×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. novembris, 2014
Drukāt

Pensionāri uzstāj, lai jaunā Saeima kardināli palielina pensijas (42)

Foto-LETAFoto-LETA

Cilvēki ar plakātu piedalās Latvijas Pensionāru federācijas domes sēdē, kurā pieņem rezolūciju ar priekšlikumiem senioru dzīves līmeņa uzlabošanai.

Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) dome sestdien, 1.novembrī, pieņēma rezolūciju ar prasībām jaunajai Saeimai un valdībai, kurā aicina valdību pārskatīt pensiju aprēķinu kārtību, samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) pārtikas precēm, medikamentiem un komunālajiem pakalpojumiem, kā arī atcelt nekustamā īpašuma nodokli pensionāra vienīgajam mājoklim.

LPF domes sēdē, kurā bija pulcējušies seniori no visas Latvijas, tika pausta nostāja, ka viens no galvenajiem jaunās Saeimas uzdevumiem būtu panākt sociālā budžeta papildināšanu, lai kardināli palielinātu pensijas. Pensionāri aicina valdību veicināt jaunu darba vietu rašanos, darbspējīgo iedzīvotāju atgriešanu Latvijā un ēnu ekonomikas izskaušanu.

Seniori lielā skaitā uz šodienas sēdi bija ieradušies ar plakātiem rokās, kas vēstīja: “Mēs pret nabadzību!”, “Prasām reālu iztikas grozu!”, “Kāda tautas labklājība, tādas ministru algas” un citiem, pieprasot valsts pārstāvjiem nodrošināt cilvēka cienīgu dzīvi arī vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Lai uzskatāmi parādītu pensionāru situāciju Latvijā, sēdes laikā norisinājās arī pāris minūtes ilga izrāde, kurā ragavās uz mežu tika vilkta sirmgalve.

Seniori sagatavotajā rezolūcijā pauž neapmierinātību arī “neobjektīvo pensiju aprēķinu”. Kā norādīja LPF pārstāvji, patlaban pastāvošā pensiju indeksācijas aprēķina sistēma esot negodīga pret mazāko pensiju saņēmējiem. Seniori uzskata, ka indeksācijas rezultātā piemaksai naudas izteiksmē visiem sirmgalvjiem vajadzētu būt vienādai. Tāpat tika uzsvērts, ka arī citu piemaksu pie pensijas aprēķinu sistēma nav vienlīdzīga pret visiem.

Seniori nav apmierināti ar valsts birokrātisko pārvaldes aparātu, kas esot pārāk liels. Rezolūcijā pensionāri pieprasa samazināt valsts pārvaldes darbinieku skaitu proporcionāli aizbraukušo iedzīvotāju skaitam jeb aptuveni par trešdaļu. Viņi norāda, ka tieši “arvien augošais valsts ierēdņu skaits” prasa lielus valsts resursus.

Seniori aicina Saeimu izdarīt arī izmaiņas likumdošanā, lai atvieglotu dažādu nodokļu slogu. Pensionāri norāda, ka nepieciešams samazināt PVN veselīgai pārtikai, medikamentiem, komunālajiem maksājumiem un citiem tēriņiem. Tāpat rezolūcijā Saeimai LPF aicina atcelt nekustamā īpašuma nodokli noteikta lieluma vienīgajam mājoklim.

Pensionāri sanāksmē norādīja, ka patlaban lielās mājokļa izmaksas, kuros ietverti komunālie pakalpojumi, nekustamā īpašuma nodoklis un citi, atņemot pensionāriem vienīgo dzīvesvietu, pēc kura pirms daudziem gadiem cītīgi stāvēts rindā. Seniori arī jūtas aizvainoti par “negodīgajiem grozījumiem likumā”, kas daudzdzīvokļu mājas ūdens skaitītāju patēriņa starpību paredz dalīt uz visiem dzīvokļiem vienādi, neatkarīgi vai tajā mitinās “seši cilvēki vai vientuļš sirmgalvis”.

Seniori ir sašutuši arī par nepieejamo veselības aprūpes sistēmu un medikamentiem. LPF aicina valdību neatliekami veidot pensionāru valsts veselības apdrošināšanas sistēmu. Seniori vienbalsīgi pieprasa valstij neaiztikt Pensiju fondu un neizmantot uzkrājumus valsts parādu segšanai.

