Uncategorized

Pentagonu sūdz tiesā par aizliegumu sievietēm piedalīties kaujās 0

Foto – AFP

Amerikāņu pilsonisko brīvību savienība (ACLU) četru ASV armijā dienošu sieviešu vārdā iesūdzēja tiesā ASV Aizsardzības ministriju par tās politiku, kas aizliedz sievietēm piedalīties sauszemes kaujās.

Prāva tika ierosināta federālā tiesā Sanfrancisko pilsētā. Prasītājas, no kurām divas saņēmušas “Purpura sirdi” par dienestu Afganistānā, kritizēja Pentagona politiku kā “netaisnību pret sievietēm, kuras turpina riskēt ar dzīvību, aizstāvot savu valsti”.

ASV bruņotajos spēkos sievietes var dienēt frontes pozīcijās, bet ir aizliegts viņas iekļaut sauszemes kauju vienībās. ASV militārpersonas sievietes praktiski ir piedalījušās kaujās Afganistānā un Irākā, un vairāk nekā 140 no viņām ir kritušas kaujas laukā, bet minētais aizliegums nosaka “griestus” sieviešu militārās karjeras iespējām atzītas kauju pieredzes trūkuma dēļ.

Pentagons februārī paziņoja, ka padarīs sievietēm pieejamus vēl 14,5 tūkstošus darbavietu galvenokārt armijā un jūras kājnieku korpusā. Tomēr ACLU ierosinātajā lietā uzsvēra, ka sievietēm vēl arvien nav pieejami 238 tūkstoši darbavietu ASV bruņotajos spēkos. No 1,4 miljoniem ASV militārpersonu aktīvajā dienestā apmēram 14 procenti ir sievietes.

LA.lv