×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. septembris, 2017
Drukāt

Pensionāram nogriezts ūdens. Kurš vainīgs? (25)

Foto - Zigfrīds DzedulisFoto - Zigfrīds Dzedulis

Bauskas novada pašvaldības uzņēmums “Bauskas ūdens” noslēdzis ūdens piegādi un notekūdeņu aizvadīšanu ģimenes privātmājas īpašniekam Rihardam Ješinskim.

 

Katram savs viedoklis

Kāpēc ģimenes privātmāja pašā Bauskas centrā pēkšņi palikusi bez ūdens un kanalizācijas, par to katrai šajā ķīviņā iesaistītajai pusei tagad ir savs skaidrojums, kuru tā nelokāmi pūlas aizstāvēt. Mājas saimnieks uzskata, ka ūdenssaimniecības uzņēmums ar viņu izrīkojies netaisni. Māja 1. maija ielā 8 centralizētajai ūdens piegādes un kanalizācijas sistēmai esot bijusi pieslēgta jau pirms 35 gadiem. Par pakalpojumiem uzņēmumam viņš vienmēr maksājis laikus, parādā tam nekad neesot bijis. Savukārt uzņēmumā “Bauskas ūdens” uzskata, ka tam esot bijušas tiesības šādi rīkoties un ka notikušajā mājas saimnieks pats vien esot vainīgs.

 

Puse no pensijas par ūdeni…

“Šā gada aprīļa vidū savā pastkastītē atradu uzņēmuma “Bauskas ūdens” paziņojumu, ka tiem iedzīvotājiem, kuriem pie ievada ģimeņu privātmājās nav uzstādīti ūdens patēriņa skaitītāji, jau no 1. maija mēneša ūdens patēriņu noteiktu 15 kubikmetru apmērā vienam mājas iedzīvotājam neatkarīgi no viņu patiesībā patērētā ūdens daudzuma,” stāsta Rihards Ješinskis. “Tā kā mājā esam divi iedzīvotāji, mēneša ūdens patēriņu mums noteiktu 30 kubikmetru apmērā. Tāda patēriņa norma nešaubīgi ir pārspīlēta. Lai es un mana dzīvesbiedre divatā spētu tos patērēt, mums katru dienu būtu jāmazgājas vannā. Un arī tad diezin vai tādu ūdens daudzumu spētu patērēt. Agrāk ūdens patēriņu “Bauskas ūdens” noteica pēc mājā deklarēto iedzīvotāju skaita. Patēriņš mums nekad nepārsniedza astoņus kubikmetrus mēnesī.”

Iznākumā par vienu kubikmetru ūdens noteiktā maksa Bauskas iedzīvotājiem, kuriem nav uzstādīti ūdens skaitītāji, no 1. maija it kā nepieauga. Toties bez patēriņa skaitītājiem krietni lielāki rēķini. Līdz šim Rihards Ješinskis par ūdeni un kanalizāciju maksāja apmēram 4,5 eiro mēnesī, bet no maija – jau 31,22 eiro mēnesī. “Tas ir aptuveni septiņas reizes vairāk, nekā biju maksājis līdz šim. Tā kā esmu pensionārs, kurš saņem 87 eiro mēnesī, aptuveni puse pensijas man būtu jāsamaksā tikai par ūdeni vien. Maizītei paliktu otra puse…” spriež viņš.

 

Namsaimnieks jūtas piemānīts

Lai nebūtu jāmaksā šie milzu rēķini, mājas saimnieks aprīļa beigās paguvis uzstādīt skaitītāju. Iznākumā pēc skaitītāja rādījumiem par astoņiem kubikmetriem maksātā summa sarukusi uz pusi. Rihardam jau licies, ka ar to ūdens problēmas būs atrisinātas. Taču vēlāk izrādījās, ka tās tikai sākas.