Lai situācija uzlabotos, pensionāri uzskata, ka Saeimas deputātiem par obligātu pienākumu būtu jāuzliek tikšanās ar vēlētājiem, lai atskaitītos par padarīto, nevis tikai izteiktu solījumus priekšvēlēšanu laikā.

Tikmēr šodien uz LPF domes sēdi bija ieradušies dažādu partiju pārstāvji – Nils Ušakovs (Saskaņa), Inguna Sudraba (NSL), Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK), Mārtiņš Šics (LRA), Aija Barča (ZZS) un citi, lai iepazīstinātu ar savas pārstāvētas partijas iniciatīvām, kā varētu palīdzēt pensionāriem.

1.novembrī sēdē pieņemtā rezolūcija tiks nosūtīta valdību veidojošajām jaunajām partijām un prezidentam. Latvijas Pensionāru federācijas vadītājs Andris Siliņš ir ievēlēts saeimā no Zaļo un zemnieku savienības, kas ir iekļāvusies jaunajā valdošajā koalīcijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. tik talu novedusi valsti tikai pa sevi doma mulki musu aizstavi, driz jau navajadzes tankus, nebus ko saut visi pasi nomirs..

 2. M A L A D C I S I

 3. Pensionāre Latgalē Atbildēt

  Uzskatu, ka laukos un mazpilsētās pensionāri ir bagātāki par saviem bērniem. Es no savas 230eur pensijas vēl palīdzu meitai, kura iztiku sev pelna audzējot stādus un lasot ogas, kur ienākumi ir atkarīgi no laika apstākļiem un kā izdodas pārdot. Laukos un mazpilsētās jaunu darba vietu tikpat kā nav,un ja ir tad nepilnas slodzes un tikai minimālās algas. Man pietiek un vēl varu iekrāt. Pārtikai dārzeņus izaudzēju savās dobēs, turu gotiņu, vistas un trušus. No pensijas varu atlicināt arī malkai un krāsni kurināt kad gribu.No 55 gadiem man noteiktā datumā pastnieks atved pensiju,tāpēc man vienkārši ir kauns par tiem bļāvējiem, ja paskatās, tās dāmas tik nevarīgas neizskatās lai nevarētu strādāt laukos.Arī es strādāju par skolotāju pilsētā, savu 3istabu dzīvokli “neprihvatizēju”vienkārši atbrīvoju, bet par iekrāto naudiņu 1000latiem nopirku vienkāršu lauku mājiņu un 2ha zemes. Tādu mājiņu laukos ir papilnam. Valdībai vispirms ir jādomā par strādājošiem un jauniešiem kuri pamet valsti. Mūsu bērniem būs jāstrādā jau līdz 65gadiem un diez vai viņi vispār saņems pensijas. Tā pensionāru bļaustīšanās vienkārši nav jāņem vērā, lai jau izklaidējas ja citādi to neprot darīt.

  • Vajag atnākt padzīvot uz pilsētu ar savu ,,lielo,, pensiju! Un vēl -kā iztiksiet, ja , Dievs nedod, kāda slimība piemetīsies un visa pensija zālēm un slimnīcām aizies ? Spēki ies mazumā un dārzā arī vairs nebūs fiziski iespējams pastrādāt. Tā ka nav ko te kaunināt cilvēkus par taisnīgām prasībām.

  • Vai tu, pensionāre Ladgalē, esi bijusi tālāk par savu viensētu, ???tad jau sanāk, ka skolotāji sen pelna tik lielas algas, ka var pat māju nopirkt….ko ta bļaujat, ka skolotājiem algas jāpalielina ??? Nu, gan,ir pārticība ar 230 eu …..

