×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
11. aprīlis, 2014
Drukāt

Pensionāriem sola samazināt nodokļa maksājumu par zemi zem mājām (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) vadītājs Andris Siliņš saka uzrunu LPF rīkotajā Vislatvijas pensionāru akcijā "Par pensionāru tiesībām" Strēlnieka laukumā.

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) saņēmusi solījumu par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājuma samazināšanu par zemi, kas atrodas zem daudzdzīvokļu mājām.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šodien pēc tikšanās ar LPF pārstāvjiem žurnālistus informēja, ka Tieslietu ministrija iepazīstināja ar dažādiem priekšlikumiem saistībā ar iespējām samazināt NĪN maksājumu. Viens no tiem ir saistībā ar zemi, kas atrodas zem daudzdzīvokļu mājām.

LPF vadītājs Andris Siliņš skaidroja, ka atsevišķām daudzdzīvokļu mājām ir piesaistīti pārāk lieli zemes gabali, piemēram, plaši iekšpagalmi, par kuriem ir jāmaksā nodoklis māju iedzīvotājiem. No Tieslietu ministrijas ir saņemts solījums, ka šādi maksājumi vairs nebūs jāveic.

“Šobrīd no ministrijas ir solījums, ka šim jautājumam būs pozitīvs risinājums,” pauda Siliņš.

Viens no priekšlikumiem bija arī dalītā maksājuma ieviešana par nekustamo īpašumu, jo nereti ir situācija, ka zeme zem ēkas pieder vienam īpašniekam, bet pati ēka – citam. Šādā gadījumā būtu ieviešams dalītais NĪN maksājums un faktiskajam ēkas apdzīvotājam nav jāmaksā visa summa.

Savukārt jautājumā par NĪN atlaidi viena mājokļa īpašniekiem, uz ko uzstāj LPF, risinājums nav rasts, jo atlaižu piešķiršana ir pašvaldību ziņā, skaidroja Straujuma. “Saeima var pieņemt dažādus likumus, bet tas ir pašvaldību ziņā, jo pašvaldības ir informētas, kāda kuram iedzīvotājam ir situācija,” teica valdības vadītāja, liekot noprast, ka šajā jautājumā valdība patlaban neapņemas palīdzēt.

LPF arī vēlas, lai kompensācijas par elektroenerģijas cenu pieaugumu saņemtu visi pensionāri. Taču arī uz šo vēlmi pensionāri šodien nav sagaidījuši tiem vēlamo atbildi. “To es šobrīd nevaru apsolīt,” sacīja Straujuma.

Tomēr atšķirībā no iepriekšējās reizes, kad LPF bija neapmierināta ar īso tikšanos, šoreiz Siliņš pauda gandarījumu par sarunas iznākumu, kā arī par to, ka kopš iepriekšējās reizes ir sagatavoti konkrēti priekšlikumi. “Konkrētie piedāvājumi, kas izskanēja, ir visnotaļ pieņemami. Piedāvājumi ir solis uz to pusi, kur būtu jāiet,” atzina Siliņš. Tomēr pensionārus informēja, ka noteikta dzīvojamā platība tomēr netiek aplikta ar nodokļiem.

Arī Straujuma pauda gandarījumu, ka LPF ir apmierināta ar izteiktajiem priekšlikumiem. Nākamā tikšanās varētu būt pēc pusotra mēneša, un šajā laikā notiks priekšlikumu izvērtēšana.

Vairāki risinājumi gan neattiecas vairs uz šā gada budžetu, bet gan uz turpmākajiem gadiem, taču mēneša laikā varētu izvērtēt Tieslietu ministrijas priekšlikumus, un šīs izmaiņas varētu pieņemt vēl šogad, prognozēja Straujuma. Vēl gan esot jāpanāk vienošanās ar Latvijas Pašvaldību savienību par atsevišķiem risinājumiem.

