×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. marts, 2018
Drukāt

Pensionāri uz nabadzības sliekšņa (34)

Ilustratīvs attēls. Foto - LETAIlustratīvs attēls. Foto - LETA

Ja divu pensionāru ģimene vai tie, kas dzīvo kopā ar bērniem, bez papildu ienākumiem vēl var savilkt galus kopā, vientuļie seniori, kas vecuma vai slimības dēļ nespēj strādāt un spiesti iztikt tikai no pensijas, ir neapskaužamā situācijā. Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, nabadzības riskam Latvijā šobrīd pakļauti 72,8% cilvēki vecumā virs 65 gadiem, kuri dzīvo vieni.

Vidējā pensija nabadzības zonā

Pērn veiktās iedzīvotāju aptaujas dati liecina, ka 2016. gadā Latvijā nabadzības riskam bija pakļauti 425 tūkstoši jeb 22,1% iedzīvotāju, it īpaši vecuma grupā virs 65 gadiem, kurā šis skaits gada laikā audzis no 38,1% līdz 39,9%. Palielinoties iedzīvotāju rīcībā esošajiem ienākumiem, audzis arī nabadzības riska slieksnis – 330 eiro mēnesī (2015. gadā – 318 eiro). Taču, kā liecina Labklājības ministrijas statistika par 2016. gadu, vecuma pensijas vidējais apmērs valstī bija tikai 296 eiro. No 463 270 vecuma pensijas saņēmējiem 7,2% tā nepārsniedza 150 eiro, 32% bija robežās no 150 līdz 250, bet 43% robežās no 250 līdz 350 eiro. Latvijas Pensionāru federācijas Pensiju komisijas vadītājs Jānis Felsbergs norāda, ka šis nabadzības riska slieksnis tiek rēķināts pēc Eiropas Savienības formulas un atkarīgs no vidējās algas valstī. “Tā gadā pieaug par 50 eiro, kamēr mazās pensijas tikai par 12 eiro. Tas nozīmē, ka nabadzības riskam pakļauto pensionāru skaits gadu no gada palielinās, jo algas aug daudz straujāk par pensijām,” viņš saka.

Daudzās valstīs nabadzības mazināšanai izmanto dažādus sociālās aizsardzības pasākumus, piemēram, pabalstu sadali, bet to efektivitāti pārbauda, salīdzinot nabadzības riska rādītājus pirms un pēc sociālo pabalstu pārskaitījumiem. Pēc “Eurostat” datiem, Rumānijā, Grieķijā, Latvijā, Polijā un Itālijā sociālo pabalstu ietekme bija zema, savukārt Īrijā, Somijā un Dānijā, kā arī Norvēģijā un Islandē pusei vai vairāk personu, kas bija pakļautas nabadzības riskam, sociālo pabalstu pārskaitījumi ļāva pacelties virs nabadzības sliekšņa. Piemēram, Īrijā vientuļajiem pensionāriem piešķir speciālu pabalstu.

Arī Lietuvā un Igaunijā šiem senioriem sniedz atbalstu no pamatbudžeta. Tas gan nav liels – Lietuvā 15 eiro mēnesī, Igaunijā – 155 eiro gadā. Piemēram, Luksemburgā pensionārs pēc laulātā nāves sāk saņemt palielinātu pensiju.

No pagājušā gada aprīļa līdz 2018. gada janvārim Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) veica Latvijas pensiju sistēmas izvērtējumu, konstatējot, ka veco ļaužu nabadzības līmenis ir augsts, it sevišķi sievietēm un tiem, kas vecāki par 75 gadiem. Atzinumā teikts, ka pamata pensiju līmenis Latvijā ir ļoti zems un nominālā izteiksmē nav pieaudzis jau vairāk nekā desmit gadu. Organizācija norāda, ka šobrīd ir ievērojamas iespējas palielināt pamata pensijas līmeni no pašreizējā līmeņa, kas veido 8% no vidējā atalgojuma, līdz OECD vidējam līmenim aptuveni 20% apmērā, kā arī ierosina samazināt 15 gadu iemaksas periodu, kas nepieciešams minimālās pensijas saņemšanai un ieviest apgādnieka zaudējuma pensijas laulātajiem.

