×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
3. jūlijs, 2014
Drukāt

6. septembrī seniori no visas Latvijas Rīgā pulcēsies uz protesta akciju (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) vadītājs Andris Siliņš saka uzrunu LPF rīkotajā Vislatvijas pensionāru akcijā "Par pensionāru tiesībām" Strēlnieka laukumā.

“Pēc sarunas ar Laimdotu Straujumu tomēr paliek iespaids, ka premjere savās iespējās ir stipri ierobežota, viņai ir stingri noteikti finansiāli rāmji, kuros var darboties,” vakar pēc tikšanās ar Ministru prezidenti sacīja Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) priekšsēdētājs Andris Siliņš. Viņš izteica gandarījumu, ka L. Straujuma, pati būdama pensionāre, labi izprot senioru problēmas labāk nekā iepriekšējie premjeri. Tomēr pārliecība, ka valdība izpildīs būtiskākās pensionāru prasības, netika gūta. Atsevišķi sīkāki jautājumi tiks risināti, bet, runājot par lielajiem, viss apstājas pie tā, ka ir naudas trūkums.

Federācijas vadītājs uzsvēra, ka viena no būtiskākajām ir prasība izstrādāt skaidru mehānismu elektrības cenu kāpuma kompensēšanai pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas. LPF uzskata, ka īpašs atbalsts jāparedz arī pensionāriem, no kuriem vismaz 75% atrodas tādā pašā vai līdzīgā situācijā kā trūcīgie iedzīvotāji. Bet šo ierosinājumu neatbalsta Latvijas Pašvaldību savienība (LPS). Tāpēc federācijā jau nolemts, ka tuvākajā laikā jātiekas ar LPS un tās vadītājiem jāskaidro veco ļaužu situācija.

Tuvākajā laikā valdībā tiks skatīts jautājums par atkritumu izvešanas apmaksas kārtību. Kā skaidroja A. Siliņš, šobrīd maksa par šo pakalpojumu tiek rēķināta, neņemot vērā dzīvoklī deklarēto personu skaitu. Vientuļam senioram nākas pārmaksāt. Tāpat tiek gatavoti grozījumi likumā par pensijām, lai mainītu pensiju sākumkapitāla aprēķināšanas kārtību. Proti, paredzēts noteikt, ka tā aprēķinā vairs netiks piemērots negatīvs koeficients jeb apdrošināšanas iemaksu algas indekss. Kā zināms, lieta tika iesniegta Satversmes tiesā, un jautājuma risināšanā iesaistījušies tiesībsargs un labklājības ministrs. Visas cerības, ka šī problēma tiks atrisināta pozitīvi. A. Siliņš skaidroja, ka turpmāk koeficienta zemākā robeža būs 1,0, un acīmredzot tiks noteikti arī tā griesti.

Kā liecina SKDS, vienai trešdaļai pensiju saņēmēju nepietiek līdzekļu, lai apmeklētu ārstus un nopirktu medikamentus. Ministru prezidente sacīja, ka šogad veselības aprūpei tiks piešķirti papildus vēl 40 miljoni eiro. A. Siliņš neslēpa skepsi, jo šī nauda aizies slimnīcām, ne veco cilvēku ārstēšanai.

Daļēji atrisināts esot jautājums par nekustamā īpašuma nodokli, vairs nebūs jāmaksā lielās summas par milzu zemes platībām ap daudzdzīvokļu mājām. Tomēr LPF neatkāpsies no prasības atbrīvot no nekustamā īpašuma nodokļa pensionārus, kuriem tas ir vienīgais mājoklis.

Lai ar pensionāru problēmām iepazīstinātu Valsts prezidentu, LPF pārstāvji 15. jūlijā dosies uz Melngalvju namu. 6. septembrī tāpat kā pērn Rīgā atkal kopā sabrauks un sanāks seniori no visas Latvijas. Jau tagad biedrības zvana un stāsta, ka gatavojas protesta mītiņam un autobusi jau sarunāti. “Domājams, šī akcija mums kļūs par tradīciju un notiks katru gadu,” norāda A. Siliņš. Viņš skaidro, ka akcijas rīkošana nav saistīta ne ar Saeimas vēlēšanām, ne ar vakardienas tikšanos. Šis pasākums pēc daudzu biedrību ierosinājuma jau gada sākumā iekļauts LPF darba plānā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. “Pēc sarunas ar Laimdotu Straujumu tomēr paliek iespaids, ka premjere savās iespējās ir stipri ierobežota, viņai ir stingri noteikti finansiāli rāmji, kuros var darboties,

  Vecā politmafija,tadēļ jau neviens jautājums netiek risināts,pgalvenais ir tikai izrādīties un papļurkstēt,gan nabagi no cerībām kad kāds no šiem resvēderiem palīdzēs paši apmirs un tā vairs nebūs ko palīdzēt.

 2. Smieklīgi! Verze bijusī Saeimas deputāte, laikā kad notika vislielākā valsts izzagšana. Siliņs, sēdēdams Padomju arodbiedrībā, nekad tautas un valsts labā neko nav izdarijis, tagad , pensionāru glābēji.

 3. Obligāti jārunā ir arī par pensiju fonda nodalīšanu no mākslīgi radītā “sociālā budžeta”,kur viss,vecum pensijas,izdienas pensijas,bērnu pabalsti,černobiļiešu pabalsti u.t.t.,ir samests vienā katlā,no kura var jebkurā laikā pagrābt pēc vajadzības gan banku glābšanai,gan valsts budžeta konsolidēšanai! Arī par pasaulē otru augstāko PVN likmi pārtikas
  pamatproduktiem valstī,kura nav joprojām sasniegusi pat 1928.gada 166 latu iztikas minimumu! Un kur ir pirmskara Latvijas visu strādājošo un viņu ģimenes locekļu obligātā veselības apdrošināšana-slimokases ar pašu dalībnieku vēlētu valdi un revīzijas komisiju,savām aptiekām,sanatorijām,atpūtas namiem un bērnu vasaras nometnēm? Igaunijā slimokases ir atjaunotas un veiksmīgi darbojas jau divpadsmit gadus! Kāpēc pensijas neapliekamais minimums ir mazāks par iztikas minimumu un netiek reizi gadā pārskatīts? Kāpēc diskriminēti tiek strādājošie pensionāri,atvelkot ienākuma nodokli no viņu algas pirmā lata? Kad tiks paaugstināta minimālā pensija,kas pat Lietuvā un Igaunijā ir vairākkārt lielāka? Kad sagaidīsim atraitņu pensijas ka citās ES valstīs,tsk.Igaunijā un Lietuvā?

 4. Mācību meistars Atbildēt

  Siliņš imitē darbību. Kas te ko cepties par elektrības tarifiem, ja tie sastāda apm 3% no pensionāra izdevumu tāmes. Kāpēc šis veco laiku profsojuza skolu izgājušais komunists nerunā par veselības izdevumiem, pārtikas cenām, par apkuri un dzīvokļu rēķiniem. Kāpēc viņš klusē par cenu dubultošanos kopš Kalvīša laikiem, ja pensijas ir palikušas praktiski nemainīgas.

  • Spiliņš ir elites ieliktenis un izskatās ka darbojas socgadu populisma garā!
   Pensionāru padome nepārstāv visas valsts pensionārus jo tikai apm 15% šos atbalstījuši savās pašvaldības saorganizētajās sanāksm ēs.Imitē darbību visas valsts vārdā.
   Nebūs brīnums ja gribēs ietikt saeimā

Draugiem Facebook Twitter Google+