Pensionēšanās pirms laika 0

Vai Labklājības ministrija tomēr nevarētu pārdomāt iecerētās izmaiņas pensijas vecumā? Darbu pirmspensijas vecumā atrast taču praktiski nav iespējams, turklāt jāņem vērā arī cilvēku veselības stāvoklis mūsu valstī.

Reklāma
Reklāma

 

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 164
Lasīt citas ziņas

Vai priekšlaicīgās pensionēšanās iespējas tomēr nevarētu atstāt un pat pagarināt – atļaut cilvēkiem, kuriem nav darba un ir slikta veselība, iet pensijā pat piecus gadus pirms noteiktā laika? Kaut tikai pusi, bet vismaz kaut kādu naudiņu iztikai viņi saņemtu! 
Irīna Grudule Rīgā

 

Pašlaik spēkā ir likums “Par valsts pensijām”, kur noteikts, ka līdz 2013. gada 31. decembrim vecuma pensiju var pieprasīt priekšlaicīgi – divus gadus pirms vispārīgā pensionēšanās vecuma sasniegšanas (no 60 gadiem), ja apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču skaidrs, ka valsts sociālā politika, it īpaši pensiju sistēma Latvijā, tāpat kā citās Eiropas Savienības dalībvalstīs, ir saistīta ar mūsu demogrāfisko un ekonomisko attīstību. Ekonomiskā krīze un sabiedrības novecošanās ir nopietns risks pensiju sistēmas stabilitātei ne tikai pašlaik, bet arī turpmākajos gados. Tāpēc Labklājības ministrijas speciālisti uzsver: lai risinātu ar sabiedrības novecošanos saistītās problēmas, nākotnē nepieciešams paaugstināt pensionēšanās vecumu.

Ministrija piedāvā pakāpenisku pensionēšanās vecuma paaugstināšanu. No 2014. gada 1. janvāra un 2015. gada 1. janvāra plānots to palielināt par trim mēnešiem, bet no 2016. gada – katru gadu par pusgadu, līdz sasniegts 65 gadu vecums. Vienlaikus paliek piedāvājums saglabāt arī priekšlaicīgās pensionēšanās iespēju divus gadus pirms vispārīgā pensionēšanās vecuma. Pieci gadi pirms tam – šāds ierosinājums nav samērojams ar valsts pašreizējo situāciju.

Plānotās izmaiņas pensionēšanās vecuma paaugstināšanā pagaidām vēl nav pieņemtas – tās vispirms jāizskata valdībā un tad jāakceptē Saeimai.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.