×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. augusts, 2014
Drukāt

Latvijas labumu aicina saskatīt arī saglabātās darba vietās (1)

Foto - LETAFoto - LETA

“Pērc vietējo!” – ar šādu saukli Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) mudina ikvienu Latvijas iedzīvotāju biežāk pirkt Latvijas ražojumus un pakalpojumus, lai mazinātu sekas, ko Latvijas tautsaimniecībai rada Krievijas noteiktais preču importa aizliegums. Ja turpmāk kaut vai viena no desmit iegādātajām precēm būs pašu ražotā, tā tiks saglabāts darbs 20 000 Latvijas iedzīvotāju. Un darba un labāka atalgojuma meklējumos daudziem nebūs jāpamet valsts – teikts LTRK publiski izplatītajā uzsaukumā pircējiem. “Ik dienu darba un labāka atalgojuma meklējumos Latviju pamet ap 50 cilvēku. Pērkot importa preces, mēs vēl vairāk veicinām viņu aizbraukšanu. Ja izvēlēsimies kādu vietējo ražojumu vai pakalpojumu, tad varam atturēt kādu mūsu cilvēku no šā soļa. Galvenais mērķis, ko ar šo kampaņu gribam panākt, – iekustināt sabiedrību un mainīt cilvēkos ieradumus, iepērkoties veikalos vai izvēloties pakalpojumus,” skaidro Jānis Endziņš. LTRK ierosinātajai kampaņai, kurai dots nosaukums “Latvijas labums”, jau ir daudz atbalstītāju, arī Latvijas Tirgu savienība.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš atzīst, ka par šādu kampaņu, kuras laikā skubinātu Latvijas iedzīvotājus vairāk izvēlēties nevis ievestos, bet vietējos ražojumus un pakalpojumus, esot domāts arī agrāk. Bet tagad to pasteidzinājis Krievijas pārtikas preču importa aizliegums.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, uzteikdams LTRK par šo ierosmi, atzīst, ka Krievijas noteiktais embargo skāris vienlaikus vairākas Latvijas tautsaimniecības nozares, tostarp lauksaimniecību, transportu, pārtikas preču tirdzniecību. “Cik ilgi būs sankcijas, to pašlaik nezina neviens. Esmu optimists un ceru, ka tās neilgs vairāk par pusgadu. Tomēr pašlaik tās ir liels izaicinājums mūsu ekonomikai. Saraut jau izveidotos ekonomiskos sakarus ir viegli. Taču atjaunošanai būs vajadzīgs ilgāks laiks,” uzskata ministrs.

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons domā, ka Krievijas embargo visvairāk skāris Latvijas lauksaimniekus, tāpēc aicinājums sabiedrībai iegādāties Latvijā ražotu pienu, gaļu un citu pārtiku esot īstā reizē. Viņaprāt, kampaņa izdosies, ja tai atsauksies sabiedrība un ja vienoti darbosies pārtikas ražotāji, pārstrādātāji un tirgotāji.

Veikalu tīkla “Elvi” komercdirektore Laila Vārtukapteine uzskata, ka LTRK rosinātā kampaņa ir vajadzīga. “Krievijas noteiktais embargo nav tikai dažu Latvijas ražotāju problēma – tā skar ikvienu Latvijas uzņēmēju un iedzīvotāju,” spriež viņa.

Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas izpilddirektors Noris Krūzītis teic, ka, atbalstot šo kampaņu, visi lielākie pārtikas tirgotāji apliecina, ka viņiem rūp ne tikai pašu bizness un peļņa, bet arī valsts ekonomiskā attīstība un sabiedrības labklājība.

Santehnikas ražošanas uzņēmuma “PAA” valdes locekle Ingura Lipšāne uzskata, ka šajā grūtajā situācijā ražotājiem būtu ļoti vajadzīga arī valdības rīcība. Piemēram, samazinot darbaspēka nodokļus, palielinot ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamo daļu vai vēl kā citādi. “Tāpat ir ļoti svarīgi, lai kampaņa gūtu atsaucību ne tikai latviešu, bet arī Latvijā dzīvojošo krievu un citu tautību cilvēku sabiedrībā,” domā I. Lipšāne.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš apgalvo, ka šī kampaņa nebūšot vienas dienas vai mēneša pasākums. Tai jebkurā brīdī var pievienoties ikviens ražotājs vai tirgotājs, izmantojot uzlīmes un plakātus. “Kampaņas mājas lapā www.latvijaslabums.lv brīvi pieejami un izmantojami logo, plakāti, uzlīmes un citi vizuālie materiāli. Esam domājuši arī par mazajiem tirgotājiem, kuri šo vizuālo materiālu komplektus LTRK Rīgas birojā varēs saņemt jau šodien, savukārt rīt – reģionālajās nodaļās Valmierā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Rēzeknē un Daugavpilī,” viņš piebilst.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Protams, esmu gatava atbalstīt Latvijas zemniekus, vēl jo vairāk tāpēc, ka arī ikdienā izvēlos mūsu valstī ražotu pārtiku. Taču man ir bēdīgi, ka lauksaimniecības produktu pārstrādātāji šobrīd zemniekiem par produktiem maksā pazeminātu samaksu, bet veikalā visam es nekādu šīs produkcijas cenu kritumu vēl līdz šim neesmu manījusi. Tā vien liekas, ka mūsu valsts ekonomikas glābšana kārtējo reizi tiek plānota tikai ar iedzīvotāju palīdzību, lielajiem pārstrādātājiem nezaudējot pilnīgi neko.

Draugiem Facebook Twitter Google+