×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. februāris, 2014
Drukāt

Pensionāri prasa apturēt elektrības tirgus atvēršanu; organizēs piketu (21)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) dome šodien nolēma izvirzīt Saeimai un valdībai vairākas prasības, tostarp lūgt valdību apturēt elektroenerģijas tirgus liberalizāciju līdz brīdim, kad iedzīvotāju ienākumi atbildīs pieaugošajiem tēriņiem par elektroenerģiju, vai arī veikt pasākumus iedzīvotāju nodrošināšanai brīvā elektroenerģijas tirgus apstākļos.

Federācijas biedri uzskata, ka vairāki Saeimas un valdības šogad pieņemtie lēmumi, tostarp lēmums atvērt elektroenerģijas tirgu, nopietni pazeminās pensionāru dzīves līmeni un novedīs lielu daļu veco cilvēku galējas nabadzības situācijā.

Kā sēdē izteicās LPF priekšsēdētājs Andris Siliņš, elektroenerģijas brīvā tirgus ieviešanas rezultātā vismaz desmitā daļa valsts iedzīvotāju kļūs par pazemotiem pabalstu saņēmējiem. Mazajiem elektroenerģijas patērētājiem maksa par elektrību pieaugs par 31%, turklāt elektronenerģijas cenu pieaugums izraisīs plaša patēriņa preču cenu pieaugumu, viņš sacīja.

“Mēs esam nostājušies uz ceļa, lai no elektriskajām spuldzītēm pamazām sāktu pāriet uz svecītēm. Mums ir jāmēģina viss iespējamais, lai kategoriski iestātos pret brīvā tirgus ieviešanu elektroenerģijā,” teica Siliņš.

Par minēto LPF nolēma informēt arī Eiropas Savienības (ES) amatpersonas, norādot, ka veids, kā Latvijā tiek liberalizēts elektroenerģijas tirgus, ir neatbilstošs Eiropas Savienības ieteikumiem. Gatavību iesniegt federācijas viedokli ES struktūrās izteica sēdē klātesošais Kristīgi demokrātiskās savienības pārstāvis, norādot, ka valdība to pasniegšot “tā, it kā viss ir pozitīvi”.

Līdz 1.aprīlim LPF sola rīkot piketu pie Saeimas saistībā ar elektroenerģijas tirgus atvēršanu. Vēl viena akcija plānota septembrī, lai prasītu piemaksas par darba stāžu līdz 1996.gadam palielināšanu un atjaunošanu jaunajiem pensionāriem, bet 1.oktobrī – Starptautiskajā senioru dienā – paredzēta Latvijas pensionāru akcija.

Bez elektroenerģijas tirgus liberalizācijas apturēšanas LPF dome šodien arī nolēma pieprasīt pārtraukt nekustamā īpašuma nodokļa paaugstināšanu un sakārtot tā likumdošanu atbilstoši valsts un iedzīvotāju interesēm.

Federācija arī prasa atcelt Ministru kabineta noteikumos Nr.1015 pausto, kas, viņuprāt, paredz neobjektīvus kritērijus maksai par atkritumu apsaimniekošanu.

Tāpat seniori prasa nodrošināt vienādas tiesības visiem iedzīvotājiem Rīgas infrastruktūras lietošanā, kā arī prasa apturēt likumdošanas aktus, kas paredz obligātu elektronisko deklarēšanos mazās uzņēmējdarbības veicējiem.

LPF dome nolēma arī aicināt nevalstiskās organizācijas atbalstīt federācijas centienus.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. te ir izdevība VISAI TAUTAI – PIEVIENOTIES senioru protesta akcijām. CIK ILGI MĒS GAIDĪSIM??? KAMĒR IZĢĒRBS PLIKUS? KAMĒR NO VALSTS AIZBRAUKS VISI JAUNIEŠI UN STRĀDĀT VAROŠIE CILVĒKI? Tas ir kaut kas nenormāls, kas te šobrīd notiek! pašas pēdējās kauna un cilvēcības paliekas mūsu valstsvīri un sievas, politiķi un kampēji ir zaudējuši. KĀDAS ir sabiedrības lielākās daļas ALGAS, salīdzinot ar izmaksām, kas prasa TIKAI IZDZĪVOŠANU!!!!

 2. Vispirms ir jāpalielina pensijas un tad tikai kaut kam jāpaceļ cenas! Visas cenu pacelšanas, pensionārus noved vēl dziļākā nabadzībā. Strādājošajiem jau tāpat piemet pie algas – tikai to ne visai afišē.

 3. Vai Latvijā dzīvo tikai pensionāri un pārējiem viss vienalga? protestēt vajag un ignorēt arī vēlēšanas!

 4. Manuprāt, jūs manipulējat ar pensionāriem. Prasu tikai vienu, atdodiet piemaksu par 23 darba gadiem, tad arī elektrību samaksāšu. Neaizbildinieties, ka man jāprasa no Krievijas, dzīvoju Latvijā. Nodokļus esmu nomaksājis.

 5. Brīvais tirgus jāaizliedz! Tirgus valstij ir jāregulē! Tirgot elektroenerģiju ir tīrā tautas krāpšana. Ir uzradies starpnieks kuru sauc par tirgotāju. Un starpnieks, kā zināms, blēdis kurš iedzīvojas uz ražotāja un patērētāja rēķina.Šā starpnieka dēļ tagad tiks paceltas cenas.Vidēji katra mājsaimniecība, tam liekēdim-starpniekam, katru mēnesi maksās no 3 līdz 5 eiro.

