×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. maijs, 2012
Drukāt

Pentagons: Ķīnas militārā varenība aizvien pieaug

kiniesi

Ķīna savā labā izmanto Rietumu komerciālās tehnoloģijas, izvērš agresīvu kiberspiegošanu un iepērk pretkuģu raķetes, 18.maijā paziņoja Pentagons, brīdinot par Ķīnas militārās varenības pieaugumu.

Ķīna jau ilgstoši cenšas modernizēt savus bruņotos spēkus un palielināt ietekmi Āzijas un Klusā okeāna reģionā, ziņojumā Kongresam secina Pentagons.

Ķīnai ir pasaulē otrais lielākais aizsardzības budžets pēc ASV. Saskaņā ar oficiālajiem datiem Ķīnas militārais budžets 2012.gadā ir 106 miljardi dolāru, kas ir par 11,2% vairāk nekā iepriekš.

Taču ASV ziņojumā uzsvērts, ka šajos datos nav iekļauti tādi nozīmīgi tēriņi kā ārvalstīs ražotu ieroču iegāde un kodolspēku uzlabošana. Tādējādi patiesie Ķīnas izdevumi aizsardzības jomai varētu sasniegt 120 līdz 180 miljardus dolāru.

Pentagons savā ziņojumā apsūdz Pekinu kiberuzbrukumos, kuros pērn cietušas ASV valdības institūciju un kompāniju mājaslapas.

Ziņojumā brīdināts, ka “ķīnieši ir pasaulē aktīvākie un uzstājīgākie ekonomiskās spiegošanas veicēji”, un Pentagons prognozē, ka spiegošana turpināsies arī nākotnē, radot “aizvien pieaugošus un pastāvīgus draudus ASV ekonomiskajai drošībai”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+