×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
16. aprīlis, 2018
Drukāt

Pensionāri atsakās no elektrības lietošanas vajadzīgajā apjomā (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas valdībai nekavējoties ir jāpārskata elektrības obligātā iepirkuma komponentes (OIK) politika un iedzīvotājiem jāatmaksā pārmaksātās summas, šādu nostāju valdes sēdē pagājušajā nedēļā pieņēmusi Latvijas Pensionāru federācija (LPF).

LPF skatījumā, valsts enerģētikas politika, ieviešot OIK, maksu par elektroenerģiju ir padarījusi neprognozējamu, “radot situāciju, ka vecākās paaudzes iedzīvotāji daudzos gadījumos ir spiesti atteikties no elektroenerģijas lietošanas nepieciešamajā apjomā”. “OIK turpinām maksāt par elektroenerģiju, kurai nav nekāda sakara ar atjaunojamiem un valsts iekšējiem energoresursiem – ūdens, vējš, saule,” uz maksājuma kļūdaino raksturu norāda federācija.

Jau ziņots, ka valdošās koalīcijas partijas ir atbalstījušas ieceri par augsta līmeņa darba grupu, kurai līdz 1.augustam būtu jāizstrādā rīcības plāns OIK atcelšanai.

Pēc publiski izskanējušās informācijas par atsevišķu koģenerācijas elektrostaciju neatbilstību Ministru kabineta noteikumu prasībām Ekonomikas ministrija, līdztekus normatīvās bāzes pilnveidošanai, veic auditu sēriju, lai analizētu un vērtētu visu iesaistīto iestāžu un uzņēmēju rīcību un pieņemto lēmumu leģitimitāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Latvija visur ir bardaks.

 2. pamatsumma 16 eiro kopeja gala rezultataa 49 eiro. vai tad tas ir normali?……..??

 3. Latvija ir taču finanšu noziegumu lielvalsts, kurā valda tautas mantas izlaupītāji-zagļi

 4. jus vienkārši nesaprotat pamatdomu Atbildēt

  oik ieviesa ne jau lai atbalstitu mazos elektribas ražotājus kas ražo no atjaunojamiem resursies(kaut vienmers tāsta tik par tiem, piesauc ka viņu dēļ tik dārgi jāmaksā) oik ieviesa lai papildus naudu slauktu latvenergo ar savie teciem hesiem, vēja parkiem….. tur aiziet lauvas tiesa oik. un tieši tāpec oik nevar likvidet, jo biznesa plāns uz ko aideva rekonstrukcijām naudu, paredz ka oik jāsaņem. atceļot oik rodas problemas ar šiem kreditligumiem, jo vairs nepildās liguma nosacijumi iespejams ka ari maksājumiem vairs nepietiek.
  ja problema butu tikai sīkražotāji, tad oik nolikvidetu momentā. tagd velk laiku, taisa darba grupas kas izstradā modeli kā atteikties no oik , bet naudu latvenergo lai vel turpinatu saņemt. valstij kautkādā veidā ir jāiepludina latvenergo kasē papildus gandriz 700 miljoni desmit gados. ministrija neredz citu risinājumu kā tikai ja likvidē oik, tad šo naudu maksā latvenergo no nodoklu naudas, bet kā paši saprotiet nauda nav maza un ši gada budzets jau ir pieņemts. tāpec jāatstāj vismaz šogad vis kā ir, lidz velešanām jāpieņem jaunā kārtiba ka maksā no valsts kases (kamer velešanas nav nomainijušas šo saeimu un valdibu) un tad jau pēc tam nākošgad vares smelt no nodokļiem, nu varbut ka oik vietā bus jāuzliek elektribas nodoklis, .
  tā ka ceret ka oik tulit atcels ir naivi. ka pārmaksato atdos, vispār nav ne vismazāko iespēju

  • Ne jau Latvenergo ražo to dārgo enerģiju! Nelikumīgi un netaisnīgi tiek ,,baroti” privāto HESu un vēja ģeneratoru īpašnieki, no kuriem elektroenerģiju iepērk daudzkārt dārgāk, nekā ražo Latvenergo. Un ne jau nabagiem tie pieder, bet sabiedrības ,,krējumam” un viņu ģimenes locekļiem. Viss notiek, kā Bībelē teikts – kam ir, tam tiks dots, un, kam nav, no tā tiks ņemts.

 5. Lai pendžas negvelž. Šamos oiks neietekmē.

Draugiem Facebook Twitter Google+