Latvijā
Sabiedrība

Pensionāri no 13.Saeimas partijām gaida atbildi par ienākumiem0

Foto: Fotolia

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) 13.Saeimā ievēlētajām partijām lūgusi sniegt atbildes uz jautājumiem par senioru dzīves līmeņa paaugstināšanu turpmākajos četros gados, aģentūru LETA informēja federācijas priekšsēdētājs, 12.Saeimas deputāts Andris Siliņš (ZZS).

Partijām līdz 10.novembrim jāatbild uz jautājumiem: vai tās, veidojot darbības plānu un trīs gadu valsts budžetu, kā prioritāti atbalstīs pensionāru dzīves līmeņa uzlabošanu un nabadzības riska likvidēšanu vecākās paaudzes iedzīvotāju vidū, kā arī pensionāru jautājumu apakškomisijas izveidi.

Tāpat LPF jautā, vai partijas ir gatavas noslēgt saprašanās memorandu ar federāciju, paredzot nodrošināt katram pensionāram ienākumus vismaz nabadzības riska līmenī.

Pensionārus arī interesē, vai partijas ir gatavas atbalstīt vienādu bāzes kritēriju noteikšanu likumdošanā sociālās palīdzības saņemšanai maznodrošinātajiem pensionāriem neatkarīgi no viņu deklarētās dzīves vietas, kā arī pensionāra iztikas groza izstrādi tuvākā gada laikā un tā piemērošanu pensiju jautājumu risināšanai un sociālās palīdzības sniegšanai.

Vienlaikus LPF interesē, vai partijas ir gatavas atbalstīt veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību pensionāriem, ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamā pensionāru ienākumu minimuma noteikšanu nabadzības riska līmenī 2019.gadā, bet sākot ar 2020.gadu – minimālās algas līmenī, kā arī citus pensionāriem nozīmīgus jautājumus.

Saņemtās atbildes tiks apspriestas Latvijas pensionāru sapulcē 25.novembrī Rīgas nacionālajā sporta manēžā. Pasākumā piedalīsies pārstāvji no LPF 125 dalīborganizācijām, un uz sapulci aicinātas visas 13.Saeimā ievēlētās partijas.

Saistītie raksti

Federācijas vadītājs Siliņš ir 12.Saeimas deputāts, tomēr 13.Saeimas vēlēšanās nekandidēja. Deputāts nav nevienas partijas biedrs. 12.Saeimā gan viņš tika ievēlēts no Zaļo un zemnieku savienības saraksta.

Siliņš aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka vairāk nekā desmit gadus pēc pensijas vecuma sasniegšanas nolēmis “beidzot sākt atpūsties”. Siliņš norādīja, ka turpinās ieņemt LPF vadītāja amatu līdz brīdim, kamēr šajā amatā tiks ievēlēts kāds cits.

LA.lv