Šodien tikšanās laikā arī uzklausīti LPF priekšlikumi saistībā ar pensiju likumdošanu kā tādu. Siliņš norādīja, ka patlaban šajā jomā ir sakrājušās objektīvas normas, kuras būtu jāmēģina tuvākajā laikā labot.

Gadījumā, ja LPF nesagaidīs no valdības konkrētu rīcību tuvāko mēnešu laikā, tiks lemts par konkrētiem pasākumiem, kas notiks vēl pirms Saeimas vēlēšanām, informēja Siliņš. Jautājumā par elektroenerģijas cenu kāpumu LPF noteiktais termiņš ir 1.jūnijs, bet jautājumā par NĪN maksājumiem – 1.septembris.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. esmu pensionāre un dzīvoju dēla dzīvoklī, tāpēc manis dēļ to nodokli var celt kaut vai 10 reizes – lai dēls maksā. Bet, ja pensionārs pats maksā, ko var pierādīt ar čekiem, tad jābūt tā, ka vecākiem pensionāriem ir lielākas atlaides.

 2. “Tieslietu ministrija iepazīstināja ar dažādiem priekšlikumiem saistībā ar iespējām samazināt NĪN maksājumu. Viens no tiem ir saistībā ar zemi, kas atrodas zem daudzdzīvokļu mājām.- aplamības, tukša runa.

  Samazināt vajag nevis NĪN, bet “piespiedu nomas maksu”, bet patiesībā, ko var izdarīt – samazināt reizes 10 kadastrālo vērtību:skat portālu “ManaBalss”:

  PAR PIESPIEDU NOMAS ZEMES KADASTRĀLO VĒRTĪBU
  10000
  PARAKSTĪT
  1138
  JAU PARAKSTĪJUŠI 1138 PALĪDZI SAVĀKT VĒL 8862
  Piespiedu nomas zemei zem daudzdzīvokļu mājām un neražojošām būvēm vēlamies mainīt kadastrālās vērtēšanas principus un novērst likuma anomālijas, jo pašreizējā vērtēšana ir fiktīva, juridiski netaisnīga un neloģiska. Zemei zem daudzdzīvokļu mājām un neražojošām būvēm vērtība nosakāma atkarībā no ēkas, būves vērtības, uz kuras tā atrodas. Šīs zemes vērtība ir nemainīga, tā nerada pievienoto vērtību un peļņu. Ar šo iniciatīvu vēlamies grozīt likumu un noteikt vēsturiski taisnīgu un pamatotu kadastrālo vērtību.

 3. Mani kaitina Latvijas pensionāru aktivitātes. Tik prasa un prasa, un prasa. Dažkārt skatos, ko pensionārs pērk lielveikalā. Pērk gan smalkas lietas, gan cigaretes un plastmaspudeles alu – divlitrīgo vai 1,5 litrīgo. Nu jau nevar par elektrību samaksāt, jo elektrība – piecas cigarešu paciņas. Tāpēc par elektrību maksāt nevar. Man jau liekas, ka Siliņš taisa sev Saeimas deputāta kandidāta reklāmu. Ar interesi gaidu, ko tad vēl pensionāri prasīs. Varbūt ziepes un tualetes papīru par brīvu?

  • Nez kurš no maz atlikušajiem prieciņiem Tev, Mērij, vecumdienās sagādās lielāku prieku – bonbonga, aliņš vai elektrības rēķina savlaicīga nomaksa? Turklāt pūšļos aliņš ir vislētākais, bet penši – čaklākie rēķinu maksātāji …

 4. Kartejo reizi MP apkrapj pensonarus ,jo vajag stedzamibas karta no [Nekustama ipasuma kadastra likuma ]izslegt visus pantus par ikgadejo vertesanu un VIS BUS KA LIDZ 1940 g

 5. Brīžiem riebīgi pat klausīties,bet kas tev liedz pārslēgties.Viņš jau arī par krieviem klaji ņirgājas,Atņemt atļauju ?Nezinu.To labāk izlemt mūsu gudrajiem.Protams ne jau deputātiem.Kupri iztaino tikai zārks.

Draugiem Facebook Twitter Google+