Uncategorized

Pensionārus mācīs, kā dzīvot labāk. Projektu kūrē eksministre Staķe31

Foto – Timurs Subhankulovs

Septembrī projektā “Vecums nav šķērslis” sāksies apmācība cilvēkiem, kuri dosies izglītot seniorus par dzīves kvalitātes uzlabošanu, aģentūrai LETA sacīja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Labklājības un sociālā darba katedras asistente Dagnija Staķe.

Staķe norādīja, ka pagājušā gada augustā, parakstot sadarbības līgumu starp RSU, Latvijas Pensionāru federāciju, Igaunijas Pensionāru biedrību un Lietuvas Pensionāru savienību, sācies darbs pie projekta “Vecums nav šķērslis”, kura mērķis ir celt pensionāru dzīves kvalitāti Baltijā.

Pēc Staķes paustā, šī gada jūlija beigās tiks apstiprināta kopīga metodika, pēc kuras tiks apmācīti cilvēki, kuri tālāk apmācīs pirmspensijas un agrīnā pensijas vecuma cilvēkus par to, kā pārdzīvot adaptācijas periodu, aizejot pensijā, kā saglabāt fizisko veselību, kā saglabāt psiholoģisko veselību un apgūt jaunas zināšanas un prasmes, kā arī kā izvairīties no vientulības un pārvarēt to.

Kā ziņots, projekts norisināsies 2,5 gadu garumā, un tajā plānots izstrādāt apmācību programmas, mācību materiālus un sagatavot pasniedzējus, kas tālāk apmācītu pirmspensijas un agrīnā pensijas vecuma cilvēkus, lai uzlabotu viņu dzīves kvalitāti.

Šī gada rudenī plānots apmācīt 40 lektorus no visām iesaistītajām valstīm, savukārt darbs ar mērķauditoriju – pirmspensijas un agrīna pensijas vecuma cilvēkiem – norisināsies, sākot no 2019.gada.

Projekts tiek īstenots ar Ziemeļu Ministru padomes izglītības un pētniecības mobilitātes programmas “NordPlus” finansiālo atbalstu.

LA.lv