×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
3. februāris, 2016
Drukāt

Perepjolkins un Vistiņš var prasīt vēl miljonus

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Vakar Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa sāka skatīt kārtējo Genādija Perepjolkina un Jāņa Vistiņa prasību pret Latvijas valsti.

Viņi prasa kompensācijas piedziņu par to pašu atsavināto īpašumu, par kuru jau abi prasītāji saņēmuši Eiropas Cilvēktiesību tiesas piespriesto 1 219 663 eiro kompensāciju. 2014. gada 4. aprīļa publikācijā “Kā valsts zaudē miljonu. Perepjolkins joprojām uzskata sevi par aplaupītu” “LA” rakstīja par to, kā pēc teju 17 gadus ilgas tiesāšanās Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) Lielā palāta lēma par labu Jānim Vistiņam un Genādijam Perepjolkinam. Viņiem bija jāsaņem no Latvijas valsts 1 219 663 eiro kompensācija kā atlīdzinājums par piespiedu kārtā atsavināto zemes īpašumu 6,5738 hekt­āru platībā, kas atrodas ­Rīgas tirdzniecības brīvostas teritorijā (J. Vistiņam ­materiālā kompensācija 339 391,98 eiro, G. Perepjolkinam – 871 271,12 eiro, un vēl katram morālā kompensācija 3000 eiro, kā arī tiesāšanās izdevumi 1500 eiro). Un 2015. gada 16. decembrī publikācijā “Perepjolkinam un Vistiņam ar miljonu nepietiek” vēstīju, ka abi bijušie zemes īpašnieki vērsušies tiesā ar jaunu prasību pret Latvijas valsti par trim miljoniem. Viņi uzskata, ka ECT piespriestā kompensācija esot tikai daļa no tā, kas viņiem pienākas.

Pamatojot, ka strīds ir starp tām pašām pusēm par to pašu priekšmetu un uz tā paša pamata, atbildētāja puse – Satiksmes ministrijas pārstāve Baiba Jirgena – vakar lūdza tiesu lemt par lietas izbeigšanu. Taču prasītāju puses advokāts Egils Radziņš iebilda, ka atlīdzības apjomu par īpašumu nosaka nacionālā tiesa, bet nacionālā tiesa ne reizi par šo jautājumu lēmusi nav. Savulaik prasījums bijis par ieraksta dzēšanu zemesgrāmatā, nevis par atlīdzības lielumu.

Tiesnese Agnese Feldmane, ņemot vērā advokāta argumentus, uzskatīja, ka izbeigt tiesvedību nav pamata. Tā kā atbildētājs tiesā vēlas iesniegt papildu dokumentus, tam tiek dots mēnesis laika. Nākamā sēde būs 21. aprīlī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+