“Ņemot vērā manus mazos ienākumus un to, ka esmu invalīds, biju lūdzis atļauju komercuzskaites mezglu ierīkot pie mājas. Taču vēlāk atklājās, ka esmu piemānīts,” turpina Rihards Ješinskis, “Mēnesi pēc ūdens patēriņa skaitītāja uzstādīšanas man pavēstīja, ka pieslēgumam centralizētās ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmai tomēr vajadzīgi gan jauni tehniskie noteikumi, gan komercuzskaites mezgls jāizbūvē “Bauskas ūdens” darbiniekiem brīvi pieejamā vietā, turklāt par to man jāmaksā 500 eiro. Biju neizpratnē, kāpēc man par savu naudu kaut kas jābūvē vietā un vēl ielas daļā – ārpus man piederošās zemes. Tā kā tādas vienošanās nebija, atteicos to darīt. Iznākumā saņēmu pieminēto rēķinu 31,22 eiro apmērā kā par māju, kuras ievadā nav uzstādīts ūdens patēriņa skaitītājs.”

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Cietsirdīgiem žurnālistiem! Atbildēt

  Izlasīju, ka pensionāram kaut kas nogriezts un tiešām sabijos, bet izrādās tikai NOGRIEZTS ūdens, bet interesanti – no kurienes šim pensionāram ūdens nogriezts.
  Latviešu valodā pareizi būtu: ATSLĒGTA ŪDENS PIEGĀDE.
  Izlasot rakstu izrādās – pensionāram nav ne atslēgts, ne “nogriezts” ūdens, bet paaugstināta maksa par ūdens lietošanu.

 2. Vispirms iemācies rakstīt pats! Latviski nav vis kapec,bet gan kāpēc!

 3. Burlakas. No raksta ir saprotams, ka viņi apzinās, ka 15 kubi uz personu ir par daudz, bet viņi tos aprēķina, sastāda rēķinu, liek apmaksāt, bet motivācija viena, lai paskubinātu ieviest skaitītājus, jeb cilvēkam uzspiest veikt vēl citus izdevumus. Ja 15 kubi nav pamatots, jeb nepamatoti paaugstināts lielums un iekasētājs to apzinās, bet pieprasa samaksu, tad tā ir krāpšana. Un ceļš šādiem mēsliem ir tikai viens, uz cietumu.

 4. Latvijas Avīze, kas raksta latviski!! Kur skatās jūsu redaktori, ka tādus virsrakstus laiž publicēšanai? Nogriezt var maizi, ne ūdeni. Ūdeni ATSLĒDZ.

 5. Tas viss ir riebīgi un pretīgi.
  Mēs esam trīs cilvēki un katru otro dienu lietojam veļas automātu, ēst gatavojam un rītā un vakarā ejam dušā – bet pats lielākais ko esam reiz patērējuši , tas ir 9 kubi ūdens.
  Tie 15 kubi ir nereāli.
  Kas attiecas uz ūdens skaitītāju konkrētā situācijā – tad arī tas nav nekas normāls.
  500 eiri faktiski par to pašu, ko var izdarīt pats īpašnieks par nesalīdzināmi zemāku summu !!!
  Tā ir tāda naudas grābšana no pašvaldības puses.
  Ar ko tad atšķiras daudzdzīvokļu māja iedzīvotāju skaitītāji pie paša tualetes poda un privātmāja, kas atrodas pilsētas centrā !!!
  Situācijas izmantošana un naudas kāšana ….
  Un – ja nu nekādi nevar citādāk – tad vismaz pensionāriem un invalīdiem sakārtotu šo lietu par simbolisku maksu !!!

 6. Saja Latvija latvietis,latvieti gatavi iznicinat par naudu! PSRS laikos vel par cilvekiem skaitija,tapec ta ir nabagmaja Latvija,tur jau par to udeni kaskejas!Negribas un kaju spert! UK pasi saliek ros skaititajus un tad maksajam,tapec izmirs latviesi ka donozauri,jo neatbalstam viens otru!

