×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
7. septembris, 2013
Drukāt

Pensionāru mītiņš pulcē vairāk nekā 1000 cilvēku (foto)

Foto-LETAFoto-LETA

Sākoties Latvijas pensionāru mītiņam Strēlnieku laukumā, tas pulcējis vairāk nekā 1000 vecāka gadagājuma cilvēku, kuri pauda neapmierinātību ar pensiju indeksācijas jautājumiem. Mītiņa laikā dalībnieku skaits turpināja palielināties.

Kā novēroja aģentūra LETA, uz mītiņu bija ieradušies pensionāri arī no Liepājās, Rēzeknes, Ventspils, Smiltenes un citām Latvijas pilsētām un novadiem.

Dalībnieki rokās turēja vairākus plakātus, kuros pārsvarā pausta neapmierinātība par “negodīgo pensiju indeksāciju” – “Cilvēkiem cienīgu dzīvi”, “Tev būs savu tēvu un māti godā un cieņā turēt”, “Vēlamies pensijas 10 latu apmērā par katru nostrādāto gadu” uc.

Lielu interesi par mītiņu izrādīja ārvalstu tūristi, fotografējot sanākušos pensionārus.

Notiekošo novēro policija.

Pasākums noslēdzas pēc pusotras stundas, kad pēc vairāku uzrunu teikšanas sapulcējušies pensionāri sāka izklīst. Tomēr tika dots arī laiks brīvajam mikrofonam, kad savu viedokli varēja izteikt jebkurš atnākušais. Kā novēroja aģentūra LETA, tad oficiālo uzrunu laikā notika viens nepatīkams starpgadījums, jo viena pensionāru pārstāve, kura dedzīgi aicināja gāzt pastāvošo iekārtu bija tā iekarsusi par savu sakāmo, ka nevēlējas mikrafonu atgriezt mītiņa vadītājam Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) vadītājam Andrim Siliņam.

Tikai ar pasākuma drošībnieku atbalstu izdevās iekarsušo pensionāri pārliecināt, ka viņas uzrunas laiks noslēdzies un mikrafonu atdot Siliņam, lai gan arī pēc tā viņa turpināja ar savu balsi pārkliegt nākamos runātājus, tādējādi uzrunājot sapulcējušos.

 

{gallery id=”2126″}

Kā novēroja aģentūra LETA, tad pasākuma laikā citi incidenti netika novēroti, jo sapulcējušies pensionāri ne tikai uzklausīja runātājus, bet arī atsevišķi pa bariņiem pārrunāja politiskās aktualitātes, proti, ka valdība ir slikta un neieklausās vienkāršās tautas viedoklī, ka tā sēžot savos mīkstajos krēslos nepārzina patieso situāciju un piedāvā risinājumus problēmām, kas balstīti uz nepareiziem aprēķiniem.

Tomēr bija arī tādi, kas bija atnākuši, lai satiktos ar saviem draugiem, vai paziņām un sēžot saulītē pie Okupācijas muzeja aprunātu ikdienišķas lietas.

Mītiņa dalībniekiem Siliņš nolasīja rezolūciju, kas tikšot nosūtīta Valsts prezidentam, Ministru prezidentam, Saemai un Labklājības ministrei un piebilda, ka tai tikšot pievienotas prasības no citu novadu pensionāru pārstāvjiem, jo daļa no tām tika nolasītas mītiņa laikā.

Kā ziņots, šodien plkst.12 Strēlnieku laukumā, Rīgā, sākās Latvijas pensionāru akcija “Par pensionāru tiesībām”, kurā pensionāri plāno izvirzīt valdībai un Saeimai četras prasības, kuras uzskata par neatliekami risināmām jau 2014.gada laikā.

Pirmkārt, valdībai un Saeimai tiks prasīta maksimāli taisnīga pensiju indeksācija. “Indeksācija notika, bet ne tādā apjomā, kādā to prasīja. Tika indeksētas tikai tās pensijas, kuras nepārsniedz 200 latus, un arī indeksēšanas procents bija kaut kāds vidējs kompromiss un ne vairāk,” iepriekš norādījis federācijas (LPF) priekšsēdētājs Andris Siliņš.

Otrkārt, mītiņā tiks prasīta pakāpeniska piemaksas palielināšana pie pensijas par darbu līdz 1996.gadam, kā arī tās piešķiršanas atjaunošana jaunajiem pensionāriem, kas tika pārtraukta 2012.gadā.

Treškārt, mītiņa dalībnieki uzsvērs nepieciešamību ieviest pensionāru valsts veselības apdrošināšanas sistēmu, kura dotu iespēju pensionāriem izmantot pilnvērtīgas ārstēšanās iespējas un atvieglotu medikamentu iegādi.

Tāpat LPF un tās atbalstītāji prasīs palielināt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamo minimumu pensijām, kā arī nodalīt to no darba algas strādājošajiem pensionāriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+