×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. augusts, 2013
Drukāt

Pensionāri nākamnedēļ rīkos protesta akciju un izies ielās

LETALETA

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) tomēr nolēmusi rīkot Vislatvijas pensionāru akciju “Par pensionāru tiesībām”, informēja federācijā.

 

Akcija notiks 7.septembrī. Tai izvēlētā vieta ir Doma laukums Rīgā, bet sākuma laiks – plkst.12.

LPF aicinājusi pensionāru organizāciju pārstāvjus ierasties “bruņotiem” ar plakātiem par aktuāliem senioru jautājumiem, kā arī katrai novadu delegācijai nozīmēt kārtības uzturētājus ar pazīšanās zīmi – zaļu apsēju uz rokas.

Mītiņu LPF sola sākt ar Pensionāru federācijas himnu “Nevis slinkojot un pūstot…”, savukārt pēc tam vārds tiks dots visu Latvijas reģionu pensionāru organizāciju pārstāvjiem un vairākiem sabiedrībā zināmiem cilvēkiem.

Akcijas noslēgumā plānots pieņemt rezolūciju ar konkrētām prasībām Saeimai un valdībai.

Precīzs dalībnieku skaits varētu tapt zināms 2.septembrī, jo līdz tam LPF lūgusi pensionāru organizācijām sniegt informāciju par plānoto dalībnieku skaitu pasākumā.

Kā ziņots, Saeimā 10.aprīlī tika iesniegti 106 004 iedzīvotāju paraksti, prasot pensiju indeksācijas atsākšanu no šā gada oktobra, nevis 2014.gada 1.janvāra, kā to paredzēja likums.

Iedzīvotāju prasības tika sadzirdētas un Saeima 9.jūlijā otrajā un galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus likumā “Par valsts pensijām”, kas paredz šā gada 1.septembrī ar indeksu 1,04 indeksēt pensijas, kas nepārsniedz 200 latus. Savukārt politiski represēto personu pensijas tiks pārskatītas neatkarīgi no to apmēra. Indeksācija attieksies arī uz invaliditātes pensijas, izdienas pensijas un apgādnieka zaudējuma pensijas saņēmējiem.

Sākotnēji LPF solīja rīkot protesta akciju gadījumā, ja pensiju indeksācija nenotiku. Tomēr tagad neapmierinātību izpelnījies Saeimas lēmums indeksēt tikai pensijas, kas nepārsniedz 200 latu. Pensionāri vēlējās, lai indeksējamo pensiju slieksnis būtu augstāks – 250 lati.

“Ļoti nožēlojami, ka Saeima nevar atrast salīdzinoši ļoti pieticīgas summas, lai atrisinātu šo jautājumu. 7.septembrī centīsimies Rīgā noorganizēt Vislatvijas akciju par pensionāru tiesībām – sabrauks pensionāri no visas valsts un pateiks, ko domā par valdības lēmumu. Vēlētāji, no kuriem liela daļa ir seniori, to noteikti atcerēsies nākamā gada Saeimas vēlēšanās,” uzzinot par Saeimas lēmumu, norādījis LPF vadītājs Andris Siliņš.

Aprēķināts, ka pieņemto likuma izmaiņu rezultātā vecuma pensijas iedzīvotājiem, kuriem tās nepārsniedz 200 latu, pieaugs par vidēji 5,58 latiem, izdienas pensijas – par 3,43 latiem, invaliditātes pensijas – par 3,79 latiem, bet atlīdzība par apgādnieka zaudējumu – par 3,79 latiem. Indeksācija šā gada budžetā papildus prasīs 10,2 miljonus latu, bet 2014.gadā – 30,1 miljonu latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+