×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
19. maijs, 2015
Drukāt

Pensionāru federācija pagaidām neprotestēs (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Andris Siliņš

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) nākamnedēļ sasauks valdes sēdi, lai lemtu, kā rīkoties pēc valdības lēmuma atlikt lemšanu pa grozījumiem pensiju likumā, tomēr protestus pagaidām nesola.

Kā pastāstīja LPF vadītājs Andris Siliņš (ZZS), šobrīd vēl par protesta vai atbalsta akcijām likumprojektam runāt ir pāragri, jo pensiju likumu valdība plāno skatīt 2016.gada valsts budžeta izstrādes kontekstā. Līdz ar to federācijas tālākās darbības varētu būt atkarīgas no tā, kādi lēmumi saistībā ar pensiju likumu tiks pieņemti, veidojot nākamā gada budžetu.

Siliņš gan pieļāva, ka varētu tikt sākta plaša parakstu vākšana par atbalstu grozījumiem. Paraksti Saeimai varētu tikt iesniegti vasaras beigās.

Jau ziņots, ka valdība šodien vienojās Labklājības ministrijas (LM) izstrādātos grozījumus likumā “Par valsts pensijām” skatīt 2016.gada valsts budžeta izstrādes gaitā.

Grozījumi paredz turpmāk izslēgt iespēju pensiju aprēķināšanā piemērot negatīvus kapitāla indeksus, šādi novēršot iespējamas negatīvas sekas nākotnes pensionāriem.

Siliņš iepriekš sacīja, ka, ja valdība neatbalstīs LM izstrādātos grozījumus, federācijas valde lems par protesta akciju rīkošanu. Viņš gan piebilda, ka šīs akcijas nevarētu uzskatīt par protesta akcijām, bet gan par atbalsta akciju LM izstrādātajam likumprojektam par pensijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nozagto jau tāpat nesola atdot, gaida mūsu nāvi…, cik t.s. valsts ,,aizņēmusies”=nozagusi miljardus pensionāriem, pēdējo miljardu GOOD – MAN ielika parexā, tagad vēl kaut kādi 24% no tā, kas pārsniedz 225 EUR – kas tā par summu, ne iztikas minimums, ne minimālā alga, kur nu vēl – vidējā alga – tādu pensionāru jau maz, kas tās apmēru sasniedz…,,Muļķu valsts” – pareizi teica LIELAIS VILIS…

  2. Ievēlēja amatā, ko tad nu protestēt, jūda!

Draugiem Facebook Twitter Google+