×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. novembris, 2012
Drukāt

Pensionāru federācija uzstāj uz Viņķeles demisiju

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) vēlreiz sazinājusies ar organizācijas valdes locekļiem un viņu viedoklis jautājumā par labklājības ministres Ilzes Viņķeles (V) demisijas pieprasīšanu palika nemainīgs, aģentūrai LETA sacīja LPF priekšsēdētāja Aina Verze.

“Mēs aicinām ministri demisionēt nekavējoties,” uzsvēra Verze, piebilstot, ka tikai viens no valdes locekļiem jautājuma par demisijas pieprasījumu ir atturējies paust viedokli.

LPF vadītāja sacīja, ka Viņķeles atvainošanos pensionāri nemaz nav saņēmuši, bet presē izteiktā nožēla esot “neveikla taisnošanās”. Verze arī piebilda, ka ministres izteikumi žurnālā “Playboy” esot bijuši pēdējais piliens un tas neesot vienīgais šāds gadījums, bet gan ministres “darba stils un darba filozofija”, kas pensionāriem neesot pieņemama.

Verze arī apgalvoja, ka šajā jautājumā pensionārus atbalsta arī citas nevalstiskās organizācijas, piemēram, cilvēku ar invaliditāti biedrības, Latgales reģiona pārstāvji un arī daļa no vidējās paaudzes.

Taujāta par iespējamo rīcību, ja LPF prasība netiks izpildīta, Verze atbildēja, ka tad tā vairs neattieksies tikai uz Viņķeli, bet gan uz valdību kopumā.

LETA jau ziņoja, ka LPF nolēmusi pieprasīt valdības vadītājam Valdim Dombrovskim (V) tūlītēju Viņķeles atstādināšanu no amata. Pretējā gadījumā tā sola organizēt protesta akciju.

Intervijā žurnālam “Playboy” ministre pauž viedokli, ka vairākums pensionāru, kuri nāk vēl no padomju laikiem, “saka, ka ir maksājuši nodokļus, strādādami rūpnīcās (padomju laikā gan nebija tāda jēdziena kā nodokļu maksāšana), un pārmet, ka viņu stāžs ir liels, bet pensija niecīga, to valsti viņi ir būvējuši, un tā nemaz nav bijusi tik atšķirīga no šodienas Latvijas”.

“Skarbā patiesība diemžēl ir tā, ka tās ir divas dažādas pasaules, un viņu pienesums citai valstij nevar tikt adekvāti novērtēts šeit, un visas tās pensijas, ko maksā atjaunotā Latvijas valsts, faktiski nāk no naudas, ko šie cilvēki nav radījuši. Tas ir trakums, jo cilvēkiem to ir ļoti grūti izskaidrot. Viņi nesaprot, ka viņu kapitāls, relatīvi arī darba stāžā un nodokļos nomaksātais, nav konvertējams latos sociālās apdrošināšanas sistēmā atbilstoši tam, kā viņi jūtas. Turklāt tā būs vēl pietiekami ilgus gadus. Es laikam būšu no tā vecuma, kas varēs teikt, ka pensija ir no manām iemaksām,” intervijā atzīst Viņķele.

Ministre paudusi nožēlu, ka žurnāla “Playboy” intervijā paustais viedoklis ir aizvainojis daļu vecākās paaudzes pārstāvju, un uzsver, ka Latvijas neatkarības laikā būvētā jaunā pensiju sistēma tika veidota pēc citiem principiem, nekā tas bija Padomju Savienībā, tomēr šodienas vecākā gadagājuma cilvēku labklājība ir tieši atkarīga no tā, cik godprātīgi nodokļus maksā šā brīža Latvijas darbspējīgie iedzīvotāji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+