Sports
Basketbols

Perfektā TTT turpina Turcijā 16

foto – Edijs Pālens/LETA

Latvijas dāmu basketbola čempionvienība “TTT Rīga” šovakar FIBA Eiropas kausa izcīņas izslēgšanas spēļu “Top-16” kārtu sāks Turcijā pret komandu “Mersin”.

Rīdzinieces sezonas pirmo pusi līdz gadu mijai aizvadījušas perfekti, uzvarot visās spēlēs trīs dažādos turnīros – Latvijas un Igaunijas līgā, Austrumeiropas sieviešu basketbola līgā (attēlā) un FIBA Eiropas kausa izcīņā. Pēdējā no šiem turnīriem trenera Mārtiņa Zībarta vadītā komanda ar sešām uzvarām vienā piegājienā nošāva divus zaķus, uzreiz iekļūstot izslēgšanas spēļu otrajā kārtā.

Kamēr rīdzinieces aplaizīja decembrī radušās sastāva brūces un mierīgi gatavojās sezonas otrajai pusei, “Mersin” izslēgšanas spēles sāka ar divām uzvarām pret Maskavas “MBA” (81:66 un 85:76).

Saistītie raksti

Turcijas čempionātā “Mersin” ar sešām uzvarām 12 spēlēs ieņem astoto vietu kaimiņos ar Stambulas “Bešiktas”, ko rīdzinieces divreiz apspēlēja grupas turnīrā (78:52 un 66:65). Šāds salīdzinājums runā par labu “TTT Rīgai”, kas šajā pārī ir favorīte. Pretinieču komandas līderes ir četras leģionāres – saspēles vadītāja Braja Hārtlija, centra spēlētāja Kristala Tomasa, aizsardze Saša Čado un uzbrucēja Marica Gajiča. Ir arī labas turku basketbolistes, tomēr “Mersin” noteikti ir pārspējama komanda. Ja kaut kas neizdosies šodien Mersinā, to būs iespējams labot 11. janvārī Rīgā.

Ja Latvijas čempiones pārvarēs Eiropas kausa izcīņas “Top 16” kārtu, tad turpmāk būs jātiekas ar uzvarētājām Polijas “Bydgoscz” un Francijas “Charleville” duelī. Turnīra izšķirošajā fāzē cīņā par Eiropas kausu iesaistīsies arī Eirolīgas četras vājākās komandas.

LA.lv