 4. Darbaļaudis uzstāj, lai jaunā Saeima kardināli palielina pensijas vecumu – pat neraugoties uz LV dakteru rūpēm, pārāk daudziem izdodas līdz šai pensijai nodzīvot …

 5. komentāru lasītājs to pensis Atbildēt

  Kam ņemt nost? Valdībai! Vismaz trīs ministrijas,lai būtu lielākais desmit-kā Briselē! Un13 parlamentāros sekretārus,no kuriem ministrijām pašām atteikties rosināja arī ekspremjers Valdis Dombrovskis,kurš taču nav kreisi noskaņots! Jo,kur tad palika ne jau SC,bet Ivara Godmaņa (LPP/LC) iecerētā valdības sašaurināšana līdz 11 ministrijām,saglabājot esošo valdošo koalīciju un pārstāvniecību starp partijām? Skat.TVNET::Latvijā-“Godmanis samazinās ministriju skaitu,bet koalīciju neaiztiks”,TVNET/LETA,2008.gada 16.decembrī,16:33 Atlikušajiem ministriem varētu pat algas paaugstināt,lai nemirst badā! Un šie,vēl dažās ministrijās saglabājušies pa četriem-valsts sekretāru vietniekiem,kuri pēc Valsts kancelejas uzskatiem,tikai dublē ministriju departamentu un nodaļu pienākumus? Un par kādiem izciliem nopelniem Latvijai būtu jāturpina samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli mūsu 1000 miljonāriem,tsk.oligarhiem? Nevis,kā Eiropā un visā pasaulē-jāatgriežas pie ienākuma nodokļa pēc maksātspējas principa,kas pirmskara Latvijā tika uzskatīts par sistēmas stūrakmeni un lāva jau no 1928.gada 28.jūlija neapliekamo minimumu paaugstināt no 1300 līdz 2000 latiem gadā,jeb 166 latiem mēnesī,kā arī atbrīvot no ienākuma nodokļa visus lauksaimniecība un zvejniecībā gūtos ienākumus!Tāpat,vai vajadzētu mums maksāt valsts uzņēmumu valdēm,bet no 2016.gada arī padomēm,algas,kas ir vairākas reizes lielākas par Ministru prezidenta un minstru algām? Vai tiešām uzņēmumu vadītāju atbildība ir daudz lielāka nekā valdības locekļiem?! Kā ir norādījis NA premjera kandidāts,ekonomists Roberts Zīle,”…jo straujāks ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes samazinājums,jo mazākas paliek iespējas celt ar nodokli neapliekamo ienākumu slieksni.Faktiski katrs samazinātais ienāķuma nodokļa procenta punkts nozīmē lielāku pēcnodokļa ienākumu pieaugumu tiem,kam tie jau tā ir lieli,nevis tiem,kam tie ir zemi,atzīst R.Zīle.”Skat.”Pēc Jāņiem Latvijas iedzīvotāji būs nomaksājuši nodokļus un sāks pelnīt sev”,Domā,11.05.2012,15:00.
  Balstīsim arī turpmāk miljonārus uz pensiju un bērnu pabalstu rēķina?

 6. Kurzemes un Zemgales hercogistes kādreizējā kolonija ir apsteigusi Latviju! Trinidādā un Tobāgo vecuma pensionāriem nav jāmaksā arī īpašuma nodoklis!”Elderly People who receive senior citizens grants are exampt from paying property tax,Government Minister Colm Imbert said yesterday.”
  Sk.”Old Age pensioners exampt from Paying Tax”,Bay Anna Ramdass,Trinidad Express,December 22,2009.Trinidad and Tobago.

 7. Ne tikai Austrālijā>Pensijas kā Austrālijā Atbildēt

  Izrādās,ka daudz no Austrālijas neatpaliek arī Rietumindijas,jeb Karību jūras salu valsts Trinidāda un Tobāgo,kuras pilsoņiem-jo lielāki ienākumi,jo mazāka tiek maksāta vecuma pensija:”The Senior Citizens Grant is a monthly grant given to persons 65 years of age and over,based on their income. If your income is less than $100.00 per month,you are entitled to a monthly grant of 1,950.00. If your income is between $101.00 and 1000.00 per month,you will receive a grant of $1.850.00
  Payment Schedule.
  Income Band New Rate
  0-500 3000
  >500- 1450 2550
  >1450-1650 2350
  >1650-1800 2200
  >2000-2200 1800
  >2200-2400 1600
  >2400-2600 1400
  >2600-2800 1200
  >2800-3000 1000

