×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
15. septembris, 2017
Drukāt

Pensionāres izlikšanā no mājas ar varu Zvērinātu tiesu izpildītāju padome nesaskata nekādus pārkāpumus (13)

Kadrs no videoKadrs no video

Vairāk nekā nedēļu sociālajos tīklos aktīvi tiek apspriesta un komentēta kādas pensionāres izlikšana no mājas. Iedzīvotāji uzskata, ka pret sirmgalvi vērstas nepamatotas darbības. Piektdien tiesu izpildītāja rīcība tika izvērtēta arī Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes sēdē, kas pārkāpumus tomēr nesaskatīja.

Safilmētais materiāls tika izplatīts sociālajos tīklos un guva plašu sabiedrības rezonansi. Iedzīvotāju vairākums uzskatīja, ka sirmajai kundzei īpašums tiek atņemts, tomēr atklājās, ka kundze savu māju 2007. gadā esot ieķīlājusi ”Parex bankā”, saņemot kredītu 86 tūkst. eiro apmērā. To apliecina viņas pašas parakstīti dokumenti. Pēc tam īpašums nonācis izsolē, un jau no 2016. gada tam ir cits īpašnieks.

Zvērinātu tiesu izpildītāju padomē secināts, ka tiesu izpildītājs jau pērn devis iespēju bijušajiem īpašniekiem ēku pamest, saņemt sociālo palīdzību un risināt jautājumus par mantas izvešanu, taču tas neesot noticis.

“Tiesu izpildītājs savas kompetences ietvaros pieaicinājis visas ieinteresētās personas, pieprasījis visām nepieciešamajām institūcijām informāciju pirms ieiešanas valdījumā. Ir piedalījušies gan mediķi, gan sociālie darbinieki, un jautājums, vai šīs personas ir vēlējušās saņemt šos pakalpojumus,” izteicās LZTIP priekšsēdētājs Andris Spore.

Tiesu izpildītāji uzskata, ka ažiotāža sacelta ar nolūku piesaistīt plašu sabiedrības uzmanību cerībā pārskatīt lietu.

Sirmgalves pārstāvji uzstāj: māja tika izkrāpta, bet paraksts – viltots. Sirmās kundzes pārstāvji pārsūdzēja tiesas lēmumu, norādot, ka sirmgalves paraksts ir viltots un māja no viņas izkrāpta.

Tomēr veiktā ekspertīze apliecināja, ka paraksts ir autentisks. Tā lēma arī tiesa. Lieta tika pārsūdzēta, bet arī Augstākā tiesa noraidīja lūgumu procesu atjaunot. Līdz ar to tiesu izpildītājs uzsāka īpašuma pārņemšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Jautājums ir tikai viens: KAS PIESPIEDA SIEVIETI IEĶĪLĀT MĀJU?????? No turienes arī redzamās sekas visam notiekošajam faktam! 2) Vai tad parādi NETIKA SĀKTI ATMAKSĀT??? 3) KAM TIKA DOTA ĶĪLA?
  NESAPROTU, KĀPĒC CILVĒKI IESAISTĀS ŠĀDĀS OPERĀCIJĀS, ZINOT SEKAS UN CITU PIEREDZI DODOT ĶĪLU????????????

 2. Piederīgie taču publicēja ekspertīzes atzinumu, ka paraksti ir viltoti!

  • pirmkārt nav zinams kur to “ekspertizi”pasutija, un cik legāla tā laboratorija, pašu sledzienu tikai radi redzejuši. otrkārt tiesa nevadijās tikai no parakstu pieradijumiem, tiesā pierādija ka jau no sākuma tanta zināja par darijumu, ka gan patureja sev daļu naudas, gan vel procentus maksāja, kaut stāsta ka neko nav zinājusi, ka apkrāpta….

 3. Saja valstele tainibu nemeklejiet! Tikai naudai un durei ir speks ! Ja krievi so patvalu nepartrauks , tad galu rezultata latvietis otru latvieti iznicinas .

 4. Ja cilvēks taisīja biznesu, kas izrādījās neveiksmīgs, tad viņam par to arī jāmaksā, nevis banku klientiem un nodokļu maksātājiem. Cik saprotams no tā visa, ka pensionāre gribēja uztaisīt labu piķi, aizņemoties naudu pret mājas ķīlu, bet neveiksmīgā biznesa zaudējumus grib lai sedz citi.

 5. Nolādu to “tiesas” varu, jo Kaut kas tāds var notikt tikai “brīvā latvijā”! Un tos puišeļus, kas tur izlika tantuku – pie sienas “stūra mājā”… Nezinu cik ilgi “pacietīgā” tauta to izturēs…

  • Un ko tu muļķīt gribēji ka tā tantuka neveiksmīgo biznesu kompensē konfiscējot tavu naudu bankas kontā?

  • tevi izmetīs no mājas tiko nesamaksāsi, un neviens pat tik ilgi negaidīs kā šeit kad jau pēc tiesas sprieduma ilgstoši cenšas pierunāt brīvprātigi izvākties un tikai tad izmet ar spēku. vienkārši citur tauta lieliski zin ar ko tas beigsies un izvācas savlaicigi pati. tikai te tantuks cer ka 10 stundas paspēlēs teātri, 3 strundas pagulēs zemē, un nu visi nu metisies žēlot un atstās gan māju gan naudu. tā nenotiek pat ne pastulba melus apduluša pōļa dēļ

  • Vispirms taču bija parāda neatmaksāšana, izlikšana bija pēc tam.
   Kāpēc tu ne ar vārdu nepiemini parādu?

  • Tad var ņemt kredītus, nemaksāt un svilpojot turpināt dzīvot mājā, ja?

 6. par to nebutu jabrinas - jo nav Atbildēt

  Tiesu izpilditaji ir NE LEEMUMU PIENJEMEJI, bet IZPILDITAJI.
  Pavisam cita lieta ir tas Latvanijas saimes iedibinaatajaam juristu lietaam ( vai OTRAADI ) miiljais priekshizpildiijumu pildiijums – gana jau spicu cilvecinju, kas tos dripendratus pieved pie kuras pogas – uz partijbrigadieru signala – nospieshanas, bet rezultati tadi nu ir, kaa ir .

  • ja nekjemotos, ir taa : Atbildēt

   viss tas, kas ir PIRMS izpildiishanas, ir ne tik vien apshaubaams, bet STABILI zemas raudzes “napjorstochnjiiba” ( ne bez politiski-ekonomiskaas platformas, protama lieta )
   – Tikai nevajag tos izpildiitaajus zem sitiena likt – vinjiem ir PRECIZI DARBA PIENAKUMI.

Draugiem Facebook Twitter Google+