×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
22. marts, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Šadurskim būtu bijis labāk iekost mēlē (11)

Foto-LETAFoto-LETA

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis

Paziņodams, ka ievadījis procedūru mācību gada pagarināšanai par divi nedēļām, izglītības ministrs Šadurskis nepatīkami iztraucējis skolēnus pie datorspēlēm un radījis abpusgriezīgas attiecības, kur bravo neviens nesauc. Bērni jūtas, kā pērienu saņēmuši. No mazgadīgiem pilsoņiem, kas vēl krauj pamperos, līdz formīgām ģimnāzistēm – visi kvēlo taisnā sašutumā pret ministra nostrādāto cunduru.

Sasaukta ārkārtas skolu jaunatnes plašas pārstāvības sēde, piedaloties Skolēnu padomei, Jauniešu Saeimai, mazpulcēniem, bojskautiem un Divnieku karaļu apvienībai. Ministra “inovāciju” nolemts vērtēt speciālā izmeklēšanas komisijā. Kāds vasarraibumiem nosēts briļļainis lasītpratējs no 6.a esot bargi jautājis – vai Kārļonkols domā, ka Hāgas starptautiskā tiesa, kas vajā genocīdā pret cilvēci apsūdzētos, ir slēgta?

Arī publiski izglītības ministrs, kurš šķiet aizmirsis par noslogotību, kāda garos mēnešos skolas solā līdz smadzeņu uzsprāgšanai jāiztur gara gaismas alcējiem, saņem skarbas atsauksmes. Saudzīgākais apzīmējums – nedraudzējas ar galvu, citi no grāmatas “Zooloģija 9. klasei”. Nomocītie bērni jautā – kas vēl mums būs jāpiedzīvo, tuvojoties valsts simtgadei! Kur ministrs pieņēmis lēmumu – vīnūzī kunga dūšā? Itin kā Šadurskis skaitās no profesoru grupas un sugas, bet izskatās, ka amatā nokļuvis, par vienīgo izglītotības dokumentu uzrādīdams velosipēda vadītāja apliecību.

Uz karstām oglēm pietiekami cepināts, ministrs diez vai ilgi jutīsies apmierināts, kā augstprātības un nerēķināšanās ar mazuļu, vecāku, omīšu un grosfāteru domām dzīvs iemiesojums. Satracinātā publika tiks skaidrībā, kā interesēs Melnais Kārlis tā izdarās. Būdams diezgan zemas pakāpes politisks ierēdnis, Šadurskis nevarēja saīsināt vasaras atpūtu vienpersoniski. Aiz tā stāv liela organizācija, kas vēlas bērniem nolaupīt suņudienas.

Laimīgā kārtā nomodā par jauniešu vaļošanās tiesību aizskārumu stāv politiskie pretpoli. Tabula ataino bērnu labvēļu un nedraudzīgo tēvoču uzskatu salīdzinājumu.anketejums

Ak grūtas papildu nedēļas kā pirmklasniekiem, tā izlaidumniekiem ir sīka neērtība? Lai Kārlis 30. maijā ielūr skolas somās! Kā turpināt mācību procesu, ja grāmatas nobružātas un pārlūzušas uz pusēm, klades nospeķotas un piekleķerētas līdz pēdējam, bet netīrās burtnīcas labākajā gadījumā aiz diviem pirkstiem turamas! Ja jaunajos augumos modušās dzīvības sulas rauj ārā ziedoņlaiciņā no piesmakušām četrām sienām!

Jau tagad klašu tāfeles, meiteņistabu kabīņu sienas, dzēšlapas pārklātas tik atbaidoši groteskiem skolu ministra attēliem, kādus nespētu radīt pat karikatūrists Ērikonkols Ošs.

Ticiet man, izglītības “krusttētiņš” iepinies darīšanās ar maza auguma resgaļiem, kuri dienās valstī ieņems augstus posteņus. Viņi pensionāru tūkstoša sarakstā atradīs sirmgalvi, uzvārdā Šadurskis, kurš sapņojis par laimīgām, neaptumšotām, nodrošinātām vecumdienām. Ar to būs tintē, kad atcerēsies, ka šī ministra laikā skolas bērniem nozaga vasaru, aizliedza kopgaldā bulciņas un likvidēja “Zīlīti” un “Ezi”.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Tiek aizskarti vasaras nometņu veidotāji un organizētāj, skolotāji, bulciņu cepēji, košļājamo gumiju ražotāji, koka Colas spiedēji, cukura vates drillētāji – traucēti visi.

  Kārli, apdomājies, piever muti un liec mier, citādi mēs tevi sitīsim, grūdīsim nost.
  Tāpat kā krievu skolās – bērniem būtu jāpārtrauc divkosība, kas ir divvalodība, bet “briesmas”draud šiem skolotājiem, kuri 50 gados latviešu valodu iemācījušies tikai sarunu valodas līmenī (tā tas būs visu mūžu, 50 gadus, ja viņi nemācīsies pilna kursa latviešu valodas apmācības skolā), nav spējīgi pāriet uz pasniegšanu ar latviešu valodu, jūtas amata apdraudējumā un musina skolniekus un vecākus – šausmas, mums grib atņemt savu valodu, grib mūs diskriminēt, nebūs mums iespēju uzstāt – govorite po russki, jo paši labi zināsim latviešu valodu. Un krievu skolās notiek naida kurināšana vai mudināšana uz protestiem, par ko liecina jau bijušie protesti. Šai skolu reformai, lai bērnus nediskriminētu ar latviešu valodas sliktām zināšanām ir divi protesta motīvi – minētais ekonomiskais par vietu zaudēšanu, nepieciešamību pārkvalificēties un otrs – politiskā provokācija sludināt, ka latviešu skolas ir diskriminācija, kaut patiesībā – krievu skolas, kas neļauj bērniem vienādu attīstību un iekļaušanos sabiedrībā, tā jau ir diskriminācija. Valsts nedrīkst atbalstīt bērnu diskrimināciju, tas ir, dalīt bērnus krievos un latviešos, mācīt divvalodu skolās.
  Tā ka arī šī skolu valodu reforma, kas ārkārtīgi vajadzīga bērnu interesēs, sabiedrības saliedētības interesēs ir mafijas, organizētās noziedzības sastāvdaļa, kas neļauj reformēt un glumā vara padodas .

