×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. februāris, 2014
Drukāt

Pensionāri gatavojas plašiem protestiem pret valdību (19)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) 13.martā gatavojas protesta akcijām visā Latvijā, iebilstot pret valdības lēmumiem, kuri pasliktina Latvijas iedzīvotāju dzīves līmeni.

Galvenais LPF pikets 13.martā notiks pie Saeimas ēkas, Jēkaba ielā 11, no plkst.8.30 līdz 10, lai atgādinātu Saeimas deputātiem par viņu pienākumu nodrošināt Latvijas iedzīvotājiem cilvēka cienīgus dzīves apstākļus.

Vienlaikus LPF aicinājusi pensionārus 13.martā organizēt atbalsta pasākumus visā Latvijā pie pašvaldību ēkām. “Daudziem atbraukt uz Rīgu ir pārāk dārgi, jo nauda jākrāj elektrībai līdz rudenim. Pēc tam varbūt būs jāpāriet pie svecītēm,” sacīja pensionāru priekšstāvis Andris Siliņš.

“Visi pēdējā laikā pieņemtie likumdošanas akti būtiski pasliktina pensionāru dzīves līmeni. Elektroenerģijas tirgus atvēršana, augošais nekustamā īpašuma nodoklis, nesaprotami lēmumi par komunālo pakalpojumu, piemēram, atkritumu izvešanas apmaksu, cenu celšanās pēc eiro ieviešanas – tā ir vesela buķete jautājumu,” skaidroja Siliņš.

LPF vadītājs norādīja, ka pensionāri ir noskaņoti radikālām darbībām, kas galvenokārt izpaudīšoties gaidāmajās vēlēšanās, taču viņš piebilda, ka “šodien ir pietiekami daudz pat ekstrēmu piedāvājumu un izteikumu par Latvijas Maidanu. Ne tikai pensionāri, bet arī daudz jaunāki cilvēki ir noraizējušies par to, kas notiks.”

Pensionāru federācijas dome kategoriski pieprasa pārtraukt elektroenerģijas un gāzes tirgus atvēršanu, jo uzskata, ka neko citu kā cenu celšanos tas nedos. “Ja tā ir Eiropas Savienības (ES) prasība, tad ir pienācis laiks ES paskaidrot, kas mēs esam. Mums nav desmit reizes lielākas algas, kādas ir Eiropā, lai varētu maksāt tikpat, cik pārējās Eiropas valstis,” uzsvēra Siliņš.

LPF nosūtījusi vēstules arī ES augstākajām amatpersonām, tajā skaitā ES Padomes priekšsēdētājam Hermanam van Rompejam, lai informētu par situāciju Latvijā.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Šodienas pensionāri tie, kuri 1993. gadā savēlēja vairākumu LC un ZS deputātu. ZS Saeimā ievazāja vislielāko korupciju (Rumpīša- Ulmaņa iemainīšana prezidenta amatam). Kopā LC sagrāva ražošanu, kā pilsētā tā laukos. Vēlākajos gados kopā ar TP savtīgos nolūkos sagrāva cukura ražotni, laukos iznīcinot vairākā simts tūkstošus darba vietu un vienlaicīgi darba tikumu.

 2. No kuras siles,ruksi,barojies?

  • Sen taču zināms ka ārodbiedrības,pensionāru valdes un daudzas sabiedriskās organizācijas ir no vienas siles, kopā ar valsts valdniekiem.

 3. Ar eiro vien nepietiek! Atbildēt

  Eiropas progresīvos nodokļus Latvijā!

 4. Visu Latviju noēdīs Latvenergo valde,kurai ar divkāršotajām algām un prēmijām vēl nepietiek!

 5. Atbilde>Jautājums omei Atbildēt

  Tas ir no pārāk ilgas sēdēšanas daudzās padomēs un valdēs vēl kopš treknajiem gadiem!

 6. Ēšanai nepietiek pēc komunālo maksājumu nomaksas un pašu nepieciešamāko zāļu iegādes,Latvijas piecreiz mazākās pensijas un trīsreiz lielākais PVN pārtikai,salīdzinājumā ar Doičlandi!

 7. Neaizmirsīsim arī,ka pēc valdības “dāsnās” pensiju indeksācijas oktobrī,pat ar šiem 4,12 eiro pietiks,lai daudziem pensionāriem vairs nepienāktos trūcīgā vai maznodrošinātā statuss!
  Toties valdībai būs iespēja kārtējo reizi paziņot par trūcīgo skaita”samazināšanos”!

 8. Minimālā alga vismaz ir palielināta jau vairākas reizes,bet par minimālo pensiju,kas ir pat vairākas reizes mazāka par Lietuvas un Igaunijas minimālo pensiju,(nerunājot jau nemaz par Briseles un Amsterdamas vairāk nekā 900 eiro minimālajām pensijām) neviens mūsu politiķis pat neieminas! Pensionŗiem nav iespējams pat apdrošināt savu veselību! Latvija ir palikusi vienīgā no visān 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm bez obligātās veselības apdrošināšanas un bez atraitņu pensijām,ar otru augstāko PVN likmi pārtikai un pašu augstāko pasaulē PVN likmi apbedīšanas un kremācijas pakalpojumiem,kuriem tepat blakus-Lietuvā,Polijā un Zviedrijā tiek piemērota 0% nodokļa likme!