 7. Ir nu gan atruna – uzlikt nesamērīgu maksu, lai pamudinātu uzstādīt skaitītājus.

 8. Sen jau vajadzēja uzlikt ūdens skaitītāju un noslēgt līgumu par kanalizāciju. Nebūtu tagad nekādu problēmu. Ja gribēja būt “gudrāks” par citiem, lietot šos pakalpojumus daudzus gadus uz haļavu, tad tagad būs jāmaksā daudz vairāk.

  • Un kā tad ar vecajiem līgumiem ar vecajām cenām?!
   Tie monopoliem, šķiet, tagad vispār nav jāievēro nevienam.
   Rīt vajadzēs citu, vēl sertificētāku, skaitītāju, cenas būs citās un atkal jauni “līgumi”?!

  • kā saprast vārdus “na haļavu” ja gadiem tika maksāts par auksto ūdeni un zinot SIA Bauskas ūdens finansiālo stāvokli kā arī tās vadītāja norālo stāju, diez vai aprēķinātais pāri par4000 eiro sods par it kā nelikumīgo pieslēgšanos kanalizācijai, netiktu uzlikts. Zinot arī ka centralizēto kanalizāciju šajā ielā ierīkoja vien 2013. gadā, tad sanāk pāri par tūkstoti gadā par kanalizāciju vien. To visu zinot viegli var noprast, kurš ir lielākais kakātājs gan šeit portālā, gan Bauskas ūdenī.

 9. Kāpēc netiek rakstīts objektīvi?! Atbilstoši normatīvajiem aktiem katrs pats var izbūvēt to mēraparāta mezglu (t.i. skaitītāja aku), bet atbilstoši ūdens piegādātāja izsniegtajiem tehniskajiem noteikumiem, savukārt, ja to nevēlas darīt, tad to dara pats ūdens piegādātājs un izmaksas jāsedz ūdens saņēmējam, pie kam to var darīt uz nomaksu. To paredz likums! Ja negrib to skaitītāju likt, tad paliek iespēja – pēc noteiktajām normām! Kad reiz beigsies šī padomju domāšana, ka kāds visu izdarīs bez maksas?!

  • ” tad paliek iespēja – pēc noteiktajām normām! ”
   Par to jau pats raksts. Tikai: pēc kādām normām, kas tās tiesīgs izdot, cik tās pamatotas?
   30 m3 = trīs vircas vātis!!

  • Problēma varētu būt tā, ka līdz 01.jūlijam pats nevarēja rakties, vajadzēja projektu, būvnieku un sazin ko vēl ne, kas pamatīgi sadārdzināja visu procesu. Tagad atkal var paši rakties, tikai jāsaskaņo ar pakalpojumu sniedzēju. Ā, un tie 500 EUR, ko prasīja, laikam ietver arī mērītāja aku (maksā sākot ar kādiem 200-300 EUR) plus skaitītājs, par ko mājas īpašniekam vispār nav jāuztraucas, jo to tagad jāuzstāda pakalpojumu sniedzējām, plus darbs. Un 2013.gada tehniskie noteikumi 2017.gadā tiešām neder, jo likumdošana nosaka, ka tehnisko noteikumu derīguma termiņš ir 2 gadi.

  • būtu vērts arī pieminēt, ka MK noteikumos uzskaites sakārtošanai pārejas laiks noteikts līdz 2020. gadam. Būtu vērts arī pieminēt, ka pēc paaugstinātajām normām tika maksāts 3 mēmešus, ar to nepietika vajadzēja tagad un tūlīt skataku ārpus īpašniekam piederošās zemes, uz uzņēmumam piederošām komunikācijām saviem spēkiem, to vajag izdomāt…, lai pēc tam paziņotu, ka tas ir nelikumīgi, kā ar uzņēmuma atļauju ierīkotais uzskaites mezgls dzīvojamajā mājā

 10. Pēc MK noteikumiem ūdens patēriņš uz vienu cilvēku ir 4kub. mēnesī un ūdeni nedrīkst atslēgt, bet gan ierobežot pēc MK noteikumiem.

