Mobilā versija
+15.8°C
Jānis
Sestdiena, 24. jūnijs, 2017
5. jūnijs, 2017
Drukāt

Pentagons saņem jaunu aviācijas bāzes kuģi (1)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

ASV karaflote saņēmusi pirmo jaunās klases aviācijas bāzes kuģi "USS Gerald R. Ford", kas turpina izmēģinājumus un kaujas uzdevumu pildīšanai būs gatavs 2020. gadā.

ASV karaflote saņēmusi pirmo jaunās klases aviācijas bāzes kuģi “USS Gerald R. Ford”, kas turpina izmēģinājumus un kaujas uzdevumu pildīšanai būs gatavs 2020. gadā. Kuģa būve izmaksāja 13 miljardus dolāru, un tas ir dārgākais karakuģis pasaulē.

Jaunās klases bāzes kuģim ir lielāks klājs, kas tam ļauj uzņemt vairāk lidaparātu, izvietot vairāk ieroču un glabāt vairāk aviācijas degvielas. Tam arī ir pilnīgi jauna elektromagnētiskā katapulta, nomainot līdz šim lidmašīnu palaišanā izmantotās tvaika katapultas, un modernizēts apturēšanas mehānisms, kas ļaus par trešdaļu palielināt izlidojumu skaitu, salīdzinot ar “Nimitz” klases kuģiem. Uz kuģa tiks uzstādītas jaunas ieroču sistēmas, kas tiks izstrādātas nākotnē kuģa plānotās 50 gadu kalpošanas laikā.

Pievienot komentāru

Liesmas sasniedza 24.stāvu 15 minūtēs: kā tas varēja notikt? (4)Vai līdzīga ugunsnelaime kā Londonā nevar notikt arī Rīgas daudzstāvu namos?
Draugiem Facebook Twitter Google+