Mobilā versija
-0.9°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
19. maijs, 2015
Drukāt

Pensionāru federācija pagaidām neprotestēs (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Andris Siliņš

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) nākamnedēļ sasauks valdes sēdi, lai lemtu, kā rīkoties pēc valdības lēmuma atlikt lemšanu pa grozījumiem pensiju likumā, tomēr protestus pagaidām nesola.

Kā pastāstīja LPF vadītājs Andris Siliņš (ZZS), šobrīd vēl par protesta vai atbalsta akcijām likumprojektam runāt ir pāragri, jo pensiju likumu valdība plāno skatīt 2016.gada valsts budžeta izstrādes kontekstā. Līdz ar to federācijas tālākās darbības varētu būt atkarīgas no tā, kādi lēmumi saistībā ar pensiju likumu tiks pieņemti, veidojot nākamā gada budžetu.

Siliņš gan pieļāva, ka varētu tikt sākta plaša parakstu vākšana par atbalstu grozījumiem. Paraksti Saeimai varētu tikt iesniegti vasaras beigās.

Jau ziņots, ka valdība šodien vienojās Labklājības ministrijas (LM) izstrādātos grozījumus likumā “Par valsts pensijām” skatīt 2016.gada valsts budžeta izstrādes gaitā.

Grozījumi paredz turpmāk izslēgt iespēju pensiju aprēķināšanā piemērot negatīvus kapitāla indeksus, šādi novēršot iespējamas negatīvas sekas nākotnes pensionāriem.

Siliņš iepriekš sacīja, ka, ja valdība neatbalstīs LM izstrādātos grozījumus, federācijas valde lems par protesta akciju rīkošanu. Viņš gan piebilda, ka šīs akcijas nevarētu uzskatīt par protesta akcijām, bet gan par atbalsta akciju LM izstrādātajam likumprojektam par pensijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nozagto jau tāpat nesola atdot, gaida mūsu nāvi…, cik t.s. valsts ,,aizņēmusies”=nozagusi miljardus pensionāriem, pēdējo miljardu GOOD – MAN ielika parexā, tagad vēl kaut kādi 24% no tā, kas pārsniedz 225 EUR – kas tā par summu, ne iztikas minimums, ne minimālā alga, kur nu vēl – vidējā alga – tādu pensionāru jau maz, kas tās apmēru sasniedz…,,Muļķu valsts” – pareizi teica LIELAIS VILIS…

  2. Ievēlēja amatā, ko tad nu protestēt, jūda!

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (4)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+