Latvijā
Sabiedrība

Pensionāru federācijas vadītāji nejūtas vainīgi. Ar slēgto banku bija sadarbības līgums0


Pēc Eiropas Centrālās bankas atzinuma, slēgta "PNB banka".
Pēc Eiropas Centrālās bankas atzinuma, slēgta "PNB banka".
FOTO: Zane Bitere/LETA

“Es nekļuvu par “PNB Bankas” klientu, jo ir cita banka, kurai es uzticos. Katram ir tiesības brīvi izvēlēties savu banku un neviens taču nespiež to darīt piespiedu kārtā,” saka bijušais Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) priekšsēdētājs un agrākais Saeimas deputāts Andris Siliņš (ZZS).

Kā “LA” jau iepriekš ir rakstījusi, Grigorija Guseļņikova bankai (agrāk “Norvik bankai”, pēc tam “PNB Bankai”) bija sadarbības līgums ar Pensionāru federāciju.

LPF domes sēdes notika bankas telpās, A. Siliņš slavēja banku, aicinot pensionārus tur atvērt savus kontus, un dalīja viņiem mapītes ar konkrētās bankas reklāmas materiāliem, kuros pats bija citēts.

“Vai mums vajadzīga tāda banka, kas tiesājas ar Latvijas valsti?” šo repliku 2018. gada februārī LPF domes sanāksmē Siliņa kungs izlikās nedzirdam.

Kā Siliņa kungs jūtas šobrīd, kad viņa reklamētā banka tik smagi ir pievīlusi savus klientus?

Toreizējās “Norvik bankas” reklāmas raksts “Pensionāru avīzē”, kur toreizējais LPF vadītājs Andris Siliņš tiek citēts, reklamējot “Norvik bankas” piedāvājumu senioriem.
Ekrānuzņēmums

A. Siliņš taisnojas, ka Pensionāru federācija esot interesējusies galvenajās finanšu institūcijās, cik droša ir “PNB Banka”, un ne no vienas neesot saņemti nekādi negatīvi signāli, tajā skaitā arī galvenā banku uzrauga Finanšu un kapitāla tirgus komitejas (FKTK).

“Zinu, ka FKTK ļoti sekoja līdzi Guseļņikova darbībām, arī no neoficiāliem avotiem tika saņemta informācija, ka šī banka esot droša. Mēs taču bijām pārliecināti, ka banku uzraudzība ir ļoti stingra un kļūst arvien stingrāka. Šodien, runājot ar pensionāriem, redzēju, ka viņi ir satraukti par to, ka tagad viņi atkal tiek virzīti uz vienu banku – “Citadeli”, lai tur saņemtu noguldījumus no “PNB Bankas”,” saka Siliņš.

Arī tad, kad par LPF priekšsēdētāju kļuva Aija Barča (ZZS), federācijas saikne ar banku turpinājās, kaut Barčai kā ilggadējai politiķei Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītājai varbūt bija iespēja vairāk ko nojaust par šo komerciestādi, par kuras problēmām liecināja FKTK soda sankcijas vairāku gadu garumā.

“Barča neparakstīja Pensionāru federācijas līgumu ar banku,” man vakar sacīja Barča.

“Vienīgais, ko es varu teikt, ir tas, ka seniori par šo banku atsaucās visai pozitīvi, jo ļoti daudzi tur gāja maksāt savus komunālos maksājumus un saņēma krietni lētāku šo pakalpojumu, nekā to nodrošina pārējās bankas. Ne jau visi seniori prot rīkoties ar interneta banku. Svarīgi arī tas, ka varēja uz kredīta nopirkt zāles. Zinu, ka iepriekšējos gados banka ir palīdzējusi organizēt Pensionāru federācijas darbu, bez maksas piešķirot telpas lielajiem pasākumiem. Ar bankas pārstāvjiem tikos 10. jūnijā LPF valdes sēdē un viņi apgalvoja, ka esot gatavi līgumu, kas noslēgts ar LPF uz pieciem gadiem, turpināt. Nekas neliecināja par tik smagām problēmām.”

Saistītie raksti

Barča atgādināja, ka pensionāriem ir tiesības izmantot arī pašvaldību sociālo dienestu palīdzību, ja bankas darbības apturēšanas dēļ viņi palikuši bez iztikas līdzekļiem.

Pēc Eiropas Centrālās bankas atzinuma, slēgta "PNB banka"
LA.lv
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
“Esmu optimists, bet bez ilūzijām.” Saruna ar Egilu Levitu par Latvijas zaļumu un paša izvēlēm 2
Intervija 4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Dreiliņos ugunsdzēsēji izglābj 17 cilvēkus, kad aizdedzies atkritumu konteiners 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgā atkritumus izvedīs pēc ārkārtas situācijas pagaidu plāna
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Pedagoģiju studējušo daudz, bet skolotāju – maz
2 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Kad ārēji sakopies indivīds ver vaļā muti, nereti ir jābāž ciet ausis
57 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Spēcīgais vējš gandrīz nogāzis sastatnes deviņstāvu ēkai uz Liepājas centrālās ielas
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Pirmdien uzspīdēs saule un pūtīs spēcīgs vējš
10 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Džonsons: Breksita sarunās panākts milzīgs progress
38 minūtes