×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
11. oktobris, 2015
Drukāt

Pentagons maksās kompensācijas Kondozas slimnīcas bombardēšanas upuriem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pentagons sestdien, 10.oktobrī, paziņoja, ka maksās kompensācijas par Afganistānas Kondozas pilsētas slimnīcas bombardēšanā bojāgājušajiem un cietušajiem.

“Viens no soļiem, ko ministrija var spert, ir izmaksāt kompensācijas ievainotajiem kaujās neiesaistītajiem civiliedzīvotājiem un ASV operāciju rezultātā bojāgājušo, kaujās neiesaistīto civiliedzīvotāju ģimenēm,” paziņojumā norādīja ASV Aizsardzības ministrijas pārstāvis Pīters Kuks.

Viņš arī vēstīja, ka ASV spēki Afganistānā var samaksāt par slimnīcas atjaunošanas darbiem.

Kā ziņots, Kondozas slimnīca smagi cieta ASV uzlidojumos, kuros dzīvību zaudēja 22 cilvēki.

Organizācija “Ārsti bez robežām” (MSF), kas strādāja slimnīcā, ziņoja, ka gājuši bojā 12 slimnīcas darbinieki un desmit pacienti, tajā skaitā trīs bērni.

ANO asi nosodīja notikušo, norādot, ka uzlidojums slimnīcai var tikt pielīdzināts kara noziegumam, savukārt Obama to nosauca par traģisku incidentu un paziņoja, ka Pentagons sācis izmeklēšanu.

MSF noraidīja Afganistānas Aizsardzības ministrijas izteiktās apsūdzības, ka talibi pirms uzlidojuma izmantojuši slimnīcas teritoriju, lai no turienes apšaudītu Afganistānas un NATO karavīrus.

ASV veica uzlidojumus, lai atbalstītu Afganistānas spēku Kondozas pilsētas atgūšanas operāciju. To uz īsu laiku bija izdevies iekarot talibu nemierniekiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+