Kadrs no video

Pensionāres izlikšanā no mājas ar varu Zvērinātu tiesu izpildītāju padome nesaskata nekādus pārkāpumus 13

Vairāk nekā nedēļu sociālajos tīklos aktīvi tiek apspriesta un komentēta kādas pensionāres izlikšana no mājas. Iedzīvotāji uzskata, ka pret sirmgalvi vērstas nepamatotas darbības. Piektdien tiesu izpildītāja rīcība tika izvērtēta arī Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes sēdē, kas pārkāpumus tomēr nesaskatīja.

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Safilmētais materiāls tika izplatīts sociālajos tīklos un guva plašu sabiedrības rezonansi. Iedzīvotāju vairākums uzskatīja, ka sirmajai kundzei īpašums tiek atņemts, tomēr atklājās, ka kundze savu māju 2007. gadā esot ieķīlājusi ”Parex bankā”, saņemot kredītu 86 tūkst. eiro apmērā. To apliecina viņas pašas parakstīti dokumenti. Pēc tam īpašums nonācis izsolē, un jau no 2016. gada tam ir cits īpašnieks.

Zvērinātu tiesu izpildītāju padomē secināts, ka tiesu izpildītājs jau pērn devis iespēju bijušajiem īpašniekiem ēku pamest, saņemt sociālo palīdzību un risināt jautājumus par mantas izvešanu, taču tas neesot noticis.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tiesu izpildītājs savas kompetences ietvaros pieaicinājis visas ieinteresētās personas, pieprasījis visām nepieciešamajām institūcijām informāciju pirms ieiešanas valdījumā. Ir piedalījušies gan mediķi, gan sociālie darbinieki, un jautājums, vai šīs personas ir vēlējušās saņemt šos pakalpojumus,” izteicās LZTIP priekšsēdētājs Andris Spore.

Tiesu izpildītāji uzskata, ka ažiotāža sacelta ar nolūku piesaistīt plašu sabiedrības uzmanību cerībā pārskatīt lietu.

Sirmgalves pārstāvji uzstāj: māja tika izkrāpta, bet paraksts – viltots. Sirmās kundzes pārstāvji pārsūdzēja tiesas lēmumu, norādot, ka sirmgalves paraksts ir viltots un māja no viņas izkrāpta.

Tomēr veiktā ekspertīze apliecināja, ka paraksts ir autentisks. Tā lēma arī tiesa. Lieta tika pārsūdzēta, bet arī Augstākā tiesa noraidīja lūgumu procesu atjaunot. Līdz ar to tiesu izpildītājs uzsāka īpašuma pārņemšanu.