×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2013
Drukāt

Peress: Mieram Tuvajos Austrumos nav alternatīvas

LETA/AFPLETA/AFP

Mieram Tuvajos Austrumos nav alternatīvas – šādu pārliecību paudis Izraēlas prezidents Šimons Peress, kas no Latvijas ieradies pašreizējā Eiropas Savienības (ES) prezidētājvalstī Lietuvā.

“Kā Izraēlas pilsonis esmu pilns cerību, jo starp mums un palestīniešiem atsācies miera process,” viņš sacījis žurnālistiem.

Pieminot šonedēļ Vašingtonā atsāktās Izraēlas un palestīniešu miera sarunas, kas bija apturētas kopš 2010.gada septembra, Peress uzsvēris, ka to mērķis ir skaidrs – “ebreju valsts ar nosaukumu Izraēla un arābu valsts ar nosaukumu Palestīna, kuras savā starpā nekaro, bet dzīvo līdzās draudzībā un sadarbībā”.

“Mieram nav altenatīvas, un karošana ir bezjēdzīga. Terors nenes vēstījumu, terors nespēj cept maizi, nespēj radīt svaigu gaisu elpošanai. Tas ir dārgs un bezjēdzīgs, tas nespēj neko radīt no jauna,” piebildis Izraēlas prezidents, Nobela Miera prēmijas laureāts, kas piektdien svinēs savu 90.dzimšanas dienu.

Sarunās, kas Vašingtonā pirmdien un otrdien notika ASV valsts sekretāra Džona Kerija aizgādībā, Izraēlas un palestīniešu delegācijas izvirzījušas sev mērķi censties deviņu mēnešu laikā panākt galīgo vienošanos.

Peress izteicis cerību, ka šī vienošanās palīdzēs uzlabot dzīves līmeni Tuvajos Austrumos, ja “teroru, krīzes, badu, bezdarbu un apspiestību nomainīs jauns ekonomikas un sociālo jautājumu laikmets”.

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite savukārt Eiropas Savienības vārdā paudusi gandarījumu par Tuvo Austrumu miera sarunu atsākšanos, apliecinājusi atbalstu mierīgam risinājumam, kas paredzētu divu neatkarīgu valstu pastāvēšanu, un solījusi, ka ES būs gatava atbalstīt “pēckonflikta noregulējumu un miera nostiprināšanas procesu”.

Vienlaikus viņa uzsvērusi, ka Lietuva ir ieinteresēta uzturēt labas un ciešas attiecības ar Izraēlu, īpaši sadarbību inovāciju, biotehnoloģiju un zinātniskās pētniecības jomā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+