×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2012
Drukāt

Pensionāri apceļo Latviju

Interesējos, vai vasarā mūsu gados vecākie ļaudis dodas kādās ekskursijās.

 

Irēna Timošenko, Preiļu novada pensionāru biedrības vadītāja: “Katru gadu kuplākā skaitā dodamies vienā lielā ekskursijā, apceļojot uzreiz vairākas Latvijas vietas. Augustā brauksim uz Rundāles pili, apskatīsim Mežotni, Bausku un, ja pietiks laika un spēka, izstaigāsim arī Salaspils Botānisko dārzu. Novada pašvaldība ap sešdesmit braucējiem ekskursijai piešķīrusi transportu. Tas mums ir liels atspaids, jo, ja dalībniekiem pašiem būtu jāmaksā par ceļu, liela daļa, iespējams, nekur neaizbrauktu. Pensijas daudziem šeit ir tik mazas, ka īsti nepietiek pat iztikšanai, tāpēc biedrībā nevācam pat biedru naudas, bet izmantojam katru iespēju piesaistīt līdzekļus no fondiem. Jūnijā braucām uz salidojumu Latvijas Kopienu iniciatīvu fonda un Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītajām organizācijām, kur guvām daudz labu ierosmju, kā iegūt līdzekļus saviem turpmākajiem projektiem. Vairākos izbraukumos ik gadu dodas arī mūsu senioru interešu kopas un pašdarbības kolektīvi. Daudzi no mums varēja piedalīties Latgales Senioru dziesmu un deju svētkos Rēzeknē, jo novada dome turp transportu nodrošināja ne tikai dziedātājiem, dejotājiem un daiļamata meistariem, bet arī viņu līdzjutējiem. Savukārt pie mums šogad ciemojušies Lielvārdes novada pensionāri.”

Zinaīda Rancāne, Skrīveru pensionāru biedrības valdes locekle: “Vienmēr esam bijuši aktīvi savas zemes apceļotāji un vairākos braucienos dodamies arī šovasar. Esam atraduši iespēju pavisam lēti īrēt autobusu, bet, tā kā tajā ir tikai piecdesmit vietas, dalāmies grupās, lai ekskursijās tiktu vairāk mūsu pensionāru. Tā vieni pensionāri šodien aizbrauca ekskursijā uz Rundāles pili apskatīt tās dārza rožu krāšņumu un Bauskas muzeju, turpretī es kopā ar citiem biju ļoti skaistā ekskursijā uz Dobeli ceriņu ziedēšanas laikā. Tur apmeklējām keramikas darbnīcu un sveču liešanas rūpnīcu. Skaists piedzīvojums vasaras sākumā bija arī viesošanās Rēzeknē, kur piedalījāmies Senioru dziesmu svētkos. Tomēr lielākais šīs vasaras notikums – divu dienu ekskursija uz Ventspili – mums vēl tikai priekšā. Jau drīz biedrības domes aktīvākie dalībnieki dosies arī ikgadējā braucienā pie mūsu draugiem Kandavā. Interesanta un vienmēr gaidīta tradīcija vasaras nogalē mums ir visiem kopā doties sēņot uz kādu no Jaunjelgavas mežiem. To iedibināja mūsu ilggadējais biedrības vadītājs Jānis Īviņš, kuram nesen nosvinējām 70 gadu jubileju. Deviņus gadus vadīdams biedrību, viņš mūs padarījis par tik kaislīgiem ceļotājiem un tā saliedējis kolektīvu, ka nemaz vairs nevaram iedomāties vasaru bez kopīgiem izbraukumiem. Ceru, ka nākamajos gados veselība un līdzekļi mums ļaus arī doties kādā ārvalstu ceļojumā, jo esam jau nolūkojuši kruīza braucienu uz Stokholmu.”

Anda Plīkša, Ozolnieku novada Salgales pagasta kultūras darbiniece: “Katru gadu pagasts organizē vismaz vienu ekskursiju sava novada senioriem, piedāvājot apskatīt skaistākās Latvijas vietas. Šogad tas būs Dobeles novads. Autobuss tiek nodrošināts bez maksas, turklāt brīvajās vietās seniori var ņemt līdzi arī savus mazbērnus. Mums Salgalē nav savas pensionāru biedrības, bet darbojas ļoti aktīvs senioru dejotāju kolektīvs “Garroze”. Tā dalībnieki šogad jau piedalījušies Tukuma Rožu svētkos un Jāņu ielīgošanā Salaspils Botāniskajā dārzā, bet drīzumā plāno braucienu uz Carnikavas novadu. Šis viņiem ir atbildīgs gads – mūsu vecākās paaudzes dejotāji gatavojas piedalīties arī lielajos nākamā gada Dziesmu un deju svētkos Rīgā. Lai līdz tam viņi varētu pilnvērtīgi izmantot katru iespēju koncertēt un sadancoties ar citiem, pagasts vienmēr atrod iespēju arī deju kolektīvam nodrošināt transportu.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+