×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. augusts, 2014
Drukāt

Pensionāri tomēr prasīs kompensēt elektrības cenas kāpumu (10)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) neatkāpjas no prasības elektrības cenu kāpumu pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas kompensēt visiem nestrādājošiem pensionāriem un vēlreiz vērsusies pie valdības ar attiecīgu prasību, aģentūru LETA informēja federācijā.

LPF neapmierina patlaban paredzētais kompensācijas mehānisms, kas paredz palīdzību tikai trūcīgām vai maznodrošinātām personām un daudzbērnu ģimenēm.

“Faktiski tas nozīmē, ka lielākajai daļai pensionāru jūtami pieaugs izdevumi par elektroenerģiju, kā arī to, ka pensiju palielinājums, ko iegūs pensionāri indeksācijas rezultātā no 2014. gada 1.oktobra, pilnībā tiks izlietots tikai šo papildu izdevumu segšanai,” norāda federācijas pārstāvji.

Tāpat viņi vērš uzmanību, ka neesot izpildīts viņu lūgums darīt zināmus sabiedrībai to amatpersonu vārdus, kuras atbildīgas “par neobjektīvu elektroenerģijas cenu sadārdzinājumu”.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Made-vientuļā māte- Iļjam Atbildēt

  Vismaz puse Latvijas sieviešu vienas audzina bērnus .Sieviešu mūsu valstī ir vairāk ,bet daļa ,jau tā mazākumā esošo vīriešu, ir nodzērušies ,nonarkojušies vai citu iemeslu dēļ nespējīgi un laulībai nederīgi. Tad jau labi ,ka sievietes dzemdē un gādā par bērniem.

 2. Ja nu kādam vajadzīga šāda kompesācija,tad trūcīgām ģimenēm ar bērniem! Penšām ir bērni ,bet ja nav -var doties uz pansionātu.Katrā gadījumā -bads viņiem nedraud. Taču daudzi penšas vēl uztur savus nodzērušos bērnus, parakstās par galvotāju mazbērnu kredītiem.
  Un galu galā -laiks dzīvot -laiks mirt.

  • Kas tu par cilvēku? Atbildēt

   Ja vari uzrakstīt tik briesmīgus vārdus…komentāra nobeigumā. Arī trūcīgās mātītes var vairāk strādāt, nevis gaidīt tikai pabalstus ( šeit nedomāju tās māmiņas, kuras tiešām strādā un cīnās , lai viņu bērniem būtu labāka dzīve), bet gan slinkās dzemdētājas , kuras to dara dēļ pabalstiem… un tās jau arī ir tās ašākās, citu cilvēku makos lienošās.Viņām viss pienākas bez darba.

 3. Esmu par taisnību. Nevajag tautu tā dalīt un uzturēt ierēdņu armiju. ļoti atbalstu Valijas rakstīto par progresīvo nodokli un minimālajiem ienākumiem, kas būtu garantēti katram. Bet pensionāru ierosinājumi izklausās pārāk savtīgi – ar ko pensionārs labāks un vērtīgāks par, piem., vientuļo māti??? Katram pienākas sociālais minimums, bet te viens otrs jau aizsapņojies, ka viņam vajag arī biļetes muzejiem… Pareizi arhibīskaps šīsdienas intervijā saka, ka pirmais ir sociālais līmenis, jo, ja vēders burkšķēs un mājā būs auksti, tad nav vērts runāt par aukstākām lietām. Valdība, – nodrošiniet visiem kaut kādu minimumu, lai tauta nav izsalkusi un aukstumā!!!

 4. Pilnīgi piekrītu. Vēl papildus: nestrādājošiem pensionāriem jābūt atlaidei arī citos maksājumos, piemēram, par gāzi, par nekustamā īpašuma nodokli, veselības aprūpes un ārstniecības pakalpojumiem, medikamentu iegādei, kā arī biļetēm uz kultūras pasākumiem, muzejiem utml.

 5. Šo LPF prasību pilnībā atbalstu!

 6. Lai nebūtu šāda tautas dalījuma “kastās”,ir nepieciešama progresīvā nodokļu sistēma,kā citās ES valstīs! Un atsevišķs pensiju fonds.Tad nebūtu jāuztur vesela birokrātu armija daudzo sociālo pabalstu aprēķināšanai un to pieprasītāju atsijāšanai! Jo būtu iespējams kā neapliekamo minimumu,tā minimālo pensiju noteikt iztikas minimuma apmērā.

 7. Kaut kā nepatīk tas tautas dalījums – pensionāri (strādājošie un ne), daudzbērnu ģim., trūcīgie, maznodrošinātie… Lai kaut ko saņemtu kompensācijā, jāpierāda ienākumi utt. Tikpat labi varu prasīt, lai arī man kā vientuļajai mātei piešķir kompensāciju, bet…, laikam neesmu tiktāl nodzīvojusies, ka nespēju nodrošināt sev vajadzīgo elektrības patēriņa maksu. Bet, ja citiem pienākas, tad arī man pienākas!

  • Biesmīgi modē nākušas vientuļās mātes,sadabū bērnu un pēc tam grib lai valsts dod pabalstus.
   Ja esi atraitne,tad loti atvainojos.

 8. Siliņam jau kaut kā jātiek jaunajā saeimā, tad tiek imitēta darbība

Draugiem Facebook Twitter Google+