×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Pensionāru protesta akciju pārceļ

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) valde vakar nolēma atlikt iecerēto protesta akciju Rīgā no maija vidus uz 7. septembri. 


 

Kā skaidro LPF valdes priekšsēdētājs An­dris Siliņš, tas nenozīmē, ka šis pasākums noņemts no darba kārtības. “Mēs vispirms gribam redzēt, kādu lēmumu pieņems politiķi par pensiju indeksāciju par visu krīzes laiku,” uzsvēra federācijas vadītājs. Šādu prasību parakstīja vairāk nekā 106 tūkstoši iedzīvotāju un 10. aprīlī nodeva Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai.”

Apspriežot iespējamo akcijas laiku, tika izteikti ierosinājumi to sarīkot augusta beigās vai septembrī pirms apkures sezonas sākšanās. Tad arī būs redzams, vai federācijai izdevies ko panākt saistībā ar pensiju indeksāciju. Dažas pensionāru biedrības jau sarunājušas autobusus protesta akcijai maijā. Nu brauciens jāatliek. Rudenī seniorus varot kavēt dārza darbi, ražas novākšana, tāpēc daži iebilda izvēlētajam datumam. Bet vairākums iestājas par to, ka akcijai jānotiek, neskatoties uz ieguvumiem, jo pienācis laiks atklāt pensionāru problēmas. Un prasībās jārīkojas skarbāk, ne tik kautrīgi un klusi.

A. Siliņš atzina, ka tieši lauku pensionāri ir vissliktākajā situācijā, jo vairākums no viņiem mēnesī saņem no 140 līdz 160 latiem, un ar tādu pensiju nevar izdzīvot. Pašlaik valdība sola indeksēt mazās pensijas, budžetā, iespējams, šādam nolūkam būtu trīs vai četri miljoni latu. Visu pensiju indeksācijai šogad nepieciešami vairāk nekā 20 miljoni, tā aprēķinājis LPF vadītājs.

Šobrīd zināms, ka dialogs par risinājumiem pensionāru materiālā stāvokļa uzlabošanai tiks turpināts. Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa rīt uz tikšanos uzaicinājusi labklājības ministri Ilzi Viņķeli, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāju Aiju Barču, kā arī A. Siliņu un citus LPF pārstāvjus. Tikšanās laikā plānots pārrunāt iespēju rast līdzekļus pensiju indeksācijas atsākšanai šā gada rudenī, kā arī citus iespējamos pasākumus pensionāru dzīves kvalitātes uzlabošanai.

“Lai turpinātu pagājušajā nedēļā sākto dialogu par pensiju indeksāciju, uzskatu, ka valdībai, Saeimai un pensionāru organizāciju pārstāvjiem ir jāsēžas pie galda un jāspēj vienoties par ilgtermiņa plānu Latvijas senioru sociālā stāvokļa uzlabošanai,” uzsver S. Āboltiņa.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+