Pasaulē
Citur

Pentagons piešķirs Ukrainai 200 miljonus dolāru11


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto-LETA/AFP

ASV Aizsardzības ministrija piektdien paziņoja, ka tā piešķirs Ukrainai 200 miljonus ASV dolāru, lai palīdzētu šai kara piemeklētajai valstij uzlabot militārās aizsardzības spējas.

Šī summa ir daļa no vairākiem Pentagona maksājumiem Ukrainai, kuru kopējais apjoms tagad pārsniedz vienu miljardu dolāru un kas piešķirti kopš 2014.gada, kad Krievija anektēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu.

Ukraina kopš 2014.gada aprīļa cīnās pret Krievijas atbalstītiem separātistu nemierniekiem Doņeckas un Luhanskas apgabalos. Šajā bruņotajā konfliktā ir nogalināti vairāk nekā 10 000 cilvēku.

Visa militārā palīdzība, kas tiek piešķirta no Pentagona drošības sadarbības līdzekļiem, būs neletāla.

“Šie papildu līdzekļi nodrošinās aprīkojumu, lai atbalstītu notiekošās apmācības programmas un operatīvās vajadzības, tai skaitā spējas uzlabot Ukrainas pavēlniecību un vadību, situācijas apziņas sistēmas, drošus sakarus, militāro mobilitāti, nakts redzamību, un militāro medicīnisko palīdzību,” teikts Pentagona paziņojumā.

Finanses tiek piešķirtas pastāvošo sadarbības programmu ietvaros.

ASV Aizsardzības ministrija arī norāda, ka Ukrainā nule kā pieņemts likums par nacionālo drošību, kas ir likumdošanas bāze sadarbībai ar NATO un bruņoto spēku organizēšanai atbilstoši NATO standartiem.

Tam vajadzētu atvieglot Ukrainas un NATO militāro struktūru sadarbību.

Iepriekš ASV pieņēma lēmumu par aizsardzības bruņojuma, arī prettanku raķešu kompleksu “Javelin”, piegādēm Ukrainai.

Par jauno maksājumu paziņots dažas dienas pēc tam, kad ASV prezidenta Donalda Trampa samits ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu izprovocēja sašutumu ASV, kur pat daži republikāņi uzskatīja, ka Tramps bijis pārāk samierniecisks pret Putinu.

LA.lv