 11. Dievs, pasargi no tādas dzīves tādā mazpilsētā! Man šī situācija liekas galīgi absurda. Tie 15 kubiki uzlikti speciāli, 2013 gada noteikumi neder, laikam jau tur tā summa krietni mazāka par 500 eiro, kas uz šodienu tāds nieks vien ir, tāpēc augšai steidzīgi jāizstrādā jauni noteikumi:-). To paziņo divas nedēļas līdz ieprēkšējo noteikumu termiņa beigām un summu par to uzliek pēc tāda principa, jo vairāk, jo labāk. Ar vārdu sakot, augšas dara kā grib, apakšas kā var. Piedodiet, totālais b****ks!

  • 500 EUR nav tāds nieks vien. Es strādāju, taču ja man pēkšņi vajadzētu 500 kaut kur “izraut” būtu problēma, taču pensionāram….. visi taču zina kādas mums pensijas. Un privātmāja nekādus ienākumus nedod, tikai izdevumus. Zinu to māju, tā kungam ir mantojumā no vecākiem, tātad visu laiku jāiegulda lai uzturētu kārtībā.

   • Lūdzu izlasi kārtīgi, pirms atbildi uz manu komentāru, 500 eiro nav nieks, bet komentārā rakstu, ka pēc 2013. gada noteikumiem, tā brīža summa pilsētas varai noteikti uz šodienu rēķinot ir nieks, tāpēc jau arī uz 2017. gadu uzlika 500 eiro, kas tiešām nav maza summa, it sevišķi pensionāram un vēl invalīdam.

 12. Viss ir pareizi nav ko strīdēties,ja pateica,tad tā arī vajag darīt, tā jau valdībai nav lieku līdzekļu.Ja nav naudas var dzīvot bez labierīcībām ēkā.Lai bērni palīdz, vai vajag pārdod māju un iet dzīvot uz pansionātu

  • Una-pensionāre, valdībai nav lieku līdzekļu? Tādai valdībai tās ir tik daudz, cik tā grib un līdzekļi atrastos, ja tā labi pameklētu. Jūs esat gudrs cilvēks, kāpēc vēl nesēžat Saeimā, būtu tāds vērtīgs kadrs, to es tiešām bez sarkasma, ja kas.

   • Šī nav nekāda “Una-pensionāre”, bet viena mauka, kura uz nodokļu maksātāja kakla tup kantorī un, starp kafijas dzeršanām, sacerē vājprātīgus plānus tautas slaukšanai!

 13. arī no mazpilsētas Atbildēt

  Te nav ne kādu īpašu intrigu vai ”pastāvošā režīma” netaisnības. Parasta situācija Latvijā starp latviešiem. Mazmājnieks (sevi pieskaita saimniekiem bet pilsētas budži pieskaita kalpu slakai) kaut kādā veidā nav izpildījis katrā Latvijas pagastā obligāto Di…u Bučot rituālu un tiek par to sodīts. Tāda ir reālā Latvija, tautieši, un citāda tā nebūs. Par nelaimi.

  • Nekur nav teiks, ka skaitītāja uzstādīšanai fiziskai personai ir jāizņem noteikumi un jāizbūvē hren viņu zin kas. Noteikumi nelioedz skaitītāju uzstādīt mājā, savukārt uzņēmuma pārstāvji vienojas, kad rādījumus konkrētā datumā būs iespējams nolasīt un basta, ja īpašnieks neļauj nolsaīt, tad jau var runāt par nenodrošināšanu. Neviens likums man neuzliek par pienākumu pārslēg spēkā esošu līgumu, ja uzņēmumam tas vēc vairākiem gadiem ir kļuvis neizdevīgs, tad uzņēmumam ir jāvēršas tiesā. Bez tam onka par 450 euro var izbūvēt spici un dzīvot līdz mūža beigām par ūdeni nemaksājot.

   • Likums nosaka gan, ka skaitītāja mezgls jāizbūvē ārpus mājas. Tikai tad, ja tas nav tehniski iespējams, var likt mājā, kā arī izbūve ārpus mājas neattiecas uz jau esošajiem skaitītājiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+