×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. februāris, 2012
Drukāt

Pentagons: Daļa 11. septembra teroraktu upuru mirstīgās atliekas nogādātas izgāztuvē

septembris

Daļa no 11. septembra teroraktos bojāgājušo cilvēku mirstīgajām atliekām ir sadedzinātas un nogādātas pildizgāztuvē, atklāja Aizsardzības ministrija, kura ar šādu paziņojumu nākusi klajā pirmo reizi.

Par šo praksi pavēstīts Pentagona ziņojumā par Doveras Gaisa spēku bāzi Delavērā, kas tiek turēta aizdomās par neadekvātu apiešanos ar Irākas un Afganistānas karos nogalināto karavīru mirstīgajām atliekām. Ziņojumā teikts, ka daļa no pildizgāztuvē nogādātajām mirstīgajām atliekām nākusi arī no 2001. gada teroristu uzbrukuma Pentagonam un no teroristu nolaupītās lidmašīnas, kas 11. septembrī nogāzās Pensilvānijā.

Pagājušajā gadā armija atzina, ka daļa karā kritušo karavīru līķu sadedzināta un pelni nogādāti pildizgāztuvē Virdžīnijā. Šis atklājums saniknoja bojāgājušo tuviniekus un lika armijai mainīt savu politiku šajā jautājumā. Sākot ar 2008. gadu, armija sāka apbedīt neidentificētās cilvēku mirstīgās atliekas jūrā, bet Pentagona otrdien publiskotais ziņojums liecina, ka uz pildizgāztuvi nogādāta arī zināma daļa no 11. septenbra teroraktu upuru mirstīgajām atliekām. “Šīs kremētās daļas tika ievietotas aizzīmogotos konteineros, kas tika nodoti biomedicīnas atkritumu savākšanas uzņēmumam,” teikts ziņojumā.

Pentagona ziņojums ir pretrunā gaisa spēku pagājušajā gadā sniegtajam pārskatam, kurā teikts, ka nav saglabājušās ziņas par to, kā kārtots mirstīgo atlieku jautājums pirms 2003. gada. ASV gaisa spēku ministrs Maikls Donlijs apliecināja, ka gaisa spēki uzņemas atbildību un vainu par Doveras bāzē notikušo, bet tagad gādā par to, lai līdzīgas kļūdas neatkārtotos. Pagājušajā gadā nopietni pārkāpumi tika atklāti arī ASV Gaisa spēku morgā, kur divos gadījumos bija pazudušas ķermeņu daļas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+