 8. MAn ir 68 gadi. Esmu pensionārs. Pieprasit ir tas vienkāršākais. Tanī pat laika cienījamie protestētāji, dodiet priekšlikumus, kam ņemsim nost, jo neaizmirstiet, ka pensionāru Latvijā ir pāri 300 tūkstoši. Izbraukšanas cirku var jau taisīt, jo šodienas sabiedrībai mēs pensionāri neko nedodam. Izturēsimies ar sapratni pret valsti. Ir visai dīvani izveidojies, Ušakova partijai kabatas ielu protestāji izveidoti Rīgas satiksmes arodbiedrība, kura gatava iziet ielas aizstāvēt SC Ušakovu. ZZS ir izdevies ievilkt savos tīklos pensionāru federāciju, ar Liepiņu ka vadītāju, to ievēlot no ZZS saeimā. Turpmāt šie vecie cilvēki tiks aicināti piedalīties visāda veida protestos.

  • Izskatās, ka Jūs saņemat lielu pensiju, ka tā aizstāvat valsti!!! Es aizgāju pensijā gadu atpakaļ, man par darba stāžu 43 gadi nepiemaksāja ne kapeiku, es tikai par taisnību!!! Kāpēc tie, kuri aizgāja pensijā pāris gadus iepriekš, saņem piemaksu par stāžu!??? Droši vien arī Jūs!! Nu tad padalaties ar mani!!!!!!

 9. Kapēc tad Ivars Graudums klusēja,kad 2009.gadā samazinātas tika ne tikai pensijas,bet arī bērnu pabalsti,desmit latu ģimenes valsts pabalstu ieskaitot? Kapēc Ivars Graudums nepieprasa tagad tā atjaunošanu iepriekšējā apmērā?

 10. Cik ilgi vēl valdība turpinās diskriminēt strādājošos pensionārus,apliekot to algas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli jau no pirmā lata?

 11. “Pensiju aplikšana virs 165 latiem ar ienākuma nodokli ir pretrunā ar nodokļu sistēmas koncepciju,jo tas nozīmē,ka pensiju ienākumi tiek aplikti ar nodokli otrreizēji,neskatoties uz to,kašo pensiju izmaksu avots ir sociālās apdrošināšanas iemaksas no strādājošo darba ienākumiem un šie ienākumi jau ir tikuši pakļauti iepriekšējai taksācijai.”
  Latvijas universitāte.Edgars Voļskis.”Pensiju sistēmas pilnveidošanas sistēmas problēmas Latvijā”.Promocijas darba kopsavilkums.Rīga,2008.
  Latvijas universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes Grāmatvedības institūta direktore,Dr.oec,profesore Inta Brūna informē,ka pensijas aplikšana ar ienākuma nodokli neatkarīgi no pensijas lieluma,esot vienas un tās pašas izcelsmes ienākumu dubulta aplikšana.
  Tāpat no ētisku apsvērumu viedokļa,pensiju aplikšana ar iedzīvotāju ienākuma nodokli,neliecinot par sabiedrības rūpēm par cienījama vecuma iedzīvotāju dzīves apstākļu uzlabošanu.
  Vienlaikus I.Brūna uzsver:Ienākuma nookļa likuma 9.panta pirmās daļas 24.punkts noteic,ka ar nodokli netiek aplikts ienākums no privātajos pensiju fondos veikto iemaksu ieguldīšanas.Šajā gadījumā esot acīmredzama likuma prasību nesabalansētība.
  Latvijas universitātes Finanšu institūta profesore,Dr. oec.Lūcija Kavale norāda,ka saskaņā ar ienākuma nodokļa likumu sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas,iegūstot pensijas formu,tiek pakļautas aplikšanai ar nodokli..Tas nozīmējot nevienādu attieksmi pret iedzīvotāju ienākumu veidiem-darba algu un pensiju,un tas neesot taisnīgi.
  Tāpat L.Kravale uzser,ka tikai aptuveni 4 procenti no pensionāriem saņem pensiju virs 1980 latiem gadā,tapēc to ieņēmumu ietekme uz budžetu,kurus valsts saņem,apliekot pensijas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli,esot maznozīmīga.