“Pirms nedēļas Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā darba grupa pensiju jautājumos skatīja likumprojektu, kas ļautu pensionāram pēc laulātā nāves vienu gadu saņemt 50% no viņa pensijas, lai šajā laikā varētu sakārtot mantojuma lietas, samainīt dzīvokli pret mazāku platību un tamlīdzīgi. Ja tas tiks pieņemts, jau esošajiem vientuļajiem pensionāriem vēl ilgi nāksies gaidīt uz sava finansiālā stāvokļa uzlabošanos,” domā Jānis Felsbergs, piebilstot, ka, pēc viņa rīcībā esošās informācijas, Latvijā ir ap 105 000 vientuļo pensionāru.

Vienots mazturīgā statuss

Uz dažādiem pašvaldību pabalstiem, atvieglojumiem un bezmaksas pakalpojumiem var cerēt tie vientuļie pensionāri, kas atbilst trūcīgās jeb maznodrošinātās personas statusam. Taču, ja trūcīgā statusam atbilstošais ienākumu līmenis ir vienots visā valstī – šobrīd tie ir 128 eiro, maznodrošinātajiem to nosaka pašvaldības, tādēļ to līmenis var atšķirties pat vairākas reizes. Tā, piemēram, Garkalnes novadā vientuļš, nestrādājošs vecuma pensijas saņēmējs atzīstams par maznodrošinātu, ja viņa vidējie ienākumi mēnesī nepārsniedz 430 eiro, Rīgā – 400, Daugavpilī – 344, Saldū – 290, Jelgavā – 276, bet Valkas novadā – 175 eiro.

Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš stāsta, ka ministrija sagatavojusi priekšlikumus politikas pasākumu īstenošanai minimālo ienākumu palielināšanai nabadzības visbiežāk skartajām iedzīvotāju grupām. “Šajā plānā iecerēts lielāks atbalsts trūcīgajiem pensionāriem, kuri dzīvo vieni. Taču šobrīd precīzus skaitļus vēl nav iespējams nosaukt, jo plāna projekts ir izstrādes stadijā, tāpēc var mainīties, kamēr tiks pieņemta galīgā redakcija. To paredzēts iesniegt valdībā šā gada pavasarī,” viņš saka.

Ministrija jau bija sagatavojusi plānu minimālo ienākumu atbalsta sistēmas pilnveidošanai 2018. – 2020. gadam, kas pērn pat tika izsludināts valsts sekretāru sanāksmē atzinumu sniegšanai. Tas paredzēja no 2019. gada paaugstināt trūcīgas personas ienākumu līmeni līdz 188 eiro līdzšinējo 128,06 eiro vietā, garantēto minimālo ienākumu līmeni līdz 94 – 49,80 eiro vietā, kā arī palielināt minimālo atbalstu pensijas vecumu sasniegušiem iedzīvotājiem, kuri nesaņem pensijas līdz 94 eiro. Savukārt ar 2020. gadu plānots noteikt valstī vienotu dzīvokļa pabalsta aprēķināšanas kārtību un maznodrošinātās personas ienākumu līmeni, iespējams, 282 eiro (agrāk bija runa par divkāršotu trūcīgās personas ienākuma līmeni), kas pensionāriem ar līdzīgiem ienākumiem varētu nodrošināt vienādas iespējas saņemt atbalstu. Jānis Felsbergs stāsta, ka šis plāns ir iestrēdzis un līdz šim brīdim nav pat izskatīts. Turklāt, nosakot tik zemu “latiņu” maznodrošinātā statusa iegūšanai, atbalsta saņēmēju skaits turīgajās pašvaldībās saruks, bet trūcīgajās – augs.

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Kad mani pārklās zārka vāks,
  Un pār manu kapu smiltis kritīs,
  Tos Reirus, kas pie mana kapa nāks,
  Vēl ilgi ,ilgi sirdsapziņa sitīs !!!

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Visu cieņu pensionāriem. Piekrītu ka pensionārs kas saņem pensiju ap 200 euro mēnesī ir uz nabadzības sliekšņa. Bet kādā kategorijā ir invalīdi kas saņem invaliditātes pensiju sākot no 64 euro mēnesī.Ko darīt ja mazpilsētā invalīdam nav darba lai piepelnītos? Ko darīt invalīdam ja slimības dēļ nevar vai ir grūtības strādāt?

