×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
18. februāris, 2017
Drukāt

Penss: ASV nelokāmi izpildīs savas saistības pret NATO (2)

Foto: Reuters/Scanpix/LETAFoto: Reuters/Scanpix/LETA

ASV viceprezidents Maiks Penss sestdien Minhenes Drošības konferencē paziņoja, ka ASV “stingri atbalsta” NATO un būs nelokāmas savu saistību pret aliansi izpildē.

“Prezidents [Donalds Tramps] lūdza man šodien šeit nodot vēstījumu, apliecinājumu – Amerikas Savienotās Valstis stingri atbalsta NATO un būs nelokāmas savā atbalstā šai transatlantiskajai aliansei,” sacīja ASV viceprezidents, no kura daudzi Minhenes Drošības konferences laikā gaida apliecinājumu, ka ASV neatkāpsies no savām saistībām.

Vienlaikus Penss brīdināja, ka NATO sabiedrotajiem ir jāpilda savas saistības pret NATO, atzīstot, ka daudziem nav “skaidra vai uzticama ceļa”, kā to izdarīt. Tramps iepriekš pauda apņēmību, izvērtēt, vai dalībvalstis ir izpildījušas savas saistības aizsardzībai atvēlēt vismaz 2% no iekšzemes kopprodukta, pirms izlemt, vai sniegt tām palīdzību.

Savā runā Penss norādīja, ka jaunā ASV prezidenta Donalda Trampa vadībā valsts “būs spēcīgāka nekā jebkad agrāk” un Trampa administrācija “atjaunos demokrātijas arsenālu”.

Tramps “atbalstīs Eiropu”, apliecināja viceprezidents, kuram šī ir pirmā ārvalstu vizīte pēc stāšanās amatā janvārī.

Penss arī paziņoja, ka “ASV turpinās saukt Krieviju pie atbildības, lai gan mēs meklējam kopīgu risinājumu, kura atrašanai, kā jūs zināt, prezidents Tramps tic”. Tādējādi Penss norādīja, ka ASV pieprasīs Krievijai ievērot vienošanās par konflikta noregulējumu Ukrainas austrumos, lai gan Tramps cenšas normalizēt attiecības.

NATO dalībvalstis ir paudušas bažas par Trampa uzticību aliansei, ņemot vērā, ka viņš NATO ir nosaucis par “novecojušu”, kā arī izrādījis acīmredzami iecietīgāku nostāju pret Krieviju. Viņa valdības pārstāvji pēdējā laikā gan centušies apliecināt, cik nozīmīga ir alianse.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. I.V: samaksā tos diivus procentus, muļķi.

  2. Iznāk tā, ka šajā situācijā, šajā brīdī Latvija nevar justies droši jo mums nav tie divi procenti, proti, saistības nav izpildītas. Jāgaida provokācijas?!

Draugiem Facebook Twitter Google+