 12. Aivars>Ivars Graudums Atbildēt

  Un nabadziņus ministrus arī!Vai ne? Graudums jau paspējis aizmirst,kādas pensijas ir Vācijā?

 13. Neaizmirstiet maaminjas un beernus!

 14. Tiem, kuri iemaksāja kaut kādas naudas 1996.gadā, tiem tagad maksā tādas pensijas, ka prezidentam, piemēram, ka pārējiem nekas pāri nepaliek. iemaksātais jau san pārmaksāts. Tādi tie mūsu valsts aprēķini, kur darba darītājam atkal tukšā japaliek. Ne velti prezidents ne vārda nebilsts pensionāru interešu aizstāvībai. Bert varēja tač ieteikt piemaksas par stāžu, ko noņēma, kas ir loti netaisnīgi. Pēdejo gadu pensionāri ir apcakarēti pēc pilnas programmas. Paldies Viņķelei!

 15. Joprojām aktuāli Atbildēt

  Ja valdībai ir jāķeras klāt pensionāriem,kas ir tās galvenā atbildība,būtu jāapsver,vai tāda valdība ir vispār vajadzīga.”Ja viņi ne ar ko netiek galā,tad kapēc viņi mums ir jāuztur?”Vaicāja Karnīte,uzsverot,ka tieši uz valsts pārvaldes,nevis skolotāju,mediķu un iekšlietu darbinieku atalgojuma rēķina būtu veicami lielākie tēriņu samazinājumi.
  Valsts pārvaldes institūciju tēriņu griešana,pēc Karnītes domām,joprojām ir nepietiekama,savukārt tālāka nodokļu paaugstināšana iznīcināšot uzņēmējdarbību. “Tas,ko valdība pašlaik dara,ir Latvijas tautsaimniecības slepkavība,jo aizbaidīs vēl pēdējos uzņēmējus un cilvēkus no Latvijas.Ja tas ir valdības mērķis,tā realizācija norit sekmīgi”,valdības centienus komentēja ekonomiste.” Geliosjurisr.

 16. Tik vien? Vairums pensionāru jau no bērnības ir pārdzīvojuši gan nacionalizāciju,gan karu,gan vairākas mobilizācijas,deportācijas,konfiskācijas,gan pārtikas kartiņas utt.!

 17. Pensijas un pabalstus nosaka "uz aci" Atbildēt

  “Pabalstus un pensijas Latvijā nosaka uz aci,bez objektīviem iedzīvotāju dzīves līmeni apliecinošiem rādītājiem.Tas izriet no vairāku amatpersonu atbildēm uz jautājumiem par to,kā tiek aprēķināti pabalsti,raksta “Dienas bizness”.
  Izrādās,neviens no rādītājiem,kas apliecinātu minimālās iedzīvotāju dzīves līmeņa prasības,normatīvajos aktos nav iekļauts.
  Brīžiem kā salīdzinošs rādītājs tiek nosaukts iztikas minimums,taču tā aprēķiniem vairs nav likumīga pamata,un rādītājs īsti neatbilst realitātei,jo metodoloģija iztikas minimuma groza aprēķināšanai nav mainīta kopš 1991.gada,vēsta laikraksts. Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem šā gada maijā iztikas minimuma patēriņa grozs vienam iedzīvotājam pieaudzis līdz 176,26 latiem.
  Labklājības ministre Ilze Viņķele (V) cer,ka kādu raksturojošu rādītāju,kas palīdzēs adekvāti noteikt pabalstu lielumu,rādīs Pasaules banka savā pētījumā.Pasaules banka kā kontrolskaitli izmanto absolūtās nabadzības slieksni dažādos pasaules reģionos,tomēr vienlaikus Viņķele nav pārliecināta,ka tas būtu piemērotākais risinājums Latvijai.
  Pēc Labklājības ministrijas pārstāvju skaidrotā,pabalstu aprēķinos tiek izmantota Eurostat metodoloģija par nabadzības riska slieksni-tas ir 60% no vidējiem ienākumiem vienam mājsaimniecības loceklim valstī. Tiesa gan,Eurostat datu izmantošana notiek netieši un normatīvos aktos tas nav nostiprināts.”
  Skat.”Pabalstus un pensijas Latvijā nosaka uz aci”,Apollo,14.jūnijs (2012),09:22

 18. Iztikas minimumu Vienotība atcēla! Atbildēt

  29.11.1990.gada likums”Par kvalsts pensijām”: “Minimālo vecuma pensijas apmēru nosaka oficiālā iztikas minimuma līmenis”.
  (Ziņotājs 1,17.01.1991.)
  Pensiju pārrēķinu,atbilstoši iztikas minimuma apmēram paredzēja arī 1991.gada 21.augusta LR MP lēmums Nr.210.

