×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. maijs, 2015
Drukāt

Pensionāru federācija pieļauj protestakcijas rīkošanu (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) pieļauj iespēju rīkot protestakciju gadījumā, ja atbalstu valdībā negūs grozījumi pensiju likumā, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja LPF vadītājs, 12.Saeimas deputāts Andris Siliņš (ZZS).

Viņš norādīja, ka pagaidām šādu akciju rīkot nav plānots, jo grozījumi pilnībā nav noraidīti, taču neizslēdza iespēju, ka tāda notiks, ja valdība pilnībā atteikties no attiecīgās ieceres.

“Valdībai kārtējo reizi nav atradusies nauda sabiedrības vecākajiem cilvēkiem ,un tas ir nožēlojami,” sacīja Siliņš.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka Labklājības ministrijas (LM) rosināto pensiju likuma grozījumu, kas paredzēja vairākas izmaiņas, izskatīšana šonedēļ atlikta uz augustu, kad tiks skatīti visu citu ministriju pieprasījumi nākamo gadu budžetiem.

Labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) pēc vairāku stundu ilgās Ministru kabineta sēdes slēgtās daļas, žurnālistiem komentējot valdības lēmumu, piekrita, ka galvenā grozījumu būtība netika atbalstīta. “Mums bija diezgan svarīgi visus šos jautājumus uzsākt jau šobrīd, lai [Valsts sociālās apdrošināšanas] aģentūra varētu uzsākt savu darbību saistībā ar pensiju indeksāciju, kas sākas 1.oktobrī,” viņš sacīja.

Taujāts, vai līdz ar pensiju indeksācijas un krīzes laikā piešķirto pensiju pārrēķināšanas jautājumu atlikšanu nedraud pensionāru protesti, ministrs atbildēja, ka “mums ir jāmaina lineārā domāšana valstī, nedrīkstam kopā sasist vairākas kategorijas – skolotājus, policistus, pensionārus. Ja vieniem pieliks, tad otriem atņems. Tā mēs ātri un tāli uz priekšu netiksim”.

“Bet es ceru, ka diskusijas augustā būs pietiekoši saprātīgas,” viņš piebilda.

Augulis atklāja, ka pensiju likuma grozījumus atbalstīja visi Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), tomēr no pārējiem atbalsta nebija. “Bet mēs pilnīgi labi saprotam situāciju, kāda mums var veidoties ar nākamā gada budžetu, pēc tam budžeti pieļauj ,un tad mēģināsim par to pārliecināt,” viņš pauda.

Savukārt finanšu ministrs Jānis Reirs (“Vienotība”) norādīja, ka valdība ir piekritusi tam, ka nepieciešams risināt ar pensijām saistītos sasāpējušos jautājumus, tomēr šā gada budžeta kontekstā tas neesot iespējams.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Vai nav interesanta tā ZZS politika? Pirms gadiem Grigule pati būdama Saeimā musināja medmāsas uz protestiem. Lai nu kā ar tām medmāsām, bet uz Eiropu ar pateicību aizbalsojām. Siliņš tāpat musina pensionārus uz nekārtībām kaut pats sēž Saeimas pozicijas krēslā. Arī cer,ka tiks uz Eiropu? Nu palīdziet taču dārgie pensionāri Siliņam.

  2. Mēs arī varam griezties Eiropas PADOMĒ un Eiropas parlamentā pēc palīdzības. Viņi nav informēti par pensionāru un invalīdu patieso stāvokli Latvijā, viņiem pasniedz vidēji svērto pensiju, tas ir ieskaitot to 1,5% pensionŗu, kuru pensijas pārsniedz 3000 un vēl vairāk eiro mēnesī. Eiropa var noteikt cilvēka iztikas minimumu mēnesī, kas valstīm būtu primāri jānodrošina, kas atbilstu cilvēku tiesībām. Neviens mūsu vietā necīnīsies uz taisnīgu valdības rīcību bez cīņas neceriet!

  3. Protesta akcijas ir jārīko, jo valsts savā izšķērdībā ar mūs vairs nerēķinās kā dzīviem cilvēkiem uz mums vairs neattiecina cilvēktiesības. Tas nav pieļaujams, ka cilvēkiem kuru darba stāžs ir 30 un vairāk gadi nesaņem pensiju, kas nodrošinātu cilvēka cienīgu iztikas minimumu tas ir 450 eiro mēnesī. Mūsu valstī ir dārgākie tilti, ceļi, bibliotēka un VID ēkas nomas Eiropā. Visi valsts iepirkumi notiek pa Eiropas cenām, tad arī mēs dzīvojam Eiropā un gribam dzīvot kā cilvēki. Lai valsts samazina visus komadējumus un visus bezjēdzīgos iepirkumus. Valstī galvenais ir cilvēks un tikai pēc tam viss pārejais, žēl, ka to politiķi atceras tikai uz vēlēšanām. Tā kā gatavojamies cīņai!

  4. nesmīdiniet pagastu, valdībai jūsu “protesta akcijas” ir pie kājas. Nu nav pensionāram vairs tādas iespējas, ar ko varētu valdību nobiedēt …arī ES sociālos jautājumus nerisina

  5. aci neknaabs,ja jau sitais ir zzs,tad notekti pasam atkrit kada drupacinja no zzs siles.

  6. Es savukārt pieļauju, ka ar steigu ir jānomaina Siliņš, pret citu jaunu enerģisku cilvēku, kurš rūpētos un atbalstītu pensionārus, bet ne tādu, kāds ir šis.

  7. Nav ko vairs domāt pieļaut, vai nepieļaut! Ir jāmobilizē pensionāri un invalīdi uz pilsonisko nepakļaušanos. Nemaksāsim nodokļus un īres maksas. Neatbalstīsim ar ziedojumiem tos, kurus jāapmaksā Valstij. Citi protesti, acīm redzami mūsu birokrātijai, nelīdz!

  8. “Latvijas Pensionāru federācija (LPF) pieļauj iespēju rīkot protestakciju gadījumā, ja atbalstu valdībā negūs grozījumi pensiju likumā”.
    Es pieļauju iespēju, ka šis kungs pārliecināts, vai tik nav pielaidis bikses. Bikiņ platas acis iepletis…

Draugiem Facebook Twitter Google+