×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. jūlijs, 2015
Drukāt

Pensionāru federācijas valde paziņo, ka iestāsies pret finansiālas palīdzības sniegšanu Grieķijai (20)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) valde lēmusi par situāciju Grieķijā un pieņēmusi lēmumu, ka ir pret to, ka Latvijas valdība sniedz garantijas aizdevuma saņemšanai, sacīts federācijas paziņojumā.

LPF uzsver, ka Latvijas valdība un Finanšu ministrija nupat ir noraidījusi Labklājības ministrijas izstrādāto priekšlikumu par pensiju indeksāciju palielinātā apmērā, kas prasa “tikai dažus miljonus eiro”, motivējot to ar finanšu resursu trūkumu.

“Finanšu ministrijas klerku skaidrojums par kredīta galvojumu Grieķijai liecina, ka pašreizējā Latvijas valdība, pakļaujoties Eiropas birokrātiem, gatavojas realizēt prettautisku politiku, kas nekaunīgi ignorē savas valsts iedzīvotāju pamatvajadzības, atvirzot tās otrajā plānā, un ved tautu arvien dziļākā nabadzībā, spiežot iedzīvotājus doties emigrācijā,” uzskata Pensionāru federācijas valde. Tāpēc federācija aicina valdību atteikties no jebkādu garantiju sniegšanas ārvalstu aizdevējiem Grieķijas kredīta nodrošināšanai.

LPF ir viena no senioru organizācijām Latvijā.

Kā zināms, valdība piektdien, 17.jūlijā, plāno sasaukt ārkārtas sēdi, lai deleģētu finanšu ministru Jāni Reiru Latvijas vārdā sākt sarunu procesu par Grieķijas trešās glābšanas paketes ieviešanu, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Straujuma piebilda, ka vairākās valstīs ir nepieciešams parlamenta balsojums saistībā ar jauno aizdevuma programmu Grieķijai, bet Latvijā vajadzīgs valdības lēmums. Vienlaikus viņa atzīmēja, ka gribētu lēmumu saistībā ar aizdevumu programmu arī no divām Saeimas komisijām – Eiropas lietu komisijas un budžeta komisijas.

Jau vēstīts, ka Grieķija ir panākusi vienošanos ar eiro zonu par jaunu starptautisku aizdevumu uz trim gadiem 86 miljardu eiro apmērā,piekrītot smagām reformām. Sarunu process par programmu sākies, ja līdz 15.jūlijam Grieķijas valdība izpildīs noteiktās reformas.

Vienošanās panākta, izbeidzot sešus mēnešus ilgu cīņu starp Grieķijas premjerministra Alekša Cipra pret taupības pasākumiem noskaņoto valdību un pārējām eiro zonas valstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Vispirms lai finansiāli palīdz pašu pensionāriem!

 2. Varbūt Reiram labāk pārcelties uz Grieķiju pastāvīgi?

 3. Kur ir ES garantijas Latvijas pensionāriem?

 4. Vispirms nodrošiniet pensijas un PVN pārtikai,kā Grieķijā!

 5. Vienotība nojūgusies Atbildēt

  Ar 300.000 Latviju pametušajiem,tsk.zinātniekiem,ārstiem un skolotājiem,vēl nepietiek? Nomainīsim arī vēl atlikušos ar ekonomiskajiem āfrikāņu bēgļiem no Grieķijas un sniegsim vēl Grieķijai finansiālu palīdzību?

 6. Latvija,Es valsts ar divreiz mazāku mekā Grieķijā minimālo algu un trīsreiz lielāku PVN ikdienas pārtikai,glābs tagad Grieķiju????!!

 7. Trešā nabadzīgākā ES valsts-naudas ādere? Latvija jau sniedz finansiālo palīdzību Āfrikas,Karību jūras un Klusā okeāna valstīm uz 21% PVN rēķina pat pašiem nepieciešamākajiem ikdienas pārtikas produktiem,kuriem gan Marokā un Ēģiptē,gan Somālijā,Namībijā,Zimbabvē un Dienvidāfrikā tiek piemērota 0% PVN likme! Latvija palikusi vienīgā no visām divdesmit astoņā ES valstīm,kurā nav atjaunota pat obligātā veselības apdrošināšana!

 8. Pietiek lāpīt mums ES neizdarības caurumus! Jāstājas laukā no šitās EiroSavienības – kaut kā neredzu es šeit Latvijā neko diži daudz no tā, kas mums tika solīts šajā savienībā iestājoties, un jūtama vina pagaidām ir bijusi tikai no regularajām dalībmaksām, jostu savilkšanām, kvotām, regulām, un soda sankcijām. Atvainojiet, es neredzu iemeslu kāpēc mums šeit būtu ilgāk jāpaliek. Jau tā mēs uz savas ādas drīz baudīsim ES neizdarības rezultātā ieceļojušos tuksneša mežoņus un afromērkaķus, tagad mums vēl ir jālāpa caurumi bagātās ES budžetā. Nost ar šo eiroiztapoņu Latvijas valdību. Nost ar ES!