 19. Strādājoša pensionāre Atbildēt

  Manu pensiju apliek ar 24% nodokli, no algas ietur nodokli no 1. euro. Pensionārs, ja nostrādā mēneša stundu likmi, saņem apm. 40 euro mazāk, nekā citi. Vai no nākamā gada ienākuma nodoklis būs mazāks? To gaidu es!

  • Labāk atbrīvo vietu jaunajiem, kuriem nav darba un bērni jāaudzina. Tāpēc jau jaunie brauc projām, paliek tikai pensionāri un deputāti.

   • Strādājoša pensionāre Atbildēt

    Arī man padomju laikos bija 2 bērni ( un maza alga). Es strādāju savā vietā, un interesējos pilnīgi par ko citu. Jūsu atbilde ir nevietā. Strādājusi esmu visu mūžu, vienā uzņēmumā 38 gadi jau. Nekad agrāk nekādus pabalstus neesmu saņēmusi, bet mācījusies, lai strādātu.

 20. 80 gadīgā>55 gadīgā strādājošā Atbildēt

  Vai negribi aprēķināt arī cik esi apēdusi no dzimšanas līdz 55 gadiem? Sanāks vesels preču vilciena sastāvs ar pārtiku!

 21. Pensijas kā Austrālijā Atbildēt

  “Austrālijā pensijas vairāk kalpo kā viens no valsts sociālās palīdzības instrumentiem.Proti,pensijas saņem tie valsts pilsoņi,kuru pārticība un gada ieņēmumu slieksnis nepārsniedz zināmu turības slieksni.Tātad Austrālijā pensijas bagātniekiem nemaksā vispār.
  Manuprāt šāda ideja pensiju reformai tīri labi noderētu arī Latvijā.Vai tas būtu kas aplams,ja tiem,kuru gada ienākumi pārsniedz,piemēram,i20 minimālās algas,-valsts pensiju vispār nemaksātu.Šie iedzīvotāji taču tīri labi varētu iztikt ar ienākumiem,kas ir mūsu valsts Ministru prezidenta pašreizējās mēneša algas apmērā.
  Savukārt būtu tikai taisnīgi,ja minimālā pensija jebkuram Latvijas iedzīvotājam būtu vismaz iztikas minimuma līmenī. Tā,protams,ir pavisam atšķirīga pensiju aprēķina sistēma,taču nez kapēc Austrālijā tā labi funkcionē,un cilvēki tur jūtas tīri apmierināti.Vienlaikus droši vien būtu nepieciešams beidzot ieviest tā saucamo nulles jeb sākuma deklarāciju visiem valsts iedzīvotājiem.Šī deklarēšanās noderētu gan pensiju aprēķinu veikšanai,gan arī progresīvā nodokļa piemērošanai valsts labāk pelnošajiem iedzīvotājiem.Progresīvais iedzīvotāju ienākuma nodoklis jau tiek piemēŗots visās attīstītajās Eiropas valstīs,līdz ar to ir tikai laika jautājums-kad tas atnāks līdz Latvijai.”
  Skat.”Pensijas kā Austrālijā?”Diena.lv,2010.gada 1.maijs,16:18

