×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. septembris, 2013
Drukāt

Pensionāri akcijā izsvilpj labklājības ministri Viņķeli

Foto-LETAFoto-LETA

Labklājības ministre Ilze Viņķele (V, attēlā) šodien, 7.septembrī, Strēlnieku laukumā notiekošajā Latvijas pensionāru akcijā “Par pensionāru tiesībām” tika sagaidīta ar svilpieniem un izsaucieniem “Nost!”, novēroja aģentūra LETA.

Ilgāku laiku pensionāri neļāva Viņķelei teikt uzrunu, līdz Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) vadītājs Andris Siliņš vērsās pie klātesošajiem ar aicinājumu “cienīt klātesošos un sanākušos”.

“Es vēlos apliecināt, ka stāvēt jūsu priekšā nav viegls uzdevums, bet es stāvu, lai apliecinātu cieņu. Es vēlos teikt, ka aiz cieņas pret jums mēs patlaban kopā ar LPF strādājam pie nākamā gada labākas pensiju sistēmas,” savā uzrunā sacīja Viņķele. Viņa aicināja pensionārus būt neatlaidīgiem un prasīgiem, lai panāktu sev vēlamus apstākļus, tādejādi parūpējoties arī par pensionāriem nākotnē.

Ministres uzrunu visā tās garumā pavadīja svilpieni, tādējādi neļaujot viņai izteikties garāk. Pēc īsās uzrunas ministre pameta mītiņa vietu un tika pavadīta ar skaļiem saucieniem, kā arī kulaku vicināšanu.

Pēc ministres uzrunas sapulcējušies pensionāri atsevišķos bariņos pauda sašutumu par ministres kārtējiem solījumiem, kuri neesot pat “graša vērti”, jo neticot tiem. Daži pat pēc ministres aiziešanas pauda skaļus protestus par Viņķeles darbu un aicināja klātesošo padomāt kā panākt viņas demisiju.

 

{gallery id=”2126″}

Kā ziņots, šodien plkst.12 Strēlnieku laukumā, Rīgā, sākās Latvijas pensionāru akcija “Par pensionāru tiesībām”, kurā pensionāri izvirza valdībai un Saeimai četras prasības, kuras uzskata par neatliekami risināmām jau 2014.gada laikā.

Pirmkārt, valdībai un Saeimai prasīta maksimāli taisnīga pensiju indeksācija. “Indeksācija notika, bet ne tādā apjomā, kādā to prasīja. Tika indeksētas tikai tās pensijas, kuras nepārsniedz 200 latus, un arī indeksēšanas procents bija kaut kāds vidējs kompromiss un ne vairāk,” iepriekš norādījis Siliņš. Otrkārt, mītiņā tiek prasīta pakāpeniska piemaksas palielināšana pie pensijas par darbu līdz 1996.gadam, kā arī tās piešķiršanas atjaunošana jaunajiem pensionāriem, kas tika pārtraukta 2012.gadā.

Treškārt, mītiņa dalībnieki uzsver nepieciešamību ieviest pensionāru valsts veselības apdrošināšanas sistēmu, kura dotu iespēju pensionāriem izmantot pilnvērtīgas ārstēšanās iespējas un atvieglotu medikamentu iegādi. Tāpat LPF un tās atbalstītāji prasa palielināt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamo minimumu pensijām, kā arī nodalīt to no darba algas strādājošajiem pensionāriem.

Pēc policijas aplēsēm, mītiņā piedalās vairāk nekā tūkstotis dalībnieku.

Kā novēroja aģentūra LETA, uz mītiņu ieradušies pensionāri arī no Liepājās, Rēzeknes, Ventspils, Smiltenes un citām Latvijas pilsētām un novadiem. Dalībnieki rokās tur vairākus plakātus, kuros pārsvarā pausta neapmpierinātība par “negodīgo pensiju indeksāciju” – “Cilvēkiem cienīgu dzīvi”, “Tev būs savu tēvu un māti godā un cieņā turēt”, “Vēlamies pensijas 10 latu apmērā par katru nostrādāto gadu” uc.

Lielu interesi par mītiņu izrāda ārvalstu tūristi, fotografējot sanākušos pensionārus. Notiekošo novēro policija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+