 9. ESMU VISU LAIKU TEIKUSI, KA GRIEĶIJA VĒL ŠIM BRĪDIM NAV PIEVILKUSI JOSTU UN TO ARĪ NEPIEVILKS!!! Nav TAISNĪGUMS starp ES valstīm un tā turpinot, arī nebūs = MŪS NAV KAM AIZSTĀVĒT NEVIENĀ NOZARĒ!!! Arī tagad premjere ir gatava kurpes grieķiem pucēt un dot naudu cauram maisam…, BET SKOLOTĀJIEM, pensionāriem un vidējam medicīniskajam personāla ALGU PAAUGSTINĀJUMAM NAUDAS NAV UN NEBŪS!?????????? Bēgļu jautājumā jau premjere ir izlēmusi…MŪSU domas viņu un valdību neinteresē!!!!!!!!!!!! Premjere un valdība visus mūs ir IGNORĒJUŠI un LAIKAM ARĪ IGNORĒS TURPMĀK!!! Pensionāru federācijai NETICU, jo to VIENMĒR APVĀRDO ĻOTI SEKMĪGI… Ticēšu viņu darbiem nevis vārdiem!?? Arī pensionāru avīze vēl joprojām nav pieejama NEKĀDĀ VEIDĀ!?? LŪDZOS JAU GADIEM!!!

  • Nožēlojami, bet mums tiešām nav valdības, kas aizstāvētu savas valsts iedzīvotāju intereses. Vilksim iekšā bēgļus, dosim naudu lielāku nekā pensionāriem. Dosim naudu grieķiem, lai tie bezbēdībā ,uz citu rēķina ,var turpināt parazitēt un dejot un diet.
   Kāpēc man jāsavelk josta dēļ pasaules klaidoņiem, kuri uz Eiropu triecas tikai labas dzīves tīkojumos? Citādi viņi dotos uz savas ticības un mentalitātes zemēm, bet te skaidri iezīmējas, ka dzinulis uz Eiropu ir tikai un vienīgi bezrūpīga dzīve uz citu rēķina. Neviens pat nevar pateikt, kas tie par bēgļiem, jo laivās pie Itālijas krastiem piestāj braši jaunieši. Neviens nav garantējis, ka tie nav islāmistu spridzinātāju papildspēki.
   Vai mēs iestājāmies ES, lai strauji grimtu vēl dziļākā nabadzībā? Kāpēc mums jābaro bezatbildīgi šķērdētāji un pasaules klaidoņi – laimes meklētāji?

 10. .. negrib? ko balsoja par kre†īniem?

 11. Un pareizi darīs. Kauna nav valdībai! Savējiem nevar piešķirts dažus miljonus pensiju indeksēšanai, bet bezkaunīgajiem grieķiem taisās dot atbalsta naudu. Šiem tur saule, silts ūdens, pasaules slaveni kultūras pieminekļi un pilns ar tūristiem. Un vēl nav gana. Pie mums auksti apstākļi, apkures rēķini, elektrības rēķini ir jāapmaksā no tiem vidēji 300 euro mēnesī. Lielais Fui grieķiem un mūsu valdībai arī, kura neprot aizstāvēt savas intereses!

 12. Absolūti un konkrēti – nē!
  Grieķi dzīvojuši un tērējuši uz nebēdu, bet mūsu pensionāri velk dzīvību!
  Nez kāpēc mums neviens netaisās atlaist parādu, bet grieķiem, šķiet, ir izredzes!
  Kur tad paliek vienlīdzība un taisnīgums starp ES valstīm?????
  Mēs maksājām un maksāsim savus parādus, bet grieķi tik dejos un dies, saņems 13. un 14.algas , 800 eur pensijas, un par viņiem maksās citi. Kategoriski – NĒ

 13. Bezkaunīgā Grieķija ! Lai savelk jostas , tāpat kā mēs . Vispirms lai valdība iestājas par Latvijas iezīvotājiem -pensionāriem un bērniem , vai mūsu valsts tik bagāta , lai šķiestu naudu svešai zemei , kad mūsējie cilvēki knapinās , skaita katru centu ?

 14. Kad bija un ir jācīnās tepat uz vietas par savu taisnību ,tad visādi piketi ”sašļūk ”.Tagad pret Grieķiju! Apsmieties var ,arī ar savu zem-iztikas minimumu!Kāpēc Latvijā ir tik daudz neticīgo savai Valdībai? Danko ,vai Saulvedi gaidām ?

 15. Sii nauda tacu nebuus no budzeta.

  • Anita – atjēdzies ! Nauda tiks dota no Valsts budžeta , jo neparedzētiem izdevumiem visa naudiņa sen iztērēta !

 16. lai gudra straujuma Atbildēt

  samet paaris miljonus kopaa ar lembergu un buus miers.Vini tacu draugi abi divi,jeb nee?

 17. mums arī neviens parādu nenoraksta , cik mēs vienkāršie cilvēki esam zaudējuši savā krīzē, tas nevienu neinteresē, grieķu valdība pierādījusi ka tai nevar uzticeties , kur vēl aizdot navdu uz norakstīsnu……….

  • Es personīgi uz Grieķiju ieteiktu nosūtīt Valdi Dombrovski ,nevis naudu ! Grieķijā pensionāri , kuriem zemākā pensija ir 700 euro vēl piemaksā 200 – tātad ir kur ņemt naudu Valsts iekšienē . Ticiet man
   Dombrovskim ātri izdosies glābt krīzi Grieķijā un visi dzīvos vienos priekos tāpat kā Latvijā -dziedās ,dejos un priecāsies ,ka krīze beigusies . . . – – – . . . – – – . . . – – – . . . . . . . . .

Draugiem Facebook Twitter Google+