×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. septembris, 2014
Drukāt

Pensionāri iebilst 
 (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Andris Siliņš

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) kategoriski protestē pret valsts sociālās apdrošināšanas līdzekļu izmantošanu veselības aprūpes jautājumu risināšanai, teikts LPF valdes paziņojumā.

“Apstākļos, kad vairāk nekā 80% pensionāru saņem pensijas, kas mazākas par iztikai nepieciešamo, ir nepieļaujami nelielo uzkrājumu valsts sociālās apdrošināšanas budžetā, kas paredzēts šī budžeta stabilizācijai, t. sk. pensiju sistēmas funkcionēšanas nodrošināšanai, izlietot mērķiem, ko neparedz likumdošana,” teikts paziņojumā, kuru LPF valde pieņēmusi pirmdien. Tā arī pieprasījusi valdībai pārtraukt “aizņemšanos no apdrošināšanas budžeta bez atdošanas”, piedāvājot risināt veselības aprūpes problēmas no valsts pamatbudžeta un samazinot tā nelietderīgos izdevumus. Pagājšnedēļ Ilzes Viņķeles vadītā darba grupa, kurai jāpiedāvā ilgtspējīgs veselības aprūpes sistēmas finansēšanas modelis, nāca klajā ar rosinājumu turpmāk veselības aprūpi finansēt no diviem avotiem – gan valsts budžeta, gan arī novirzot šim mērķim daļu sociālā budžeta ieņēmumu. Ja šāds modelis tiktu atbalstīts, jau nākamgad veselības aprūpei varētu novirzīt pusprocentu no sociālajām iemaksām, bet 3 – 4 gadu laikā būtu jāvirzās uz 2,5 – 3%. Šādam modelim nepiekrīt arī labklājības ministrs Uldis Augulis.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Komentētājiem šeit. Esmu pensionāre. Saprotu, ka Latvijas pāreja no psrs uz Neatkarīgu valsti ir ļoti grūts posms mūsu valstij Latvijai, jo esam saņēmuši draņķīgu mantojumu no psrs- nespējīgu ekonomiku, piedrazotu vidi un lielu baru ar nelojāliem ļautiņiem, kuri ar savu naidīgumu un rupjībām piemēslo nu jau arī virtuālo telpu. Šie, Kremļa “lienošās okupācijas” pakalpiņi, aktivizējas tikai tēmās, kuras skar Latvijas politikas norises, ar nolūku graut Latvijas pastāvēšanu.
  Es uzticos valsts patreizējiem vadītājiem, kuri spējuši noturēt valsti tik ļoti grūtos apstākļos. Mums pašiem, tai skaitā arī pensionāriem, jāiesaistās Latvijas nosargāšanā.

  Ir ļaudis, kuri cītīgi kurina naidu Latvijā. Tiem nelīdz ne laipns vārds, ne pabalsti, kurus tie nekaunīgi izspiež no Latvijas valsts budžeta, paši nedodot nekādu pienesumu mūsu valsts labklājībai. Labāk atmetiet savas okupētāju(zagšanas) tieksmes, sāciet strādāt godīgu darbu un māciet saviem bērniem pieklājīgu uzvedību -rūpes par saviem vecākiem-pensionāriem.

  Neliekat saviem bērniem ņemt ieroci rokās, tā ir briesmīga tumsonība- kauns. Vēl briesmīgāks ir kauns, piespiest citu bērnus aizstāvēties ar ieročiem rokās. Neradiet naida enerģiju bumerangus ! Jūsu pašu labā! 🙂

 2. 4.oktobrī balsosim atkal par sociālā budžeta hronisko konsolidētāju-“Vienotību”?

 3. Atkal pagrābs no sociālā budžeta? Atbildēt

  Latvijā nav pat atraitņu pensiju kā pārējas ES valstīs,Lietuvu un Igauniju ieskaitot!

 4. Atsevišķu pensiju fondu kā citās valstīs!

 5. Vispirms atdodiet sociālajam budžetam citiem mērķiem novirzīto miljardu ar visiem procentiem!

 6. Veselības aprūpei-līdzekļus no ienākuma nodokļa pēc maksātspējas principa un diferencēta kapitāla pieauguma (peļņas)nodokļa!

 7. Atkal Vinkele paverusi muti.Vinai ir patalogisks naids pret pensionariem.un tada vecene bija Labklajibas ministre!!!!Atceros Vinkles domu graudus un nevienam nevajadzigas idejas-Itin neko vina ka ministre neuzlaboja un tagad vel neliek miera social budzetu!!!

  • Kad beigs no sociālā budžeta uzturēt blēžus, slaistus, liekēžus, tad arī izbrīvēsies līdzekļi jēdzīgākiem pasākumiem. Bet “okey’s”, lai pagaidām sakārto pats savu galvu, varbūt izspiedīsies kāda pat “nevajadzīga ideja”!

 8. NEKĀDA IEGRĀBŠANĀS SOCIĀLĀJĀ BUDŽETĀ!!! VAi ir ATLIKTA PAŅEMTĀ NAUDA jau ATPAKAĻ???
  JĀSECINA: ja KUR uzrodas Viņkele, tad pensionāriem KĀRTĒJĀS NEDIENAS un VIENI UZTRAUKUMI!!! TĀ NEKAUŅA GAN VAR BOJĀT NERVUS JAU TĀ SLIMIEM, PIE ĀRSTIEM UN SLIMNĪCĀS NETIEKOŠIEM, ZĀLES NOPIRKT NEVAROŠIEM CILVĒKIEM!!! Tas nozīmē: 1) pensijas NEVARĒS indeksēt vairāk kā reizi gadā ar ĻOTI ZEMU INDEKSU,
  2) pensionāru – nabagu skaits PALIELINĀSIES,
  3)kas notiks jau ar 2015.gada janvāri maksājumu jomā, tas TO SIEVIETI VISPĀR NEINTERESĒ, jo viņai naudas visam pietiek… Jau tagad visur cenas augušas, it īpaši zālēm… un KAS būs 2015.gadā !!!
  4) UZ SOCIĀLĀ BUDŽETA RĒĶINA NETIKS PESTĪTA VESELĪBAS APRŪPE!!! JĀRADA IEDZĪVOTĀJU IEMAKSAS VESELĪBAS APDROŠINĀŠANĀ 10, 15 vai 20 eiro no katra nodokļu maksātāja un pensionāriem, kuri gribētu piedalīties, piemēram es gribētu! Piemērs ir LIETUVAS VM MODELIS!!! Lietuviešiem NAV problēmu! KĀPĒC MŪSEJIE RADA TIKAI VIENU ĀRPRATU PĒC OTRA UN TAGAD TRAKĀ( “Vienotība”!?) NOLĒMUSI GRĀBTIES SOCIĀLAJĀ BUDZETĀ!?? NONSENSS!!!
  5) Ja viņa UZDROŠINĀSIES GRĀBTIES, JĀVĀC PARAKSTI AR LIELU STREIGU, JO DĀMA VIŅĶELE NEGUĻ…Tāpat kā Putins iet savu plānu realizācijas ceļu, sabradājot CILVĒKUS SEV CEĻĀ…

Draugiem Facebook Twitter Google+