×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
2. aprīlis, 2013
Drukāt

Pēriens, saruna vai aizliegumi – kura ir labākā audzināšanas metode?

Arhīva fotoArhīva foto

Lai arī lielākā daļa jeb 83% Latvijas iedzīvotāju kā bērnu disciplinēšanas metodi ģimenē izvēlas sarunu, joprojām ir daļa, kas par labāko bērnu audzināšanas līdzekli atzīst pērienu, liecina “Snapshots” aptauja, kas veikta, uzsākot sociālo kampaņu “Tradīcijas, kas jālauž: turpini bez pēriena!”

Otra populārākā bērnu disciplinēšanas metode Latvijas ģimenēs ir dažādu privilēģiju liegšana, to par efektīvu atzinuši 52% Snapshots respondentu, bet trešajā vietā ir rājiens, kuru kā iedarbīgu metodi izvēlas vidēji 28% aptaujāto.

Lai dalītos informācijā par to, kā disciplinēt bērnu, savienojot saprātīgu stingrību ar mīlestību, nodibinājums “Centrs Dardedze” savā 12 gadu jubilejas dienā uzsāk sociālu kampaņu “Tradīcijas, kas jālauž: turpini bez pēriena!”.

4. aprīlī “Dardedze” aicina pašvaldību sociālos darbiniekus un mediju pārstāvjus uz informācijas dienu par vardarbību un bērnu personisko drošību, kā arī iesaka katru gadu aprīli atzīt par mēnesi bez fiziskas vardarbības pret bērnu.

Fiziska vardarbība diemžēl joprojām lielā daļā sabiedrības tiek uzskatīta par pārbaudītu un efektīvu bērnu audzināšanas metodi. Vismaz reizi nedēļā “Centra Dardedze” speciālisti nodrošina audzināšanas konsultācijas vecākiem, kas jūtas apjukuši, saskaroties ar izaicinājumiem, ko sagādā bērnu audzināšana.

“Kā bērnu disciplinēt un kā panākt nevēlamas uzvedības pārtraukšanu? Šie un daudzi citi jautājumi nodarbina vecāku prātus laikā, kad bērns sāk apzināties sevi, pētīt pasauli un pārbaudīt robežas. Šajās situācijās bieži pietrūkst padoma un vecāki savā izmisumā ir gatavi ķerties pie “vecajām, labajām, pārbaudītajām” metodēm. Taču, der atcerēties, ka ir tradīcijas, kuras nevajadzētu nest cauri paaudzēm, un bērnu pēršana ir viena no tām,” norāda Laila Balode, nodibinājuma “Centrs Dardedze” konsultāciju centra vadītāja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+