Latvijā
Novados

Pensionāre kaņepju lietā prasīs kompensāciju4

Foto – Valsts policija

Viļānu novada Dekšāres pagasta saimniece Dzidra Bruzgule pieprasīs kompensāciju Valsts Policijai par konfiscētajām kaņepēm.

Sarunā ar LA viņa norādīja, ka 363 kaņepju stādi bija labi izauguši – līdzīgi nelielām ziemassvētku eglītēm un tām bija liela vērtība.

“Veikalā viena 200 g kaņepju eļļas pudelīte maksā vairāk nekā septiņi eiro. Vēl jāpierēķina, ka kaņepju šķiedru var izmantot būvmateriālos, tāpat no tās var vīt striķus. Kaņepes var izmantot sviesta gatavošanā, lapas – tējai. Tā kaņepju vērtība ir ellīgi liela,” viņa sacīja.

Konkrēti aprēķini, cik liels varētu būt nodarītais zaudējums, vēl tiks veikti. LA kļuvis zināms, ka pensionārei nodarītās skādes aprēķināšanai tiks piesaistīta Latvijas Industriālo Kaņepju asociācija. Saimniece pieļauj, ka zaudējumi var sasniegt pat vairākus tūkstošus eiro. Pirmdien pensionāre apmeklēs juristu, lai konsultētos par turpmāko rīcību. Viņa pastāstīja, ka savu konsultāciju šajā jautājumā piedāvājis arī jurists Andrejs Judins.

Jāatgādina – pensionāre savā piemājas dārziņā audzēja kaņepes pašas vajadzībām, taču augusta beigās Valsts Policijas pārstāvji konfiscēja visus 363 stādus un ierosināja krimināllietu par, iespējams, nelikumīgu marihuānas audzēšanu.

Pēc pārbaudes veikšanas un rezultātu saņemšanas gan atklājies, ka aizliegto vielu klātbūtne augos nav konstatēta un krimināllieta izbeigta.
Saistītie raksti

Valsts Policijā skaidro, ka viens no policijas uzdevumiem ir cīņa ar marihuānas nelikumīgu apriti un līdzīgos gadījumos kā šis, policija reaģēs un veiks nepieciešamās pārbaudes. Šogad Valsts Policijas Latgales reģiona pārvaldē kopumā likvidētas 15 marihuānas audzētavas, no kurām deviņos gadījumos likumpārkāpēji audzējuši narkotikas brīvā dabā.

Izrādās, ka likumsargi šogad kaņepes izņēmuši arī Ventspils Livonijas ordeņa pils dārzā. Kā liecina informācija muzeja mājaslapā, 12. septembrī pilī ieradās Valsts policijas pārstāvji, kā apmeklējuma iemeslu minot augu pārbaudi pils dārzā. Apskatot augus, likumsargi izņēma sējas kaņepes nosūtīšanai uz ekspertīzi. Muzejā atzīmē, ka sējas kaņepju audzēšana ir atļauta.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Lembergam piešķirts valsts nodrošināts advokāts
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Paziņo, kā “Tīrīga” izvietos atkritumu šķirošanas konteinerus pilsētā
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Visi brīnās par kādu faktu saistībā ar “Baltijas ceļu”. Saruna ar Daini Īvānu 3
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
FOTO: Vēsturiski auto, amatpersonas un “Baltijas ceļa” dalībnieki pie Brīvības pieminekļa
50 minūtes
LE
LETA
Dabā
Brīvdienās būs lielākoties saulains laiks
9 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Traktora dēļ no amata jāaiziet amatpersonai Līvānos
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Slavenais Tongas karognesējs Taufatofua airē kopā ar latvieti Akmeni
37 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Mazgadīgā Keita izgāja no mājas vakarpusē: pazudusi jelgavniece
3 stundas