Latvijā
Kriminālziņas

Pensionāram piespriež piecus gadus cietumā: Jūrmalas pusē gāja bojā sieviete un bērns4


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Edijs Pālens

Pagājušajā nedēļā Rīgas rajona tiesa piesprieda piecu gadu cietumsodu 77 gadus vecajam pensionāram Ivaram par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, kā rezultātā gāja bojā bērns un sieviete.

Traģiskais negadījums notika 2017. gada 13. jūnijā, drūmā un lietainā diena (“LA” par tiesvedību šajā lietā rakstīja publikācijā “Nolādētais Jūrmalas apvedceļš” šā gada 3. janvāra numurā). Pusdienas laikā Jūrmalas pusē lietus piestājis. Asfalts mitrs. Rīdzinieks Ivars devās no savas lauku mājas pie Tukuma uz Rīgu: pēdējā laikā viņš nejuties labi, un dēli viņam bija sarunājuši izmeklēšanu slimnīcā. Ivaram bija problēmas ar vēnām un citas kaites. Bet, kā viņam šķitis, veselība viņam nav traucējusi droši sēsties pie stūres 2004. gadā ražotajam “Opel Vectra Caravan”.

Tajā pašā laikā virzienā no Rīgas uz Kauguriem pie 2000. gada “Mazda 323” stūres sēdēja rīdziniece Elīna, kura kopā ar ģimeni nodarbojas ar grāmatu tirdzniecību un tajā dienā veda grāmatas uz bērnudārzu. Aizmugurē labajā pusē piesprādzēta bērnu krēslā sēdēja meita, kurai pēc 11 dienām bija gaidāma septītā dzimšanas diena, un viņai blakus (arī piesprādzējusies) Elīnas mamma.

Saistītie raksti

Pusvienos uz autoceļa A10 netālu no Varkaļu kanāla notika frontāla sadursme: opelis negaidot iebrauca pretējā kustības joslā, un Elīna pie mazdas stūres pat nepaspējusi noreaģēt. Abi automobiļi palika uz ceļa. Ivars un Elīna izdzīvoja.

Tiesu prakse rāda, ka gadījumos, kad nav lietots alkohols vai narkotikas un nav bijušas tīšas darbības, vainīgais parasti tiek cauri ar nosacītu cietumsodu. Cik var noprast, apsūdzētais uz to arī cerēja vai pat domāja vispār tapt attaisnots, jo liecināja, ka veselības dēļ zaudējis samaņu, nevis pārgalvīgi braucis. Tomēr tiesnese Ilona Ozoliņa-Kļaviņa bija barga. Cietušie bija lūguši septiņu gadu cietumsodu un nevēlas no apsūdzētā pieņemt naudu.

Ivars, visticamāk, spriedumu pārsūdzēs.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Kopš vasaras bezvēsts pazudis Jurijs: lūdz palīdzību meklēšanā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Var kaitēt veselībai: no tirdzniecības atsauc vannas rotaļlietu
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Bezvēsts pazuduši divi jaunieši 2
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Latvijā
“Pļerkšķēšana un dūkšana…” Lapu pūtēji tik dragā! Rīdzinieki sūdzas par kaitinošu troksni māju apkārtnē
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atlaista visa “Rīgas kartes” valde
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
BK “Ventspils” pārliecinoši sāk Eiropas kausa pirmo kārtu
38 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Labklājības ministre atklāj, cik milzīga ir lielākā pensija Latvijā
3 stundas
FG
Franks Gordons
Pasaulē
Franks Gordons: Putina “brīnumierocis” 1
3 stundas