 22. Itai,Arī pensionārei un Ojāram Atbildēt

  Atkal jau varturu cenšanās sanaidot strādājošos ar pensionāriem! Ne velti,kā viena,tā otra komentētāja valsts uzņēmumu valdēs sabāztos ar dubultotajām algām un prēmijām,kā arī oligarhus un 1000 miljonārus,ar samazināto IIN,pat nepiemin!Vai tad tiem,kuri strādā un audzina bērnus,nepalīdz arī viņu vecāki-pensionāri,auklējot savus mazbērnus? Ja veselība un spēks atļauj,arī var ko pasākt? Bet ja nu nav vairs ne veselības,ne spēka vairs? Bet,lai saņemtu maznodrošināta statusu,viens ienākumu eiro ir par daudz?Labi pāēdušie un apgērbtie cilvēki (Ojārs)? Vai ir šie cilvēki labi pāēduši,Ojārs nemz nevar zināt! Bet,kas attiecas uz labu apģērbu,td mūsdienās pat bomži,pateicoties Eiropas humpalām,gar miskastēm darbojas labi ģērbti! Ojāram,par laimi,vēl nevajag ne dārgas zāles,ne zobu protēzes,jo arī tās maksā vismaz 168 eiro! Un, bingai,piemēram,jau gan ļoti pat gribētos,lai pensionāri arī turpmāk klusētu un ļautu Vienotībai iet pa Dombrovska jau 2009.gadā nosprausto kursu,kurš līdz šim ir balstījies,galvenokārt uz sociālā budžeta konsolidēšanu! Jo vēl taču (jau 2016.gadā) daudz naudas vajadzēs valsts uzņēmumu padomēm un tālākai IIN samazināšanai miljonāriem!

 23. Pat Latvijas pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme ikdienas pārtikai ir otra augstākā pasaulē un 3,5 reizes augstāka nekā Rietumeiropas valstīs ar piecreiz lielākām algām un pensijām-Beļģijā un Nīderlandē.

 24. Valdošā koalīcija un tās veidotā valdība nevar nezināt,ka ne tikai Briseles (Beļģija) minimālā pensija ir pie 1000 eiro,bet pat Lietuvas un Igaunijas minimālā pensija ir vairakkārt lielāka nekā Latvijā! Plus vēl abās Baltijas republikās nu jau divpadsmit gadus pastāvošā obligātā veselības apdrošināšana-slimokases ar daļēju pašu dalībnieku iesaistīšanu to pārvaldīšanā,kā arī atraitņu pensijas!

 25. “atcelt nekustamā īpašuma nodokli pensionāra vienīgajam mājoklim”?
  – – – – – – – – – – –
  Kur tas ir redzēts? Kādā sapņu pasaulē šie labi paēdušie un apģērbtie cilvēki dzīvo?

 26. indeksācija ir negodīga un vajag iet ielās,ar plakātiem nekas nebūs,izlasīs un viss

 27. PALDIES TIEM PENSIONĀRIEM, KURIEM BIJA IESPĒJA DOTIES UN PIEDALĪTIES ŠAJĀ MĪTIŅĀ!!! TIKAI NEATKĀPSIMIES NO SAVĀM PRASĪBĀM UN SĀKSĪM DZĪVOT CILVĒKA CIENĪGU DZĪVI NEVIS KĀ PĒDĒJIE UBAGI UN KĀJPAMESLI VILKSIM SAVU NOŽĒLOJAMO DZĪVI, PAT ZĀLES NESPĒJOT NOPIRKT!!!

 28. Visas jomas tiek pielīdzinātas Eiropai un lietota frāze: VISS MAKSĀ TIK, CIK MAKSĀ! Nekad neesmu iebildusi, ka man bijuši jāmaksā nodokļi un NEKAD neesmu iebildusi, ka mani vecāki un pārējie vecie cilvēki saņem pensiju, JO pensija ir atalgojums par MŪŽA DARBU, kas ir NOPELNĪTS GRŪTĀ DARBĀ… Bet nu kādreiz jauno cilvēku rokas ir rimušas…Visam savs laiks… PRIECĀJOS, ka saņemu mūža atalgojumu un nesūdzos, ka tas ir zem iztikas minimuma, lai gan mani 3 bērni un 4 mazbērni dzīvo un strādā LATVIJĀ, godīgi maksājot nodokļus! Vai tiešām viņu sociālās iemaksas tikvien ir vērtas, lai es sanemtu pensiju zem iztikas minimuma par nostrādātiem
  ādātiem 48 darba gadiem???????? Domāju, ka pensiju sistēma nav labvēlīga pensionāriem ( runāju par godīgi nostrādātiem gadiem, nevis šadu vai tādu izlīferēšanos, lai tiktu pie pensijas!), tā ir jāpārstrādā NEKAVĒJOTIES!!! Mēs esam nabagāki pēc eiro ieviešanas un pēc jaunā gada būsim VĒL NABAGĀKI, jo visās jomās cenas aug kā SĒNES PĒC LIETUS…

