Ekonomika
Bizness

Peripetijas ap Āgenskalna tirgu turpinās 16


Āgenskalna tirgus mūsdienās.
Āgenskalna tirgus mūsdienās.
Foto LETA

Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) ir sākusi kriminālprocesu saistībā ar Āgens­kalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim.

Varbūt beidzot tiks noskaidrots, kā valsts nozīmes kultūrvēsturisko pieminekli iespējams novest līdz avārijas stāvoklim, rīdziniekus atstājot gan bez iecienītas iepirkšanās vietas, gan darba vietām.

 

Nebija naudas, lai uzturētu kārtībā

“Kriminālprocess ir uzsākts pēc Krimināllikuma nodaļām par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu un noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā. Vēlos uzsvērt, ka medijos izskanējusī informācija, ka šis process tiek interpretēts kā VP vēršanās konkrēti pret Rīgas domi, nav īsti korekta. Krimināllieta ierosināta par pašu faktu – tirgus ēkas nolaišanu līdz avārijas stāvoklim,” informē VP sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Elīna Sprudzāne. Lai neietekmētu izmeklēšanu, plašāku informāciju par kriminālprocesa gaitu VP šobrīd nedrīkst sniegt.

Kopš šā gada 1. janvāra Āgenskalna tirgus ir slēgts ēkas sliktā tehniskā stāvokļa dēļ. Līdz slēgšanas brīdim tā apsaimniekotājs bija “Rīgas centrāltirgus” (“RCT”), taču kopš februāra to savā pārziņā pārņēmis Rīgas domes Īpašumu departaments. Pērn decembrī “LA” jau rakstījām, ka uz jautājumu, kādēļ tirgus remonta jautājums tik ilgi tika novilcināts, “RCT” pārstāvji norādīja, ka viņiem finansējuma pietiekamā apmērā neesot bijis. Tas vairākkārt lūgts gan Rīgas domes Īpašumu departamentam, gan būvuzraudzības iestādēm, taču pārsvarā saņemtas atbildes, ka “nauda tiks meklēta”.

 

Lai līdzīgu situāciju nebūtu

Saistītie raksti

Rīgas domē lēma, ka līdzšinējie tirgus saimnieki neesot bijuši gana labi, tādēļ jāļauj Āgenskalna tirgus apsaimniekošanu uz 30 gadiem uzņemties citiem. Šobrīd Rīgas domes Īpašumu departaments plāno rīkot jaunu nomas tiesību izsoli, apstiprināts Āgens­kalna tirgus ēkas un piegulošās teritorijas nomas tiesību izsoles nolikums.

Konkrētais kriminālprocess tika ierosināts pēc Rīgas domes deputāta Viestura Zepa (LA) iesnieguma, kurš skaidro: “Āgens­kalna iedzīvotāji vērsās pie mums sašutuma pilni, vēlējās tirgu glābt. Diemžēl, bet tirgus bija jāslēdz, jo ēkas sliktais stāvoklis apdraudēja cilvēku dzīvību. Absurds šķiet fakts, ka par to tika paziņots tikai decembrī. Esam pārliecināti, ka ēka tika novesta līdz sabrukšanai apzināti, kā dēļ tā darbību būs iespējams atjaunot tikai pēc trīs gadiem. Mana iesnieguma augstākais mērķis – lai šāda veida situācijas vairs neatkārtotos. Rīgas domei pieder ļoti daudzas ēkas galvaspilsētā, tādēļ uzskatu, ka šādi rīkoties nedrīkst. Savs īpašums ir regulāri jāpārbauda, īpašums jāuzrauga. Kādēļ citām institūcijām tas tiek stingri noteikts, bet Rīgas domē atļaujas rīkoties tik vieglprātīgi?” retoriski jautā V. Zeps.

Jāatzīmē, ka tolaik aptaujātie Āgenskalna un Vidzemes tirgus pārdevēji, uzņēmēji arī bija pārliecināti: “Abi tirgi tiek iznīcināti apzināti.”

LA.lv