×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. februāris, 2016
Drukāt

Latviešu omītes un viesstrādnieki “noēd” britu pabalstus; zeļ arī krāpšanās (9)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lielu ažiotāžu un izbrīnu ir izraisījis mans sižets LTV “Panorāmai” par pensiju sistēmu Lielbritānijā. Vai tiešām jebkurš Latvijas pensionārs var doties uz Lielbritāniju un iegūt britu pensijas pabalstu, dzīvokli, brīvu veselības aprūpi un vēl veselu kaudzi citu labumu?

Atbildot īsi – jā, var. Tieši pabalstu tūrisms ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ Deivids Kemerons cenšas pierunāt pārējās Eiropas Savienības valstis piekrist atņemt vai samazināt pabalstus Eiropas Savienības pilsoņiem.

Lielbritānijā pabalsti šobrīd ir visdažādākie – gan jau minētais pensijas pabalsts, gan pašu britu cītīgi izmantotais bezdarbnieka pabalsts un bērnu pabalsts, tad vēl ir latviski grūti pārtulkojamais “working tax credit” – darba nodokļa kredīts, kas nozīmē, ka mazo algu saņēmēji saņem papildu pabalstu katru nedēļu, un vēl rinda citu pabalstu, kuru jēgu nesaprot pat daudzi briti.

Piesakoties pabalstam, sniegto informāciju parasti nepārbauda, tādēļ daudzi Lielbritānijas iedzīvotāji krāpjas uz nebēdu. Ik pa brīdim kādu pieķer, un tad, lai arī teorētiski draud pat cietumsods, tomēr praksē gluži vienkārši liek pārmaksāto atmaksāt, pie tam atmaksas periods var būt vairāki gadi, tādēļ krāpšanās ar pabalstiem plaukst un zeļ.

Pensija vai pensijas pabalsts?

Vispirms – pensijas pabalsts, angliski “pension credit”, nav pensija. Pensijas pabalstu var saņemt tie, kuru pensija ir zemāka par 151,20 mārciņām jeb 200 eiro nedēļā. Piemēram, ja Latvijas pensionāram Latvijas pensija nedēļā ir 50 eiro, tad britu valsts trūkstošos 150 eiro piemaksā. Pensijas pabalsta saņēmējam arī reāli ir jādzīvo Lielbritānijā, nevar doties pavadīt vecumdienas Latvijā, kopumā ārpus valsts gada laikā drīkst uzturēties tikai 13 nedēļas vai 91 dienu.

Vienīgais izņēmums ir tad, ja uzturēšanās ārvalstīs ir saistīta ar ārstēšanos, tad ir atļauts arī ilgāk. Savukārt vecuma pensijas saņēmējs atšķirībā no pensijas pabalsta saņēmēja drīkst dzīvot vienalga kur, nav nekādu ierobežojumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. kāpēc ES pilsoņiem?? Vai viņi tur jukuši, vai? Sabrauc visādi trešo valstu pilsoņi, kuri ekonomikas celšanu neveicina nekādā mērā, ražo savus bērneļus čupām, bet tiem gan nāks pretīm ar pabalstiem. Sāk jau likties, ka pret eiropiešiem tiek izvērsts genocīds – tie lai strādā kā vergi un lai negaida, ka labi dzīvos…fū

 2. Ļoti,
  ļoti
  ļoti VĀJŠ skribelējums …
  Tad kurā klasē mācās autore- vai tikai 7. vai tomēr lepni izriež krūtis un saka 12.klasē?
  Vai redakcijā nav PROFESIONĀLS žurnālis, kurš būtu …SPĒJĪGS pacelt tik NOPIETNU tēmu?

 3. Vācijā nav tik braša pabalstu sistēma!!!
  ub šeit tieši paši vācieši laiž muļķi…bet Kemerons uzēdies ES valstīm un neredz mello masas kas ar baltām acīm guļ zemē-tā pārstrādājušies!!

 4. Nu loti nekaunigi parspilets raksts !
  Ta var rakstit tikai cilveks, kas nu galigi NEKO nesaprot no UK pabalstu sistemas !!!

 5. Ir dazas nepatiesibas,bet galvenais nav pateikts,ne jau visi nostradajusi dazus gadus un sanem pabalstus ,es un daudz pazinas stradaja UK jau pirms iestasanas Eiropa un darba stazs ir vairak par 10 gadiem,tad luk mes jau varam dzivojot Latvija sanemt state pensiju,kura nav pavisam maza,bet vienalga uz majam nevelk ,jo veselibas problemas iedzis kapa ar muziku,jo redzet ka pensionari aptieka atstaj gandriz visu pensiju,sorry…mums katram ir tikai viena dzive ,ta ka esam izvelejusies so!

 6. Visiem latvijas pendzhaam vajag aizbraukt uz UK, uzseesties britiem uz kakla.

  Briti pashi vien vainiigi pie saviem dumajiem likumiem.

 7. nu veselības aprūpes pakalpojumi un visādi soc.minimumi viņu sistēmā(Beveridžs atšķirībā no Bismarka) vienkārši pienākas cilvēkiem, kas tur dzīvo, maksā nodokļus, nevis individuāli apdrošinātām personām:) 🙂 tiesības rodas no tā, ka ir pilsonis/iedzīvotājs….tam ir arī plusi, ne tikai akcentētie mīnusi

 8. un galvenie krāpnieki- kā liecina pētījumi-esot paši lielbritānieši:)

 9. Vai šis ir reklāmas raksts? Vai aizbraukšana uz UK ir pensionāru vienīgais risinājums?

Draugiem Facebook Twitter Google+