×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
24. marts, 2018
Drukāt

Pensionārus mācīs, kā dzīvot labāk. Projektu kūrē eksministre Staķe (31)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Septembrī projektā “Vecums nav šķērslis” sāksies apmācība cilvēkiem, kuri dosies izglītot seniorus par dzīves kvalitātes uzlabošanu, aģentūrai LETA sacīja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Labklājības un sociālā darba katedras asistente Dagnija Staķe.

Staķe norādīja, ka pagājušā gada augustā, parakstot sadarbības līgumu starp RSU, Latvijas Pensionāru federāciju, Igaunijas Pensionāru biedrību un Lietuvas Pensionāru savienību, sācies darbs pie projekta “Vecums nav šķērslis”, kura mērķis ir celt pensionāru dzīves kvalitāti Baltijā.

Pēc Staķes paustā, šī gada jūlija beigās tiks apstiprināta kopīga metodika, pēc kuras tiks apmācīti cilvēki, kuri tālāk apmācīs pirmspensijas un agrīnā pensijas vecuma cilvēkus par to, kā pārdzīvot adaptācijas periodu, aizejot pensijā, kā saglabāt fizisko veselību, kā saglabāt psiholoģisko veselību un apgūt jaunas zināšanas un prasmes, kā arī kā izvairīties no vientulības un pārvarēt to.

Kā ziņots, projekts norisināsies 2,5 gadu garumā, un tajā plānots izstrādāt apmācību programmas, mācību materiālus un sagatavot pasniedzējus, kas tālāk apmācītu pirmspensijas un agrīnā pensijas vecuma cilvēkus, lai uzlabotu viņu dzīves kvalitāti.

Šī gada rudenī plānots apmācīt 40 lektorus no visām iesaistītajām valstīm, savukārt darbs ar mērķauditoriju – pirmspensijas un agrīna pensijas vecuma cilvēkiem – norisināsies, sākot no 2019.gada.

Projekts tiek īstenots ar Ziemeļu Ministru padomes izglītības un pētniecības mobilitātes programmas “NordPlus” finansiālo atbalstu.

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. Varbut stakle varetu man atsukat.Tad mans dzives limenis uzreiz saceltos.

 2. Staķei atkal jāiekūrē budžeta naudiņa kabatā, mācītāja.

 3. kad beigsies tā elektriķa pašreklāma un cilvēku muļķ0šana?

 4. Izlasīju rakstu – nu, laikam esmu nenormāla. Man ir pilni 80 gadi, un pat nejūtu, ka man būtu vajadzīgs kāds no šiem padomiem. Vai tiešām paaudze, kas par mani jaunāka, jau tik nevarīga, ka vesels projekts jāorganizē, lai cilvēki sajēgtu, kā novecot? Un tos, kas visu mūžu strādājuši nīstamu darbu tikai algas vai citu labumu dēļ – nu, tiem laikam neviens projekts nelīdzēs.

 5. Semināros mācīs kā pensionāriem ēst katru otro dienu !!!!!!

 6. Staķe taču pati ir pirmspensijas vecuma !

 7. Par to strādāšanu līdz mūža galam sašutumam nav jābūt, jo tas jau būtu ideāli, ka cilvēks vēl pieprasīts, un vēl par to maksā algu. Bet – tas ir atkarīgs no profesijas, no veselības stāvokļa un dzīvesvietas. Tās visas viņu “lekcijas” arī priekš rīdziniekiem. No valdības (Saeimas vai vēl kāda?) mums vajadzētu stabilu pieejamību medicīnas pakalpojumiem, vēlams – bez maksas, un atlaides par komunālajiem.

 8. Aivars,pārlaimīgais pensonārs!!! Atbildēt

  …nu supper projekts,divus gadus kāsīs naudu no nodokļu maksātāju kabatām!!!

 9. dzīvespriecīgais pensonārs!!! Atbildēt

  ….izdomājuši kā atkal kāst naudu no nodokļu maksātāju kabatām…

 10. Staķes k-dze! pensionāri varētu jūs pamācīt, kā izdzīvot ar tiem nabagu grašiem. Kļūstiet par vienu no mums uz pāris mēnešiem un tad pamāciet, kā izdzīvot.

 11. Olas apmācīs vistas.

 12. afēra, lai pensijām paredzētos līdzekļus izšķiestu. Īstenībā pensionāru intereses neaizstāv neviena partija. Vai pensionāriem nekas nepienākas? Privatizējot valsts īpašumus solīja, ka no iegūtās naudas 5% ieskaitīs sociālajā budžetā. Kur tā nauda palika? Arī glābjot Parex banku no sociālā budžeta paņēma 1 miljardu latu. Tā kā būtu laiks atdot. Vēl jautājums — pa kuru laiku minimālās pensijas noslīdēja līdz 20 eiro? Ja cilvēkiem pensijas būs pietiekami lielas, tad nevajadzēs nekādus pamācītājus.

