×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. jūlijs, 2014
Drukāt

Pensionāri neapmierināti, septembrī rīkos piketu (12)

Foto: LETAFoto: LETA

Neredzot progresu pensionāru šā gada martā valdībai izvirzīto prasību pildīšanā, Latvijas Pensionāru federācija (LPF) nolēmusi 6. septembrī Strēlnieku laukumā Rīgā rīkot Vislatvijas pensionāru mītiņu “Par pensionāru tiesībām”, aģentūrai LETA pastāstīja federācijas vadītājs Andris Siliņš.

Akcijas mērķis būs paust attieksmi pret valdības līdzšinējo darbu, kas LPF ieskatā nav bijis apmierinošs, sacīja Siliņš. “Darīsim visu, lai sapulcinātu Rīgā pēc iespējas vairāk pensionāru organizāciju pārstāvju no visas Latvijas,” piebilda Siliņš.

Šodienas saruna ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V) senioriem neesot devusi pārliecību, ka būtiskākās pensionāru prasības tuvākajā laikā tiks pildītas. “Lai gan guvām pārliecību, ka atsevišķi sīki jautājumi tiks risināti, runājot par lielajiem, viss apstājās pie tā, ka ir naudas trūkums,” teica Siliņš.

Sarunā esot gūta pārliecība, ka tuvākajā laikā tiks risināts jautājums par atkritumu apsaimniekošanas apmaksas kritērijiem, kas, federācija ieskatā, ir neobjektīvi.
Tāpat tiekot gatavotas likumdošanas izmaiņas pensiju sākumkapitāla aprēķināšanas kārtībā. Proti, paredzēts noteikt, ka tā aprēķinā nepiemēro negatīvu kapitāla jeb apdrošināšanas iemaksu algu indeksu, tādējādi novēršot neatgriezenisku pensiju samazināšanos.

Tāpat tiekot gatavots lēmums par “bāzes pensijas” noteikšanu, kas būs augstāka par šobrīd noteikto minimālo, teica Siliņš. Tomēr tās ieviešana būšot iespējama ne agrāk kā 2016. gadā.

Pirms 6. septembra akcijas seniori plāno informēt par esošo situāciju Valsts Prezidentu Andri Bērziņu. 15. jūlijā paredzēta abu pušu tikšanās.

Kā ziņots, līdzīga LPF organizēta akcija Strēlnieku laukumā norisinājās pērn 7. septembrī, pulcējot vairāk nekā 1000 aktīvistu no visas Latvijas. Pēc tās valdībai un Saeimai, kā arī Finanšu, Ekonomikas un Labklājības ministrijai tika nosūtītas vairākas prasības vecākās paaudzes dzīves līmeņa uzlabošanai.

Neredzot ievērojamu progresu prasību pildīšanā, LPF gatavojās rīkot līdzīgu akciju šā gada 13. martā, tomēr 10. martā nolēma to atcelt, paužot pārliecību, ka arī bez piketa seniori ir pievērsuši pietiekamu sabiedrības uzmanību viņus interesējošiem jautājumiem.

Tomēr LPF valde nolēma pilnībā neatteikties no idejas par akciju organizēšanu un vienojās pieprasīt valdībai līdz 1. jūnijam izstrādāt skaidru mehānismu elektrības cenu kāpuma kompensēšanai pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas, kā arī iesniedza vēl citas prasības.

LPF vadītājs Siliņš aģentūrai LETA šonedēļ sacīja, ka LPF ir “asi noskaņota”, jo neredz progresu pensionāru izvirzīto prasību pildīšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. “Pensiju sistēmai ir jābūt spējīgai elastīgi reaģēt uz ekonomiskajām un demogrāfiskajām svārstībām.Atbilstoši ES politikas deklarētajiem pamatprincipiem ekonomisko izaugsmi nav pieļaujams sasniegt,upurējot sociālo progresu”.Skat.”Latvijas Republikas labklājības ministrija.Latvija Eiropā.Eiropas Savienības ietekme uz nodarbinātību un sociālo drošibu Latvijā.” 2003. Piemēram:”Vilks atgādināja,ka budžets jāturpina konsolidēt arī 2012.gadā,arī uz sociālā budžeta rēķina”. Skat.”Vilks:Nevaram atļauties indeksēt pensijas”,Apollo,16.jūlijs 2011. Lai varētu indeksēt vecuma pensijas,jābūt ir atsevišķam pensiju fondam,nevis vecuma pensijas kopā,vienā katlā,ar izdienas pensijām,bērnu pabalstiem,pabalstiem černobiļiešiem utt.,no kura var ņemt naudu gan privātu banku glābšanai,gan valsts budžeta konsolidēšanai.

 2. Par visiem momentā nepateikšu,bet,piemēram,skolotājiem”Saskaņā ar 1925.gada 16.martā pieņemto likumu bija paredzēta tiesība uz pensiju,neatkarīgi no materiālā stāvokļa,ja tikai viņi sasnieguši 55 gadu vecumu un nokalpojuši ne mazāk par 25 pensijas izdienā ieskaitāmiem gadiem.Bez tam,tiesība uz pensiju paredzēta arī,ja nokalpoti ne mazāk par desmit pensijas izdienā ieskaitamiem gadiem,bet ja dienests atstāts slimības,resp.darba spēju zaudējuma dēļ.” Skat.”Latvija desmit gados.Latvijas valsts nodibināšanas un viņas pirmo desmit gadu darbības vēsture”.Jubilejas komitejas izdevums.Rīgā,1928.gada 18.novembris.

 3. Es arī gribētu piedalīties ar prasību valdībai , lai manu algas indeksu pensijas apdrošināšanai par 2009.gadu (o.96220), par 2010.gadu (0.7978), par 2011.gadu (0.9945) pielīdzinātu vismaz ar koeficentu 1. Jo negodīgi ir mūs, jaunos pensionārus, kuri godam strādājuši apkrāpt un atņemt jau to pašu mazumiņu. Vai tur nav Satversmes pārkāpums?

 4. Pensionāriem samaksājiet nozagto pensiju par padomju okupācijas nostrādātajiem gadiem un tad viņiem nebūs jāiet piketos.

 5. Man to pārēdušos pensionāru pastāvīgā ņaudēšana ir apnikusi. Ejiet atpakaļ darbā, nodzīsiet liekos taukus.

  • jefiņ – kad nonāksi pensionāru situācijā – kad 50% par dzīvesvietu – 30% par zālēm – pārējais par reņģēm – tad apjēgsi īstenību.

  • Interesanti gan, kuri pensionāri ir tik pārēdušies? Bet tavs stulbums gan ir uz visu tavu mūšu. Nezin kurš deģenerāts ir tevi tādu dzemdējis?

 6. Mans jautaajums: Vai labajos Ulmanjlaikos veciem cilveekiem maksaaja kadas penzijas? Mana vecmaate dziivoja pie saviem deliem, neviens vinjai nekaadu penziju nemaksaaja!

 7. varbuut var pensionariem medicinas pakalpojumu cenas samazinaat par dalju no indeksacijas kompensacijasun veel kaadus cilveeku cieniigus pasaakumus, kas ir lietderiigi organizeet muusu vecaakiem…

Draugiem Facebook Twitter Google+