 2. Marija Dievišķā Atbildēt

  Manuprāt, ir pašsaprotami – nomenklatūra, organizētā noziedzība, miljoni, siltās amatu vietas – ar vienu vārdu – valstī izveidojusies sistēma neļauj kustināt, aizskart, grozīt šo sistēmu.

  Reformu partija – mēslainē, jo gribēja reformēt oligarhijas impēriju un tml., tā bija ar Robertu Ķīli, tā bija ar Jāni Bordānu, tā bija ar Ingrīdu Circeni, tā būs ar Kārli Šadurski. Ko tik (ne) atrod – esot slikta komunikācija ar sabiedrību un nomenklatūru, netiek izskaidrota reformu jēga utt., un tml. Vajag likvidēt organizēto noziedzību Finansu policijā – Kalnmeijers nekavējoties skrien pie Finansu ministres – neaiztiec (tā apmēram vai aptuveni) , liec mierā, nav pamata uztrauktie, kas tur notiek, domā: mēs visi zogam, mēs visi iesaistīti mafijā vai tml., sevišķi nav pamata uztraukumam, ja apsaimniekotāji gaišā dienas gaismā aplaupa tautu (skat VK revīziju) ar pierakstījumiem.

  Eģīls laikam šajā sakarā, ka “sistēma”nesatricināma, piedāvā Šadurskim iekost mēlē un neko nedarīt, sēdēt ministrijā un klusēt, saņemt algu un priecāties, citādi mafija apēdis “bez maizes”.

 3. Kad es augu(faktiski,mēs,jo ģimenē bijām četri bērni),īstās sporta stundas sākās nevis skolā ,bet mājās, pēc stundām.Katram bija savas slēpes,slidas,špaga no šķindeļa un dažāda lieluma bumbas.Bija arī šķēpi un loki no kārkla bultu šaušanai tālumā.Alas sniega kupenās mēs rakām līdz trešajiem sviedriem.Vingrošanas stundas,kā skolā tās sauca,mūsu pēc varēja pavisam nebūt.Apaugt ar taukiem mums nebija laika un nav arī šodien pēc 60 gadiem.

  • 100% piekrītu!
   Un, kad vienreiz mums fizkultūras skolotājs teica: nu, kas nobrauks pa šo kalnu lejā, tas turpmāk pie manis var nenākt, 4 -trinieks būs. Nobrauca visi, izņemot viņu pašu protams…, bet nu tad vairs uz fizo negājam ar.
   PS
   Ar špagām gāja grūti, faktiski, bez kalēja nekā. BET lokus vislabāk taisīt saliecot bambuka slēpošanas nūju, stiegrām izvēloties vecas motociklu sājūgu trossites. Tiesa, koka bultas tad vnk. pāršķeļas…

 4. aivars znotiņš Atbildēt

  Labs,raidījuma “Skutelis IR studijā” cienīgs raksts. Bet ,ja nopietni? AR KO tie “bērneļi” tagad atšķirās no pagājušā gadsimta piecdesmito gadu bērniem? Kāpēc TIE nebija “pārslogoti” un varēja to pašu ,ja ne vēl augstākas raudzes izglītību iegūt 11 vidusskolas klašu laikā??? Atbildiet kāds -kāpēc vidusskolu tagad jābeidz “māmiņām”??? Vai notikusi cilvēku sugas degradācija? Cilvēki palikuši fiziski un garīgi vājāki? Laikam taču ! Tad nu IR viņi kaut kā “jāuzfrišina “-vismaz miesās ! Un tā taču ir pretīmnākšana vārgajai paaudzei – vēl ilgāk ļausim viņiem skoloties-mācīties,lai taču “nepārmocās” pavisam.!

 5. Skola butu jamaca vel loti daudzas lietas un prieksmetus,bet nesanak,jo macibu programa jau ta ir parslogota.Nez,ka tie nabaga berni to var izturet Vacija,kur macibas skola notiek lidz 20.julijam.

  • Precīzi! Tieši tā! Nu, ko var vaidēt, ka bērni, redz pārslogoti… Tiešām, Vācijā vasaras brīvlaiks ir vien aptuveni mēnesi. Jā, gada laika vel ir arī papildus brīvlaiks, bet vasarā NAV 3 mēneši no vietas kā mūsu Leiputrijā.

 6. Šitas ir labs :))
  Un lai veicas Šadurskim!

 7. Šadurskis varētu drīzāk koncentrēties uz paralēlo skolu sistēmu apvienošanu, ar valsts valodu kā mācībvalodu.

  • vai tad viens otru izslēdz? Valsts valodā var mācīties arī veseli un fiziski attīstīti bērni. Tagad paskatoties uz daudzajām skolas meitām ar resnām pakaļām un drebelīgām ciskām jāsecina, ka vajadzētu gan viņas padzenāt, un ne tikai 3 reizes nedēļā

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+