×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. maijs, 2014
Drukāt

Performancē Daugavgrīvas cietoksnī pieminēs 1. Pasaules karu

Foto: LETAFoto: LETA

Komponists Jēkabs Nīmanis

Biedrība “Bolderājas grupa” aicina uz Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta “Revīzija” pirmo pasākumu Daugavgrīvas cietoksnī 18. maijā plkst. 18, portālam LA.lv pavēstīja projekta vadītāja Sandra Jakušonoka.

Izrādē Jaunā Rīgas teātra aktieris Varis Piņķis un komponists, kameroperas “Līsistrate” autors Jēkabs Nīmanis piedāvās savu versiju par latviešu mākslā, iespējams, pirmo perfomanci 1916. gada 18. maijā, māksliniekiem – strēlniekiem, Bolderāju un Daugavgrīvu.

“Viņi to izdarīja! Viņi to izdarīja!”, tā nākamajā dienā par 1916. gada 18. maija notikumiem rakstīja mākslas kritiķis K.K. Viņi … latviešu mākslas klasiķi, bet tobrīd jauni mākslinieki, kuriem karš šķita kā izrāde līdz brīdim, kamēr…

Muzeju dienu var svinēt, ja vien ir savu svētku sajūta. “Bolderājas grupai” Daugavgrīvas cietoksnis šķiet muzejiska vērtība, nozīmīgākā Eiropas kultūras mantojuma zīme apkaimē, tā visai bēdīgais stāvoklis ir daļa no mūsu vēstures.

Pirms 340 gadiem zviedri uzsāka cietokšņa izbūvi mūsdienu konfigurācijā un iezīmēja savu vēstures pagrieziena punktu. Strēlnieki, pulcēdamies Daugavgrīvā, gandrīz pirms simts gadiem apliecināja, ka vēsturi var mainīt. Eiropas kultūras gadam ir jākļūst par atskaites punktu Daugavgrīvas cietokšņa laika nogrieznī, un mēs aicinām kopā to piedzīvot!

Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas tematiskā līnija “Ceļu karte” ir “alternatīvs plāns, kā cilvēkam atrast savu Rīgu, kura paslēpta zem pilsētas fasādes, kas ir meklējama cilvēku prātos, kas ir bijusi un ir aizmirsta jaunu vēsturisku, sociālu un politisku motīvu dēļ.” Revīzija Daugavgrīvas cietoksnī ir šī plāna sastāvdaļa.

Ieeja performancē bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+