 13. Kur ir mans komentārs …..

 14. Tās ir pilnīgas muļķības, ko te raksta, kā var izvairīties no vientulības ut.t.

 15. Kas tās par blēņām – mācīs, kā saglabāt fizisko veselību, kā izvairīties no vientulības …. pilnīgas muļķības ….

 16. Beidziet lieki tērēt naudu, jo dzīvot mākam, bet ar to ir par maz.
  Man ir slims vīrs (75 g. un parkinsona slimība). Dodiet padomu, kur RĪGĀ viņu reizi mēnesī aizvest nomazgāties dušā, jo mājās tādas iespējas nav. Transporta pakalpojumu varu pa 40 eiro pasūtīt, bet dušas pakalpojums nav atrodams. Kad bija veselāks braucām uz sabiedrisko pirti.
  Sociālie pabalsti nepienākas, jo esam nedaudz virs maznodrošināto statusa. Bet sociālam dienestam arī tādi pakalpojumi nav.

  • Nomazgāties laikam nevarēs, bet uz Staķes lekciju aizvest gan … Piedodiet par sarkasmu, taču šo ieceri redzu kā jauku iespēju nozagt mūsu nodokļu naudu …

 17. Neļaujiet nelietīgiem bērniem un mazbērniem jūs atbrīvot no naudas. Tad jūsu vajadzībām pietiks.

 18. KUR mans nupat rakstītais komentārs???

 19. Biedri nu celieties kājās…….jāizmēž vienreiz tās staķes, u.c.nelaimes,Kā nav kauna smieties par veciem cilvēkiem.pašu vajadz;etu mācīt.NU cūkas 3=kubā.

 20. īstā mācītāja! Kaķim jāsmejas! Bet vispār , riebīgi, ja tāds ,pilnas kabatas piebāzis, no augsta plaukta tevi mācīs, kā dzīvot ar tiem nabaga grašiem. Ko tad mums mācīs? Viņu izpratne par mums ir tieši tādā līmenī , kā reiz kāda kronēta persona izteicās par kūku ēšanu,ja nav maizes.Pie tam, vēl dažas mūsu augsti sēdošās personas pārmet vecākajai pensionāru paaudzei,ka esam strādājuši neritīgajā valstī, un pat šie graši mums nepienākas. Un vēl uzdrošināmies tik ilgi dzīvot!

 21. īstā mācītāja! Kaķim jāsmejas! Bet vispār , riebīgi, ja tāds ,pilnas kabatas piebāzis, no augsta plaukta tevi mācīs, kā dzīvot ar tiem nabaga grašiem. Ko tad mums mācīs? Viņu izpratne par mums ir tieši tādā līmenī , kā reiz kāda kronēta persona izteicās par kūku ēšanu,ja nav maizes.Pie tam, vēl dažas mūsu augsti sēdošās personas pārmet vecākajai pensionāru paaudzei,ka esam strādājuši neritīgajā valstī, un pat šie graši mums nepienākas. Un vēl uzdrošināmies tik ilgi dzīvot!

 22. Kā to staķi zeme nes.Augstākā mērā cūcība,tā pensionāriem naudas nav bet te atkal kārtējā naudas slaukšana.Staķe labāk atdodiet pensionāriem nozagtās pensijas un to miljardu.Pensionāri skatieties ko vēlēt

 23. Ak,Zeme,atveries!Visu mūžu strādāts,bet vē lun vēl un vēl vajagot-tad mēs būšot dikti laimīgi!!!

 24. Tukšu salmu kulšana Atbildēt

  Un kur ir pašas Ziemeļvalstu pensijas ar daudzajām piemaksām,plus pensionāru veselības aprūpe kā Ziemeļvalstīs??

 25. PALDIESIŅŠ !!! Atbildēt

  Nevajag mācītājus !Vajag apmainīties vietām.Vajag pensijas atbilstoši nostrādātajiem gadiem un tiem mācītājiem vienu pusgadu nodzīvot ar 260 mēnesī,ka apklusīs.

 26. ja cilvēks nostrādāja 40gadi vai tad VIŅIEM OBLIGATI VEL JĀSTRĀDĀ ? Kāpēc Latvijā visu mūžu tikai jāstādā ? Tas ir dzīvēs mērķis ?

 27. Pamācīs pensionārus kā dalīties ar oligarhiem Atbildēt

  Tad jau sudraba atkal varēja teātri noorganizēt kā nozagt un apčakarēt pensionārus. Īsts cirks tās staķes un sudrabas.

 28. Ak dievs, atkal Stake!

 29. vājprāts…staķe cik naudas atkal aizies ZZSkomunistiem…..mēsli…

 30. Pensionāri varētu pamācīt Staķes kundzi,kā var izdzīvot ar pensiju līdz300,jo neticu,ka mācītāji ar tādu algu dzīvo

Draugiem Facebook Twitter Google+