Rihards Lomažs uzbrūk grozam.

Perfektais Freimanis sagādā “Ventspils” basketbolistiem sāpīgu zaudējumu 0

Latvijas vicečempione basketbolā “Ventspils” trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas (ČL) mačā ar rezultātu 91:103 (21:28, 21:19, 26:31, 23:25) savā laukumā piekāpās latvieša Rolanda Freimaņa pārstāvētajai “Gaziantep” komandai, samazinot cerības uz iekļūšanu sacensību izslēgšanas turnīrā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Divas kārtas pirms turnīra regulārās sezonas beigām “Ventspils” joprojām cīnās par 4.-6.vietu apakšgrupā un pēdējo ceļazīmi uz izslēgšanas turnīru.

“Ventspils” komandā aizvadītajā mačā 27 punktus iemeta Rihards Lomažs, kamēr ar 19 punktiem izcēlās Māris Gulbis, bet 16 punktiem bija lietuvietim Juļam Jucikam.

Lomažs pirmajā puslaikā izcēlās ar 18 punktiem un kopā mačā sameta par pieciem punktiem vairāk nekā iepriekš šajā turnīrā šosezon kopā.

Savukārt “Gaziantep” sastāvā 27 punktus savāca amerikānis Šons Armands, kurš 22 no tiem sameta pirmajā puslaikā, bet Freimanis izcēlās ar 17 punktiem.

Maču ļoti agresīvi un veiksmīgi iesāka Freimanis, kurš jau pirmajās trijās minūtēs guva sešus punktus, turklāt arī no turpmākas cīņas turpināšanas izslēdza ventspilnieku Maiku Brusevicu. Zīmīgi, ka traumas dēļ Latvijas vienībai jau tā šajā mačā nepalīdzēja sezonas rezultatīvākais spēlētājs turnīrā Aigars Šķēle. Tāpat ventspilnieku sastāvā nespēlēja arī Roberts Freimanis, bet laukumā devās pagājušajā nedēļā piesaistītais amerikāņu uzbrucējs Dominess Bērnets.

“Ventspils” pēc Gulbja tālmetiena vēl panāca 14:9, tomēr nākamos desmit punktus guva “Gaziantep”. Zīmīgi, ka tobrīd Turcijas klubam punktus bija guvuši vien divi spēlētāji – 11 Armands un deviņus Freimanis. Pēc pirmās ceturtdaļas “Ventspils” bija iedzinējos ar 21:28, bet otrās ceturtdaļas sākuma daļā Armanda trejacis ļāva arī visiem sasniegt desmit punktu pārsvaru.

Armands turpināja spēlēt dominējoši un vēl viens viņa tālmetiens otrās ceturtdaļas vidū lika ventspilniekiem būt iedzinējos ar 23:38. Amerikānis tobrīd jau bija sametis 19 punktus, bet līdz puslaika beigām sasniedza arī 22 punktus. Ventspilniekiem atspēlēties palīdzēja Lomažs, kurš guva trīs punktus ar sodu, un Latvijas vienība puslaika priekšpēdējā minūtē jau bija pietuvojusies līdz 39:45. Turpinājumā divus punktus vēl guva Freimanis, tomēr pēdējās sekundēs savu piekto tālmetienu duelī trāpīja Lomažs.

Otrā puslaika sākuma daļā “Ventspils” vēl pietuvojās līdz 51:53, tomēr turpinājumā atkal iniciatīvu pārņēma “Gaziantep” un atjaunoja vairāk nekā desmit punktu pārsvaru. Trešās ceturtdaļas pēdējās trijās ar pusi minūtēs septiņus punktus sameta Freimanis un Latvijas vienība tās izskaņā zaudēja ar 68:78.

Ceturtajā ceturtdaļā turpinājās ļoti rezultatīva cīņa, bet salauzt cīņas gaitu ventspilniekiem neizdevās, piedzīvojot sāpīgu neveiksmi.

Freimanis šajā mačā nospēlēja 21 minūti un 49 sekundes, trāpot visus sešus izpildītos divpunktu raidījumus, vienīgo tālmetienu un abus soda metienus. Tāpat viņam bija arī četras atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles un trīs piezīmes, kas deva 24 efektivitātes koeficienta punktus.

Turnīra B apakšgrupas vadībā ar desmit panākumiem 12 spēlēs ir Vācijas komanda Ludvigsburgas “MHP Riesen”, bet ar deviņām uzvarām 11 cīņās seko pagājušās sezonas turnīra čempione Tenerifes “Iberostar” no Spānijas, kas abas reizes zaudējusi tieši ventspilniekiem. Savukārt trešo vietu ar septiņiem panākumiem ieņem Lietuvas komanda Klaipēdas “Neptūnas”.

Pa pieciem panākumiem ir “Ventspilij”, Francijas čempionei Šalonas pie Sonas “Elan” un Grieķijas vienībai Saloniku PAOK. Tikmēr četras uzvaras tagad guvusi “Gaziantep”, kas joprojām saglabā cerības uz sesto vietu un sezonas turpināšanu FIBA Eiropas kausā, bet divas reizes uzvarējusi Kapo d’Orlando “SikeliArchivi” no Itālijas, kur sezonu iesāka latvietis Artūrs Strautiņš.

Pirmās divas cīņas šajā kārtā tika aizvadītas otrdien, kad “Neptūnas” savā laukumā ar rezultātu 99:62 sagrāva “SikeliArchivi”, bet “MHP Riesen” viesos ar rezultātu 70:56 apspēlēja “Elan”. Savukārt vēlāk trešdien “Iberostar” uzņems PAOK.

Zīmīgi, ka “Gaziantep” trešdien guva otro uzvaru pēc kārtas turnīrā, jo pagājušajā nedēļā pagarinājumā ar 98:94 pieveica Lietuvas klubu Klaipēdas “Neptūnas”, pārtraucot astoņu zaudējumu sēriju šajā turnīrā.