 4. Mans ierosinājums būtu valdībai, kura izmanto pensionāru budžetu banku glābšanai( Baltijas, Parex, Krājbankas glābšanai), ieviest visiem pensionāriem pensiju pašreizējās minimālās algas apmērā ar stāžu līdz 30 gadiem, Pamatoju ar to, ka katru gadu indeksējot iznāk lielākas izmaksas, kā to izdarīt vienreiz. Pēc tam var indeksēt tikai lidz 430.00 eur, jo ja pensija ir lielāka , ar to var izdzīvot
  Runājot par projektu, ka izvadot dzīvesbiedru aizsaulē varēs saņemt 50% pensijas no aizgājāja pensijas. Bet vai gudrie zina cik dzīvo atraitņi un kas viņiem pienākas? Kas man maksās- 14 gadus esmu atraitne??? Sanāk, ka jau valdības kungi domā par sevi, jo drīz paliks vieni un atkal nauda ies makā. Esmu bijusi saistīta ar Senioru konsultatīvo padomi un zinu cik grūti bija atkarot indeksāciju, bet izdevās, paldies atbalstītājiem ar savāktajiem parakstiem! Varbūt vēl jāvāc paraksti un jāvirza mans priekšlikums????????????

 5. Te tos gudrīšus ,kas ņirgājas par pensionāru mazajām pensijām ( tās pat nav pensijas, kaut kādi neizskaidrojami pabalsti ) Visus vajadzētu tikai vienu mēnesi nolikt izdzivot ar šiem grašiem ,tad varbūt apjēgtu ko runā vai vispār nerakstītus savus spriedumus . Par mums trūcīgāki pensionāri ir tikai Rumānijā.
  Tas ir genocīds un nedomāju ,ka mūsu valdība ir spējīga kaut ko normālu izdarīt’. piemetīs kādas kapeikas līdz1 eiro un viss.

 6. Lai vald”ba atdod pensionāriem un soc, budzētam krĪzes laikā ieturēto, tad nabadzība vismaz daļēji tiks likvidēta.

 7. Mēs domājam paši par sevi Atbildēt

  Un ne par nabaga pensionāriem un tādēł joprojām gods nemaksāt nodokłus un algas sańemt aploksnēs.

 8. Nevis uz nabadzības sliekšņa, bet reāli nabadzībā. Rīgā, protams, arī pensionāri peldas taukos, bet lauku rajonos – strādā kā gribi, strādā ko gribi, bet saņemsi tikai minimālo. Attīstītajās valstīs pensionāriem tiek piedāvāti visvisādi atvieglojumi, bet ne jau mūsu valstī …

 9. Pensionāri nokaunieties!!! Par ko tad pirksim lokatorus, tankus, haubicas….

 10. paldies par datiem, bet labi būtu, ja autori saprastu, ka pensijas apmērs nebūtu tieši jāsaista ar nabadzības riska mērījumu, jo nevar vērtēt indivīda pensiju mērot vidējo mājsaimniecības ienākumu:):)
  un ar to bāzes pensiju viņi laikam domājuši valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, kas vairāk ekonomiski neaktīviem, tātad- nepensionāriem…..galvenā doma, ka tas ar jāindeksē?

 11. Slinkus bērnus izaudzinājuši, paši bijuši loderi, tad nu mazas pensijas.

  • Nestāsti muļķības!Man apdrošināšanas stāžs ir 40 g,strādāju ne par to zemāko algu ,bet ejot pensijā aprēķināja tikai 264 eu,jo neskaitīja to laiku kad bija PSRS un aploksnēs neko neesmu saņēmusi.

 12. Mazās pensijas ir tiem, kuriem ir niecīgs darba stāžs

  • Tieši otrādi, lielākoties vismazāk saņem tie cilvēki, kuriem darba stāžs ir 30 un vairāk gadu. Tikai valdošā kompānija izlēma, ka darba gadi līdz neatkarības atgūšanai praktiski neskaitās. Tā kā nav ko te demagoģiju izplatīt. Savulaik Viņķele paziņoja, ka tie cilvēki ir “no citas valsts” un viņiem nekas nepienākas. Tas gan netraucē viņas vīram, piemēram, kurš arī ir tai vecumā, kad pieskaitāms “citai valstij”, saņemt nu ļoti patīkamu pensiju – pāri 1000 eiro mēnesī. Ja biji pie valdības iles, visu varēja sabīdīt. Tā, lūk.

 13. LAtvija arī Āfrikā būs Latvija.Par pensionāriem netiek domāts.Vispār domā tikai par kungu kabatām.

 14. Ja agrāk pensionārs varēja sakrāt zārka naudu, lai palicējiem būtu vieglāk aizvadīt viņu tai saulē, tad tagad arī no tā jāatsakās. Nesaku ka agrāk pensijas bija lielākas, nē, taču viss bija 10 reižu lētāks. tas nozīmē tikai to ka valdība piekopj pensionāru spīdzināšanas politiku, jo attiecīgi produktu un preču dārdzībai valstī netiek palielināta pensija, tā ikgadējā kompensācija ir smieklīga, varētu teikt, pat pensionārus izsmejoša

  • Lai nu par ko būtu jāuztraucas, taču ne par “zārka naudu”! Jo piederīgie var saņemt apbedīšanas pabalstu divu pensiju apmērā. Pat, ja pensija ir neliela – ap 250 eiro, pieticīgām bērēm ar to pilnīgi pietiek.