 6. ”Parakstīšanās, kas maina pasauli” Latvijas Avīze / 2014-01-27 /

  Izdruka no interneta portālā ManaBalss.lv
  ATVERAM SAEIMU!
  2011.gada 8.jūnijā JAU PARAKSTĪJUŠI 12039
  Saeima ir atvērta – deputāti šorīt nobalsoja PAR!! 21. Jul (2011) Tikko Saeimā 71 deputāts (V, ZZS, SC un PLL) atbalstīja ManaBalss.lv ideju un ir sākta Saeimas Atvēršana! Visi kopā varam ar sevi lepoties! AUTORS :KRISTOFS BLAUS
  Atver portālu un paraksties ar savu internetbanku atbalsti publicētās iniciatīvas.

 7. Ha,Ha ,jāsmejas,kāds ņems vērā. Nu beidziet.

 8. Pensionāri publiski gaužas, ka viņi vairs spuldzītes iekšā neskrūvēs. Taču pensionāri ir aprīkojuši savas virtuves ar visām mūsdienīgām ekstrām, kas patērē diezgan pulka. Vaimanas par spuldzītēm ir ņirgāšanās pašiem par sevi un citiem. Kāda kundze pirms kāda laika sūdzējās TV Panorāmā, ka viņai nu būs tā jātaupa, ka vispār lampas vairs nevarēs iedegt. Taču TV kamera pārlaida “aci”pār virtuvi, kurā bija gan boilers, gan elektriskā tējkanna, kafijas automāts, mikroviļņu krāsns, elektriskā cepeškrāsns utt. Milzīga liekulība dažkārt skan no pensionāru mutēm. Ticēt Latvijas pensionāriem – ārkārtīgi grūti.

 9. Jāstājas ārā no savienības. Un pilnīgi vienalga, kāda valsts būs saimnieks Latvijai. Šeit vajadzīgs saimnieks, nevis politiski atbildīgas prostitūtas, kas nekad ne par ko nav atbildējušas. Tik eksperimentē, un ne jau uz labo pusi.

 10. Jābūt protestiem ,būs vien jāiet ielās,ko citu lai dara ar šiem grābējiem? Nespēs Latviešu tauta
  visus nodokļus nomaksāt ,Zemes nodoklis , māju nodoklis, par atkritumiem vairāk maksāt vēl elektrība.
  Izskatās ka Šķēles partija sāk uzdarboties .Pašlaik pie varas viņa cilvēki,tie izpārdos vēl ,kas palicis Latvijā un aizmuks .

 11. Palieciet taču mierā ! Kamēr Latvijā nebūs politiski — ekonomiska mūsu vietējā Maidana, ABSOLŪTI nekas nemainīsies ! Esošā vara burtiski ņirdz un atklāti spļauj sejā gan pensionāriem,gan jauniešiem,gan jaunajām māmiņām.Toties saviem zagļiem — barotājiem (Loginovs ) ceļ algas un dod prēmijas. Šai varai ir pilnīgi vienalga,ka no “legālajām ” narkotikām mirst jaunieši, jo narkotiku tirgotāji acīmredzot maksā , lai nepieņemtu nevienu likumu pret viņiem, Zolitūdes lietā vainīgos VARBŪT nosauks rudenī ! Un tā var turpināt ilgi jo ilgi …..

 12. Ja neatvērs tirgu, tāpat cenas elektrībai cels, to pats Latvenergo pateica. Tā kā jēgas nekādas.

 13. Kamēr mēs neiesim Ukrainas ceļu,te neks nemainīsies!

  • Ukrainā duriki protestē pretkaut ko,nezin ko un grib tikt iekšā šajā Europas paradīzē,kur mēs cīnamies par izdzīvošanu.

  • Latvieši “pēc definīcijas” nav spējīgi ne uz kuslāko protestu, kur nu vēl “iet Ukrainas ceļu”. Latvieši pārsvarā izlamājas virtuvē vai anonīmos komentāros internetā. Pagājušā piektdienā “Aizliegtā paņēmienā” ļoti skaidri viss tika parādīts: Maximas pārdevēja var sēdēt pamperos, bet viņa par to i neiepīkstēsies. “Ka tik kaut kas nenotiktu”. Ne pašcieņas, ne griba, vien līka mugura.

 14. un invalidi ,kuri darbu zaudējuši invaliditātes dēļ ,pilnīgi visas grupas , ar pieteiksies

 15. Mīļie pensionāri,sāciet domāt,par ko vēlējat.
  Es ignorēju vēlēšanas,jo katrā partijā ir savs asins sūcējs,kas savus plānus realizēs.Par citu kļūdām tagad tautai nāksies maksāt,gribam to mēs,vai ne.

 16. ar tadiem protestiem neko nepanaks!valdosajam partijam ir bieza ada!vieniga iespeja nebalsot par tam nakosajas saimes velesanas!bet ka rada balsojumi,neskatoties ka pensionaru dzive ar katru gadu paliek grutaka,klausoties medainos solijumus balsis tiek nodotas par tam!atjedzaties vienreiz pensionari!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+