 9. Kādēļ tā esi ieēdies tieši uz pensionāriem,pat astoņdesmitgadīgajiem un slimajiem,nevis,pimēram, tiem tur,bez konkursiem uzņēmumu valdēs iebīdītajiem,ar dubultotajām algām? Un šos 8 latus bija nevis jāindeksē,bet vienkārši atkal jāpalielina līdz 10 latiem-jau 2009.gadā!

 10. pensionārs tas ir bagātākais cilvēks laukos. Bērnu naudu neviens neindeksē 8ls kā bija tā ir. Strādājošā ģimene ar 3 bērniem un vidējo algu ir nabadzīgāka par jebkuru pensionāru.

 11. Tas rijīgais komūnists Siliņs noēdīs visu Latviju.

 12. “PERSIONĀRI GRIB ĒST”
  —————————–
  Es esmu pats pensionārs. Mna jau ir 68 gadi, un teikšu lūk ko. Ja mazāk ēdīsiet tad mazāk vajadzēs di… Mazināsies ūdens patēriņš virtuvē un tuāletē, un eletrības patēriņš virtuvē mazināsies. Šo Latvijas “maidanu” gatavo pensonāru federācijas vadoņi, kas ir Amerika un Ušakova partijas stutētāji un biedri. Pensionāri esiet uzmanīgi, lai jūs neievelk agresijā un ielu sadursmēs, kas šiem kungiem ļoti noderētu uz vēlēšanām. Un nekas vairāk.

  • tikai nevajag-mēs esam Eiropas Savienībā,tātad viss ir vienots-ne tikai nodokļi,bet arī algas un ienākumi,vai nebūtu jāiesūdz tiesā Latvijas politiķus par šo diskrimināciju Latvijā!cilvēktiesību pārkāpumiem šeit pie mums nav robežu! ģimenes,bērni,pensionāri,darbaņēmēji,mazie uzņēmēji-tie visi šeit ir kā diskriminētās personas,bet Solvita vēl spēj paust savu viedokli-cik gan deputāts Latvijā ir neaizsargāts……….kas tālāk gaidāms?!

 13. Pensionāri nav vainīgi,ka Latvijā mazas algas bērniem,kuri nevar uzturēt ar algu savas ģimenes?!
  Pensionāriem ar darba stāžu virs 40 gadiem ir niecīgas pensijas,lūk kur ir problēma.Godīgi strādājot čiks vien sanāk visiem iedzīvotājiem un it sevišķi veciem.Cenas gan aug ātri,apģērbam bērnu, pārtikai,elektrībai,siltumam,atkritumiem.Esam Eiropā ar cenām,bet ar algām Āfrikā.

  • Kāpēc šodien redz tik daudzus resnus, labi ģērbtus pensionārus? Deviņdesmito gadu sākumā tādi bija retums. Vai tas būtu no bada? 🙂

   • quo vadis,Latvia? Atbildēt

    Deviņdesmito gadu vidū šie pensionāri strādāja un skoloja tādus jefiņus ,kā Tu.Vai Tu varbūt esi ar pirkstu auksta ūdens bļodā taisīts,ka to nezini!?? Kad es gāju pensijā 62 gadu vecumā,mans darba stāžs bija 46,5 gadi.Māki izrēķināt,no cik gadiem esmu DIENDIENĀ strādājis /? Vai arī prātiņa Tev nav,tāpat kā sirds ?Un pensijas mums maksā no mūsu pašu nodokļiem,nevis no Tavas kabatas.Pie kam no mums Kalvītis iezaga pamatbudžetā MILJARDU LATU un Godmanis iegāza Parexā arī mūsējos PUSMILJARDU.

 14. Randy, BR-Deutschland & Latvija, EU Atbildēt

  Daargie pensionaari Latvijaa, jums juusu beerni nedod eest??? Mana gjimene uztur manu sievasmaati un manu audzhumaati, nu jau 10 gadus. Ko dara juusu beerni??? Nepaliidz saviem vecaakiem??? Jums neshkjiet, ka taa ir juusu vaina??? Jeb vbbarbuut Jums NAV BEERNU??? Muuzhsh tika nodrillleets padomijas laikaa??? Nodancots, nodzerts, nodziedaats??? Un tagad kaadam juuus jaauztur??? Praatinj, naac maajaas!!

  • Daudziem pensionāru bērniem Latvijā pašiem nav ko ēst ,jo nav darba un tāpēc ar šiem bērniem jādalās pensionāriem no savas trūcīgās pensijas.Bez tam kapitālismā pieņemts katram gādāt un atbildēt tikai par sevi,pensionāri gādā par sevi ,bet bērni tikai par sevi.Bērni kļūst lieki arī Deutschlandē,jo tur arī ir ļoti zema dzimstība un cilvēki tur labprāt ļauj sevi sterilizēt ,lai izvairītos no bērnu radīšanas.

Draugiem Facebook Twitter Google+