×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
7. novembris, 2012
Drukāt

Pensionāru federācija prasa Viņķeles demisiju

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Pensionāru federācija pieprasa tūlītēju labklājības ministres Ilzes Viņķeles demisiju pēc ministres izteikumiem žurnālā “Playboy” par padomju laikā uzkrāto darba stāžu un iespējām palielināt zemās pensijas, aģentūrai BNS pavēstīja federācijas priekšsēdētāja Aina Verze.

Pensionāru federācija norādīja, ka nabadzības līmenis Latvijas veco cilvēku vidū pārsniedz 50% un ir augstākais Eiropas Savienībā, lielākajai daļai pensionāru ienākumi nav pietiekami, lai segtu izdevumus par mājokli, pārtiku un nepieciešamo ārstēšanos, kā arī lai samaksātu arvien pieaugošos nodokļus par vienīgo mājokli.

“Latvijas Pensionāru federācija uzskata, ka šāds cilvēks nedrīkst vadīt ministriju, kuras viens no galvenajiem uzdevumiem ir valsts veco cilvēku jautājumu risināšana, un kategoriski pieprasa tūlītēju ministres demisiju, pretējā gadījumā atstājot sev tiesības uz nevardarbīgu protesta akciju organizēšanu visā Latvijas teritorijā,” norādīja Verze.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka interneta ziņu portālos pārpublicētais fragments no Viņķeles intervijas “Playboy” radījis sašutumu par ministres izteikumiem par pensionāriem, kas pensionējās un darba stāžu uzkrāja padomju laikos, kādēļ neiekļāvās pensiju sistēmā, kuru ieviesa pēc neatkarības atgūšanas. Latvijā lielākā daļa pensionāru saņem pensiju, kas ir zemāka par oficiāli noteikto iztikas minimumu valstī.

Pensionāru federācija uzskata, ka

Viņķeles izpratne par sabiedrībai nozīmīgiem jautājumiem ir jāvērtē kā galēja cinisma un necieņas izpausme pret vecāko paaudzi.

Vēstuli ar atbilstošu valdes lēmumu Latvijas Pensionāru federācija nosūtījusi premjeram Valdim Dombrovskim, tajā viņi aicina ministri atstādināt no amata un informēt par pieņemtu lēmumu koalīcijas partnerus un medijus.

Savukārt Dombrovskis, komentējot Viņķeles izteikumus, žurnālistiem trešdien norādīja, ka Latvijā pensionāri netiek šķiroti un Viņķele paudusi gatavību tikties ar Latvijas Pensionāru federāciju un izskaidrot savus izteikumus.

Reaģējot uz sabiedrības sašutumu, Viņķele aģentūrai BNS iepriekš teica, ka pensionāriem ir ārkārtīgi sarežģīti saprast, kādēļ viņu pensija tik vienkārši nav palielināma, “varam komentēt anonīmi interneta telpā, cik gribam, bet tā ir skaudrā realitāte”.

“Iespējams, ka strīpu nevar novilkt, tā novelkas tad, kad apskatāmies uz to, ar kādu naudu šīs saistības tika pārņemtas. Nenāca līdzi neviens lats pie varas maiņas. Nenāca līdzi neviens lats sociālajā budžetā. Atcerēsimies tos laikus, kad visiem bija vienādas 15 latu pensijas. Neko citu es netaisos teikt, tikai to, ka cilvēkiem, kas ir pensionāri, ir ārkārtīgi sarežģīti saprast, kādēļ viņu pensija tik vienkārši nav palielināma. Varam komentēt anonīmajā interneta telpā, cik gribam, bet tā ir skaudrā realitāte,” uz kritiku atbild ministre.

Viņķele uzsvēra, ka esot jāsaprot, ka uzkrājums cilvēkiem no padomju laika darba gadiem esot “virtuāls”.

“Saprotu, ka viņi pie tā nav vainīgi, to es arī mēģinu pateikt. Ir ļoti grūti saprast, kāpēc tiem, kas ir strādājuši visu mūžu, pensijas ir tik relatīvi nelielas. Ļoti labi apzinos, ka tā ir katra cilvēka individuālā sāpe. Mēģinu pateikt, ka vienīgais veids, kā pensijas palielināt, ja mēs neatsakāmies no apdrošināšanā balstītas sistēmas, kopumā tautsaimniecības attīstība, lielāka naudas masa sociālajā budžetā, lielāka stabilitāte un pensiju palielināt caur indeksāciju. Cita ceļa nav. Neko citu es neesmu mēģinājusi pateikt,” pastāstīja ministre.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+