uzņēmumu atbalstu, un tas, visticamāk, ir ietekmējis arī aptaujas dalībniekus. Lai ieguldījumi Latvijā būtu produktīvi, ir jādomā, kā radīt labas investīciju iespējas un kā samazināt barjeras, kas traucē investīciju plūsmai pašlaik,” atzina “Swedbank” Ieguldījumu pārvaldes sabiedrības vadītājs Harijs Švarcs.

Cilvēki vismazāk uzticas valsts un pašvaldību, kā arī pakalpojumu nozares uzņēmumu ienesīgumam Latvijā, jo attiecīgi tikai 8% un 7% iedzīvotāju uzskata, kā pensiju plānu līdzekļi būtu jāiegulda šajās nozarēs.

Lielākā daļa iedzīvotāju (69%), kuri vēlētos ieguldīt pensiju uzkrājumus Latvijā, kā galveno iemeslu, kāpēc to vēlas darīt, norāda atbalstu valsts ekonomikai. Savukārt 18% iedzīvotāju min, ka, ieguldot Latvijā, pastāv mazāks ieguldījumu risks. Zīmīgi, ka trešā daļa respondentu, kuri vēlētos ieguldīt pensijas uzkrājumus Latvijā, darītu to arī tad, ja ienesīgums vietējiem ieguldījumiem būtu zemāks nekā tikpat drošiem ārvalstu ieguldījumiem.

“Swedbank” iedzīvotāju aptauja veikta 2011.gada augustā sadarbībā ar “Snapshots”, iesaistot vairāk nekā 1000 respondentu vecumā no 15 līdz 50 gadiem Rīgā, citās Latvijas pilsētās un lauku rajonos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+