 29. Pareizi ir, paši savēlēja vecos un tagat gaidīs brīnumus. Daudz jau valdošā koalīcija ir iedevusi pagājušajā sasaukumā. Nav un nebūs nekas. Vēlēšanas ir pagājušas. Nu četrus gadus varat likties mierā. Tad atkal pasolīs……….

 30. Vajag mazāk bļaut, tie, kuri strādā arī saņem mazas algas un viņiem vēl jāaudzina bērni. Ar bļaušanu neko nepanāks.

  • Jā, taisnība, saņemt minimālo algu un vēl katru dienu 8 stundas pavadīt kā sunim pie ķēdes ir vēl bezcerīgāk, pie tam ceļš uz darbu arī maksā, apģērbs un pusdienas arī. Pensionārs vismaz ir brīvs un, ja veselība un spēks atļauj, var vēl arī ko pasākt. Un Eiropas pensijas nevar būt, ja nav Eiropas algas!
   (pati esmu pensionāre, kura ar minimālo algu dzīvoja vēl nabadzīgāk)

 31. Sen bija laiks, ļaut pensionāram dzīvot kā cilvēkam, kuram beidzot jāsaņem jau sen nopelnītā pensija kāda ir Eiropā.

  • 55gadīga strādājošā Atbildēt

   Vispirms jāpaceļ minimālā alga Eiropas līmenī. Vai tas ir normāli, ka katru dienu braucot uz darbu un strādājot virstundas, var saņemt minimālo algu mazāku, nekā 80gadīga pensionāre, kura pensi ju saņem jau no 55 gadiem. Tad lai parēķina cik pa šiem gadiem jau valsts viņiem samaksājusi un tad lai bļauj. Un vislielākās bļāvējas ir tieši šī vecuma pensionāres, kuras strādājušas Latvijas PSR.Tie kuri sasniedz pensijas vecumu tagad saņem ļoti mazas pensijas un ir pēdējos gadus ļoti smagi strādājuši un ne jau pie tās labākās veselības par minimālo algu.

   • nodzīvojiet līdz 80 gadiem un tad kaut ko pārmetiet sev.

    • Nu diez vai tie, kuriem tagad ir nedaudz pāri 50, smagi strādā un saņem minimālo aldziņu un arī ne vienmēr laikā varēs nodzīvot līdz 80. Nedod dievs tiem bļāvējiem pensionāriem neizmaksāt pensiju noteiktajā datumā. Vajadzētu visiem pastniekiem pieteikt steiku uz kādu mēnesi, tie saņem uz pusi mazāk nekā pensionāri. Strādājošais bieži vien paliek bez iztikas līdzekļiem. jo darba devējs pasaka,ka vienkārši nav ko maksāt, diemžēl pensionāri vēl neko tādu nav piedzīvojuši tāpēc jau ir tik bravūrīgi.

     • brīvās darba vietas valsts struktūrās ir,neviens neliek strādāt pie kangariem,kuri neizmaksā algas. nevajag te stāstīt pekstiņus

   • Par to,ko es sastrādāju PSRS laikā man maksā miiiiiilzīīīīgu pensiju – 0,7 par katru darba gadu……Bet Tu vēl joprojām brauc pa manos laikos būvētiem ceļiem un tiltiem,dzīvo tajās mājās,mācies tajos bērnudārzos un skolās,saņem ūdeni pa to pašu ūdensvadu un siltumu no tām pašām katlu mājām u/t/t/.Un pensijas KAPITĀLU es uzkrāju ar savu darbu-to man atvilka no manas nopelnītās algas.Tu man nemaksā neko !!!! Pie kam Kalvīšā valdība no pensiju kapitāla iezaga Valsts pamatbudžetā MILJARDU LATU,Godmanis iegāza ”Parex’ā”vairāk par pusmiljardu.

Draugiem Facebook Twitter Google+