   • Pēdējos divos gados tika paglabāti trīs tuvi cilvēki. Apbedīšanas birojam vien vajadzēja vairāk nekā 600 eiro.

 15. attiecas uz pensionāriem, tad vajadzētu pensiju indeksācijā pielietot lielāku koeficientu, tad viņiem nebūtu jāiet uz pašvaldību palīdzību meklēt. Līdz 2008. gadam pensijas indeksēja 2 reizes gadā — pavasarī un rudenī. Vajadzētu to atjaunot. Krīzes laikā 5 gadus pensijas netika indeksētas, tāpēc tās ir tik bezgala mazas.

 16. Ideja.
  Tiem pensionāriem,kas audzē kaut ko mazdārziņos,vajadzētu dot zemi par velti,vai kādus citus atvieglojumus piešķirt.

 17. Andrej, ja cilveks visu muzu smagi stradajis, vinam IR JASANEM attieciga pensija.

  • Ja cilvēks smagi strādājis un nav maksājis nodokļus, bet saņēmis aploksnē, tad pensija nav pelnījis.

  • Ja ir strādājis un maksājis nodokļus. Bet, ja tikai smagi strādājis, tad nekā.

   • Ko jūs murgojat! Agrāk nemaz nebija iespēju nemaksāt nodokļus.Esmu godīgi nostrādājusi visu mūžu,pie tam arī darbā ar kaitīgiem darba apstākļiem un nopelnīju tiem laikiem vislielāko pensiju,bet tagad nesanāk pat vidējā.Pasakiet ,lūdzu ,jūs gudrie,kur ir mana vaina???

    • Tieši tā, bet jaunā paaudze joprojām nespēj saprast un noticēt, ka tik ļoti “briesmīgajos” padomju laika gados strādājošajiem vispār nebija iespējams nemaksāt nodokļus… Tagad modē brēkt, ka viss tad bija slikti un ka gados vecākie paši pie visa vainīgi.

 18. Pensijas jāatceļ!

 19. Ja tu neapčakaresi valsti,ta ari dzivosi nabadziba,

 20. Latvijā pensionāriem jāorganizē makšķernieku kursi,makšķeres jāizsniedz bez maksas,tārpus lai gādā paši.Zivis ir vērtīgs ,diētisks produkts.Valdībai jāļauj zivis ķert cauru gadu,neskatoties uz liegumiem nārsta laikā.Ķerot zivis svaigā gaisā ,lietojot tās pārtikā pensionāri kļūs veselīgāki ,mazāk slimos , mazāk pirks medikamentus un nenoslogos e- veselību.
  Šis priekšlikums jāiesniedz labklājības ministrijai.

 21. Skat.bildi blakus!

 22. Kas ir tie vientuļie maznodrošinātie pensionāri? Kur ir viņu bērni? Kā tad viņi savu dzīvi nodzīvojuši, ka tagad nu viņiem visiem ir jāpalīdz? Un kā tad sagaidīs savus pensijas gadus tie, kuri savus bērnus izfīrējuši uz īrijām lai pelna pensijas īru pensionāriem. Bet viņiem pensijas jānodrošina maniem, nekur neaizbraukušajiem bērniem! Vispār jau attieksme pret saviem vecākiem interesanta: viņi daudz gadus pēlējušies ( tai skaitā ieguldījuši milzum naudas! ) lai mūs izaudzinātu, bet vecumdienās lai viņus par to lai uztur valsts ( t.i. citi, tai skaitā mani bērni!)

  • Jūsu bērni uzturēs Jūs, ja būs darbs un varēs. Visus pensionārus noteikti nē.

  • Andrej runā tu smuki ,nezin kā tu dziedi .Par taviem bērniem , Katrs pensionārs ir strādājot visu mūžu un maksājot nodokli ,kuru diemžēl krievu laikā nevar;eja nemaksāt ir sakrājis priekš pensijas ,mēs neēsam vainīgi ka to visu izklakarēja bundzinieks un par bērniem nepārmet ne visiem ir vienāds liktens un krievu laikā bezbērnu nodokli maksāja lielāku kuru piešķīra daudzbērnu ģimenēm

Draugiem Facebook Twitter Google+