×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. jūlijs, 2013
Drukāt

Pensionāriem mazāka patentmaksa

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts vecuma pensijas, tostarp priekšlaicīgi, saņēmējiem plānots ieviest samazināto patentmaksu – 12 latus (17 eiro) gadā. To paredz Finanšu ministrijas (FM) sagatavotie grozījumi likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN).

 

Likuma grozījumu projektā noteikts, ka pensionāri varēs izvēlēties maksāt samazināto patentmaksu, ja viņu ieņēmumi gadā nepārsniedz 2000 latu (3000 eiro), tie nenodarbina citas personas un nemaksā algas nodokli. Paredzēts, ka samazinātā patentmaksa ietvers iedzīvotāju ienākuma nodokli un tajā neietilps valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Lai to izdarītu, pensionāriem būs jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā reģistrācijas iesniegums samazinātās patentmaksas veikšanai.

Lai nodrošinātu vienādu IIN režīmu gan vecuma pensijām, kuras izmaksā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, gan arī tām mūža pensijām, kuras izmaksās apdrošināšanas sabiedrības, likumprojekts paredz ar IIN pēc vispārējās nodokļa likmes aplikt arī tā saukto pensijām pielīdzināto ienākumu – apdrošināšanas atlīdzību, kas apdrošinātajam tiek izmaksāta saskaņā ar mūža pensijas apdrošināšanas līgumu. Bet ienākumu no mūža pensijas apdrošināšanas līgumiem, kas veidojas no apdrošinātāja piešķirtajām gratifikācijām, paredzēts aplikt ar IIN 10% apmērā.

Lai izmaiņas likumā stātos spēkā, tās vēl jāatbalsta valdībai un Saeimai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+